Uçak Bileti

Hava Yolları Sefer Saatleri

Geçtiğimiz günlerde yaşanan büyük uçak kazası Dünya’yı yasa boğmuştur. Bu denli büyük bir kaza daha önce ulaşım tarihinde yaşanmamıştır. Ancak böyle kazaların olması genel olarak siyasi olaylara dayanmaktadır. Gelişmekte olan ülkelerdeki mühendisler ve bilim adamları genellikle büyük bir icadın sahibi olduğu takdirde, bir yerden başka bir yere giderken ölür. Bunun sebebi apaçık ortadadır. Çünkü gelişmekte olan ülke bünyesindeki bilim adamları sayesinde, bir adım daha öteye gidecektir. Gelişmiş toplumlar böyle bir durumu istemezler.

İlerde kendileri için bir tehdit unsuru olacaktır böyle faktörler. Bunun içindir ki şimdiden önlemini almayı düşünürler. Fakat bu olay bundan sonra kimsenin uçakla seyahat etmeyeceği anlamına gelmemektedir. Ne kadar hızlı bir şekilde ulaşım sağladığı herkes tarafından bilinir. Yaşanan acı olaylar ders olarak alınmalı ve gerekli kontroller daha disiplinli bir şekilde sağlanmalıdır. Aksi takdirde yeni kazaların yaşanması da kaçınılmaz olacaktır.

Hava yolları sefer saatlerine dikkat ederek biletlerinizi almanız gerekir. Genellikle kötü hava şartlarından ötürü uçuşlar iptal edilir. Böyle bir durumda beklemeniz daha doğru olacaktır. Çünkü kötü bir havada yola çıkıldığı takdirde, uçak sarsılacak ve bir telaşa kapılacaksınız. Böyle durumların oluşmaması için yerinde olan rötarlar karşısında sabırlı olmanız gerekmektedir. Ya da bakımı yapılmayan bir uçak ile yola çıkmaktansa bir saat sonra sağlam bir uçakla yola çıkmak daha mantıklıdır.

Hava yolları sefer saatleri bazen insanları yanıltmaktadır. Avrupa saatlerinin de yazılı olduğu sefer saatlerinde karıştırmamak için doğru yere bakmak gerekir. Aksi takdirde gözden kaçırdığınız küçük bir ayrıntı sonucu, gitmek istediğiniz zamanda oraya gidemezsiniz. Bu da sizin ulaşımınızı ve diğer işlerinizi aksatmanıza sebep olacaktır. Hava yolları sefer saatlerine İnternet üzerinden de bakabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)