İnternetten Ürün Satarak Para Kazanma [DETAYLI]

İnternet kullanan kişilerin sayısı milyonlara ulaştığından dolayı, yapılacak olan yeni ürün tanıtımları, deneyler ya da bilgilendirme amaçlı metinler, internet üzerinden kişilere daha hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Bununla birlikte, birçok firma, bayilerinden yaptıkları satışların yerine, internet üzerinden satış yapmayı tercih etmektedir. Çünkü, bayilerden yapılacak satışlarda, belirli bir bölgedeki ana kitleye hitap edilmektedir. İnternetten ürün satmak isterseniz kendi yaşadığınız bölge dilerseniz yurtdışına internetten ürün satabilirsiniz. İnternetten ürün satmak istiyorum diyen kişiler için bu rehberi oluşturduk. İnternet ise tamamen anonim ve tüm dünyaya hitap etmektedir. Bu durumun anlaşılmasının ardından firmalar tarafından yoğun bir çalışma ortaya konulurken, kişisel olarak satış yapmak isteyen kişiler de ön plana çıkmaktadır. Bu da, birçok kişinin hem ana gelirini elde edeceği hem de ek gelir sağlayabileceği bir sektörün ortaya çıkmasına yol açmıştır.

İnternette ürün satarak para kazanmak isteyen kişilerin büyük bir kısmı, ilk etapta ne satacağını ya da nasıl satacağını merak etmektedir. Fakat, kısa bir süre internet üzerinden araştırma yapıldığında, kişilerin giymediği elbiseleri ya da yaptıkları resimleri bile satışa sunduğunu görebilirsiniz. Aynı ilanlar birkaç gün arayla kontrol ettiğinizde ise, ürünlerin çok hızlı bir şekilde satıldığını ve yerine yenilerinin konulduğunu da görebilirsiniz.

İnternetten Ne Satabilirim?

İnternetten ürün satışı yapacak kişilerin zorlanacağı bir diğer konu da, ne satılacağıdır. Bu konuda zorluk çeken kişiler için birçok farklı alternatiften söz etmek mümkündür. Ancak, ürün satışları ile para kazanmak isteyen kişilerin ilk etapta kendilerine ait yani ikinci el ürünleri sattıklarını belirtebiliriz. Bu durum kişiler tarafından anlamsız bulunsa da, hem giymediğiniz kıyafetleri değerlendirerek yerine yenilerinin alınması hem de bir miktar para kazanmanız için ilk etapta en doğru olan budur. Birçok internet sitesinden ya da sosyal medya uygulamasından, kendi ürünlerinizi satmanız mümkündür. İkinci el ürünler olmasına rağmen, elbiselerinizi, ayakkabılarınızı ya da aksesuarlarınızı bu yol ile çok kolay satabilirsiniz.

İnternet üzerinden ürün satacak olan kişiler için farklı alternatifleri ise şu şekilde sunabiliriz.

  • Yukarıda belirttiğimiz gibi, kendinize ait ürünleri, ikinci el olduğunu belirterek satabilirsiniz.
  • İnternet üzerinden satılan ürünlere baktığınızda, piyasada bulunan ürünlerin çok daha uygun fiyatlardan satıldığını görebilirsiniz. Bu kişiler, toptan ürün alan ya da indirim günlerinde ürün alarak, sonraki zamanlarda satan kişilerdir. Siz de bu yolu tercih edebilirsiniz. Gerek internet üzerinden gerekse mağazaların indirim günlerinden alacağınız ürünleri, uygun zamanı bulduğunuzda tekrar satabilirsiniz. Bu yol ile çok daha ciddi kazançlar elde etmeniz mümkündür.
  • Yurtdışından ürün getirebilirsiniz. Özelikle teknoloji ürünleri yurtdışında çok uygun fiyatlardan satılmaktadır. Bir miktar sermayeniz olduğunda, siz de güvenilir sitelerden kolaylıkla ürün alabilirsiniz. Burada genellikle ürünğn kargolamasının masraflı olacağı düşünülse de, durum kesinlikle böyle değildir. Çünkü, yurtdışından getirtilecek olan ürünlerde, kargo ücretleri neredeyse yurtiçi fiyatları ile aynıdır.
  • Birçok şehirde, ikinci el ürünlerin satıldığı pazarlar kurulmaktadır. Buralarda hem sıfır hem de ikinci el ürünler çok düşük fiyatlardan satılmaktadır. Buralardan alacağınız ürünleri, internet sitelerinden ya da sosyal medya hesaplarınızdan çok daha yüksek fiyatlardan satabilirsiniz. Eğer kişilerin ihtiyaç duyacağı ürünleri dönem dönem tespit ederseniz, hem elinizdeki ürünlerin daha hızlı satılmasını sağlayabilir hem de ürün sirkülasyonunu daha kolay sağlayabilirsiniz.

Görüldüğü gibi internet üzerinden satış yapacak olan kişilere farklı alternatifler sunulabilmektedir. Burada kimin ne satacağı ya da nasıl bir satış yapacağı ise, tamamen yaratıcılığına bağlıdır.

İnternetten Ürün Satarak Ne Kadar Para Kazanırım?

İlk etapta hayal ettikleri gibi bir ücret kazanamayabilirler. Çünkü, birçok kişi ek gelir elde etmek istediğinde, herhangi bir sermaye ortaya koymak istememekte ya da daha düşük bir miktarda sermaye belirlemektedir. Ticaret yapılacağından dolayı da, kazanacağınız miktarlar sermayeye bağlı olacaktır. Eğer ortaya biraz daha sermaye koyarak satacağınız ürünleri çeşitlendirebilirsiniz, çok ciddi ücretler kazanabilirsiniz.

Şuan ikinci el ürün satarak para kazanan kişilere baktığımızda, genellikle genç bireyler karşımıza çıkmaktadır. Az da olsa harçlığını kazanmak isteyen kişilerin, kullanmadığı giysileri satarak bile aylık 400 TL ile 500 TL arasında para kazandıklarını görmekteyiz. Bu başlangıç için oldukça iyi bir rakamdır. Çünkü herhangi bir sermayeye gerek duymadan bu para kazanılmaktadır. Elde edeceğiniz bu para ile kendi eşyalarınızı yenileyebilir ya da kendinize sermaye oluşturabilirsiniz. Eğer ürünlerinizi çeşitlendirebilir ve internet üzerinden daha fazla satış yapabilirseniz, ayda 5-10 bin TL gibi rakamlar kazanmanız mümkündür. Şuan birçok kişi, sermayesini değerlendirmek ve daha büyük bir ticari faaliyet yapabilmek için, bu yolu tercih etmekte ve kendisine ait bir işletme bile kurabilmektedir.

İnternetten Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

İnternetten ürün satmak için ne gerekli diye merak ediyorsanız kısacası, ürün satarak para kazanmak, şuan her yaş grubundan kişinin yapabileceği, zahmeti olmayan ve para kazanması en eğlenceli yollardan birisidir. Ticaret faaliyeti olarak da yorumlayabileceğiniz bu işlerde, herhangi bir dükkan açmak için büyük maliyetlere katlanmanıza ya da ruhsat alma gibi resmi işlemler ile vakit harcamanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken internetten satış yapmanızı sağlayacak güvenilir internet sitelerine üye olmak ve burada satmak istediğiniz ürünler için resimli ilanlar oluşturmaktır.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

This Post Has One Comment

  1. Evde oturduğu yerden para kazanmak isteyenler İstanbul’da esenyurt meydan çevresi evinde iş yapmak isteyen sadece bayanlar aranmaktadır iletişim için damlah***@hotmail.com

    Günlük iş alıp verecek kadınlar disiplinli ve temiz çalışacak zamanında teslim edecek uzun süreli devam edecek iştir
    Aylık kazanç parça başı hesaplanacaktır ve haftalık ödeme yapılacaktır Pazar hariç haftanın 6 günü iş gelecektir ek iş olarak değil full çalışacak kadınlar iletişime geçsin lütfen İstanbul evde ek iş imkanı sağlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir