Bayilik franchise

2020 H&M Bayilik Fiyatları ve Şartları


Yeni işe sektörüne girmek isteyenler, kendi işini yapmak isteyenler genellikle Franchise sistemi ile büyük mağazaların isim hakları ile ticari faaliyetlerini yapmaktadırlar. Özellikle hazır giyim sektörüne girmek isteyen yatırımcılar Dünya’nın giyim sektöründe büyük bir paya sahip olan İsviçre kökenli olan H&M giyim mağazası yeni yatırımcıların Franchise sistemi ile çalışmak istediği firmalar arasında bulunmaktadır. H&M Bayilik Fiyatları ve Şartları araştırıldığında H&M firması yeni yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmıştır. H&M markası maalesef bayilik sistemi ile çalışmayarak tüm bayilik işlerini kendileri yapmaktadır. Yaklaşık 51 ülke de 3000 mağazası bulunan şirket 100 bini aşkın çalışanı ile gittiği ülkelerde CEO’su bulunarak H&M mağazalarını bizzat kendileri tarafından açmaktadır.

1947 yılından beridir ünlü isimlerle reklamını yapan H&M mağazası özellikle büyük alışveriş merkezlerinde kurulmaktadır. 2010 yılında ilk defa Türkiye piyasasına giren H&M firması ilk mağazasını forum İstanbul’da kadın, erkek ve çocuk elbiseleri ile müşterilerinin karşısına çıkmıştır.  İlk mağazasının açmasıyla birlikte yeni mağazaların açılacağı haberlerini vererek ikinci mağazasın da yine İstanbul’da İstinye Park’ta açmıştır. Açılışların devam etmesi üzerine yeni girişimcilerde bu büyük sektörün bir ailesi olmak istese de açılışından sonra ve araştırıldığında hala bayilik sistemi ile çalışmadığı görülmektedir.

Hazır Giyim – H&M Bayilik Fiyatları ve Şartları

Türkiye piyasasına giriş yaptıktan sonra yaklaşık 25 bayii kuran H&M mağazası, tüm mağazalarını özellikle büyük şehirlerde bulunan AVM merkezlerinde kurmaktadırlar. Konsept olarak aynı sistem üzerinden kurulumunu yapan firma geniş ürün yelpazesi ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Giyim sektörü arasında tercih edilen H&M mağazası kaliteli ürünleri ve yetişmiş personeli ile İstanbul Forum’da 2 katlı 2.300 metre karelik bir alanda hizmetini vermektedir. H&M mağazası yer tespitlerinde özellikle AVM’lerin lokasyonuna çok dikkat etmektedir.  Özellikle müşteri yoğunluğunun fazla olduğu, giriş bölümlerinde mağazalarını açarak sabit müşterilerinin yanı sıra yeni müşterilere de hitap etmeye çalışmaktadır. Tüm bayilerin kurulumunu kendileri yaptıkları için H&M Bayilik Fiyatları ve Şartları bulunmamaktadır.

H&M mağazaları fiyat politikasını müşteri odaklı olarak belirlediği için, fiyat politikasını tüm Dünya’da aynı sistem üzerine uygulamaktadır. Mağazalarının yanı sıra kurduğu internet sitesi sayesinde tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de http://www2.hm.com/tr_tr/index.html adresi üzerinden online olarak satışını yapmaktadır. Satış ile ilgili olarak tüm sorularınızın yanı sıra akıllı telefonlarına indirdiğiniz uygulama sayesinde size en yakın olan H&M mağazasını bulabildiğiniz gibi mağazada beğendiğiniz bir ürünün rengini veya bedenini bulamadığınız takdirde üzerinde bulunan kare kodu uygulamaya okuttuğunuz takdirde online mağazadan bulma şansınız bulunmaktadır. Böylece istediğiniz ürünü bulma şansınız olduğu gibi online üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde hediye kartları ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

H&M Bayilik Almak

Tüm ülkede aynı konsept üzerinde faaliyet gösteren H&M mağazası iklim koşullarını göz önüne alarak %20 farklılık meydana gelmektedir. Modayı yakından takip eden müşterileri için H&M mağazaları Dünya piyasası ile aynı zamanda Türkiye’ye mağazalarında kıyafetlerin satışını gerçekleştirmeye çalışmaktadır, ancak kimi dönemde birkaç günlük gecikmeler söz konusu olmaktadır. Şirket özellikle müşteri memnuniyetini ön planda tutmak amacıyla Dünya’nın ünlü tasarımcılarıyla çalışarak düşük maliyetli olan Haute Couture hattıyla büyük şehirlerde bulunan H&M mağazalarında ve çevrim içi olarak kullanılmaktadır. Haute Couture hattı kişinin isteği üzerine özel elbise dikilmesidir. 2018 – H&M Bayilik Fiyatları ve Şartları maalesef bulunmamaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

H&M Franchise sistemi ile mağaza açtırmamaktadır. Bunun genel sebeplerinden biri de firma tüm işlerini kendisinin yapması ve prestijli olan firma ismine herhangi bir olumsuzluğun meydana gelmesini istememesidir. H&M firması ileriki dönemlerde bayilik sistemi ile çalışacak olursa yapılacak yatırımın tahminen yaklaşık 200 bin Euro civarında olması beklenmektedir. Girişimciler için özellikle H&M mağazalarında çalışmak belli bir kariyere sahip olmak anlamına gelmektedir. Satış elemanından ziyade H&M mağazalarında satış danışmanı, moda tasarımcısı, mağaza yöneticisi gibi departmanlarda görev almanız iyi bir kariyer sahibi olmanız anlamına gelmektedir.

Türkiye’de olduğu gibi Dünya’da bulunan tüm H&M mağazalarına müracaat etme şansınız bulunduğu gibi, başvurular arasında yapılan değerlendirme sonucunda şirket alınacak personel ile ilgili olarak direk irtibata geçerek yapılan mülakatlar neticesinde istihdam edilebilirsiniz. H&M bayilik veriyor mu? Şuan hm bayilik sistemi bulunmadığı için ileride Franchise sistemine geçilirse güncel duyuru ve haberleri yayınlayacağız.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir