Bankalar

İninal Kart Nasıl Aktif Edilir? (2020 Güncel Resimli Anlatım)


Bugün ininal kart aktifleştirme 2020, ininal kartını yeni alanların kartlarını nasıl aktifleştirebileceklerini anlatacağız. İlk olarak ininal kart, para yükleyip mastercard geçen her yerde, aynı kredi kartıymış gibi kullanılabiliyor.

Benim ininal kart ile tanışmam 2013 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam. O dönemler kredi kartı kullanmaya çekinirdim, internet dipsiz bir kuyu gibi gelirdi. Ama günümüzde ininal kart daha çok 18 yaşına gelmediği için kredi/banka kartı sahibi olmayan gençler tarafından kullanılıyor.

İninal kartı ptt, migros, bimeks, d&r, teknosa, vatan bilgisayar veya direkt internet üzerinden satın alabiliyorsunuz. İnternet üzerinden derken şimdi kafa karışıklığı olmasın, n11 veya gittigidiyor sitelerindeki arama kutucuğuna “ininal” yazarsanız 5 TL tutarındaki bu kartı adresinize teslim şekilde alabiliyorsunuz. Kartınızı bir şekilde edindiniz, artık sıra geldi kullanmaya. Öncelikle kartı kullanmak için en az 10 tl yüklemiş olmanız gerekiyor. Eğer buraya kadar sorun yoksa devam edebiliriz.

Önce şu link üzerinden kartınızı sisteme tanıtmalısınız. https://www.ininal.com/register Bu bağlantıdan sisteme doğru bilgilerle kayıt olmalısınız. Buradaki önemli bir diğer nokta ise yaşınızı 12 ve üzerinde olmasıdır.

Sponsorlu Reklamlar

 

İlk olarak soldaki menü üzerinden “kart ekle” seçeneğine tıklamalısınız. Bu aşamada ise sizden kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli ininal kart numaranızı girmeniz istenecek. Bu kart numarası sayesinde ininal online işlemlerden de hesap ekstrenizi – hareketlerinizi takip edebileceksiniz.

 

Hemen altında da kartın son kullanma tarihini AY / YIL şeklinde buraya girmelisiniz. Bu tarih adı üstünde, kartınızın son kullanım tarihini belirtiyor. Alışveriş yapacağınız zaman girmenizi isteyecekleri diğer bir bilgi de budur. En alttaki kutucuğa ise kartın arkasında bulunan 3 haneli CVC2 Güvenlik kodunuzu girmelisiniz.

 

Bilgileri girdikten sonra kaydı tamamla seçeneğine tıklayıp işlemi tamamlıyoruz. Bu işlemin ardından 2 gün beklemelisiniz, kartınız internet alışverişlerine bu süre sonunda açılacak ve artık alışveriş yapabileceksiniz. İşte ininal kart aktifleştirme işlemi bu kadar kolay. 2019 yılında da popülerliğini artıran ininal’in aylık 2 TL aidat ücreti var, yani kartınız aktif olduğu sürece aylık düzenli olarak 2 TL ücret kesilecek.

Sorun yaşamanız durumunda bizlere aşağıdan yazabilirsiniz, kısa sürede cevap vereceğiz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir