BankalarKredi

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar (NAKİT DESTEK)


İnşaat tamamlama kredisi sayesinde inşaat konusunda ihtiyaç duyacağınız finansman desteğini kolayca alabilirsiniz. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle yarım kalmış finansman konusunda acil nakit kredi ihtiyacı bulunan inşaat projelerinizde inşaat bitirmek için kredi çekmeniz işleri yoluna koyabilmeniz için destek olacaktır. Kamu ve özel bankalar aracılığı ile inşaat sektörünün desteklenmesi için 120 aya kadar varabilen vadelerle verilen krediler sayesinde yarım kalan inşaatlar artık tamamlanıyor. Yatırım sürecinde karşımıza çıkabilecek beklenmeyen masraflar için inşaat tamamlama kredisini bankalardan alarak inşaatı tamamlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere inşaat tamamlama kredisi veren bankalar kredi şartları ve faiz oranları hesaplamasından bahsedeceğiz.

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

Kamu ve özel bankalar tarafından destek ihtiyacı duyulan inşaat sektörüne kredi imkanları sağlanıyor. İnşaat tamamlamak için veya yeni inşaat projelerinize kredi çekebilmek için kredi notu banka sicilinizde olumsuz bir durum olmamalıdır. Bankalar tüm kredi türlerinde kredi risk raporunuzu inceleyip onay verir. İnşaat bitirmek için kredi veren bankalar hangileri? Sizin için aşağıda listeledik.

  • Ziraat Bankası
  • Şekerbank
  • Halkbank
  • Akbank
  • İş Bankası

Yukarıda listelediğimiz bankalar tarafından nakit ihtiyacı olan inşaat projelerinize kredi imkanı verilmektedir. İnşaat tamamlama kredisi faiz oranları ve başvurusu detaylarını ise aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

Yarıda kalan inşaatının tamamlanması için verilen Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi 120 aya kadar varabilen vade seçeneklerinde müşterilerine sunuluyor. Kredi için konutların minimum yüzde 70 tamamlanma seviyesinde olması gerekiyor. Banka kredi verdiği inşaatı ipotek ettirerek tamamlanmasını sağlamaktadır. Ayrıca kredi dönemi boyunca hayat sigortası ve konut sigortası yapılır.

Bireysel konut kredilerinde Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi başvurusu yapabilmek için;

Sponsorlu Reklamlar
  • Başvuru formu,
  • Kimlik fotokopisi,
  • Gelir belgesi,

Konutun yüzde 70 seviyesinde bulunduğunu gösteren belge getirilmesi gerekmektedir. Konut kredisi yüzde 0,98’den başlayan faiz oranlarıyla verilir.

Şekerbank Konut Tamamlama Kredisi

Belirli bir seviyeye gelen ama inşaatı devam eden konutlar için Şekerbank inşaat tamamlama kredisi gerekli finansman desteğini sizlere sunuyor. Banka size uygun ödeme planına sahip inşaat tamamlama kredisi veriyor. Banka kullanılacak olan konut tamamlama kredisi için 120 ay vade sunmaktadır. Konut kredileri ekspertiz değerinin maksimum yüzde 60’ı kadardır. Bu kredileri kefil göstermeden alabilirsiniz.

İş Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

Belediye sınırlarında bulunan arsalar üzerinde yeni inşa edilecek ya da inşaat halindeki evlerin tamamlanması için gerekli finansman desteğini İş Bankası inşaat tamamlama Kredisi üzerinden alabilirsiniz. Yüzde 1,27 faiz oranlarında 120 aya kadar vade imkanı sunulan İş Bankası ile evlerin tamamlanmasına yardımcı oluyor.

Halkbank İnşaatınıza Destek Kredisi

İnşaatı tamamlanmamış ya da üstünüze kayıtlı arsada inşa etmek istediğiniz konutlarınız için 120 ay vadeli kredi desteği alabilirsiniz. Yüzde 1,30’dan başlayacak faiz oranı ile sunulan kredilerden faydalanabilmek gayrimenkulün ticaret dışında olması gerekir.

Akbank İnşaat Tamamlama Destek Paketi

Akbank İnşaat tamamlama destek paketi kapsamında kişiye özel faiz oranları ve vade fırsatları sunuluyor. Başvurular Akbank şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Banka 120 ay vadeli kredi ile yarım kalan inşaatlarınızı tamamlamanıza yardımcı oluyor.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.