İşsizlere Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2020

Günümüzde nakit sıkışıklığı sebebiyle kredi kartı kullanmış, kredi çekmiş ve ödemekte zorlanan birçok vatandaş bulunuyor. Aynı zamanda çalışırken bir anda işsizlikle baş başa kalmış veya iflas etmiş insanlar da var. Bu vatandaşlar çoğunlukla gelir belgesi olmadan kredi çekmek için başvuruyor. Çünkü yeni bir iş, evlilik yapmak ve diğer ihtiyaçlar için kredi kullanarak maddi olanaklarını arttırmak zorunda kalıyor. Bizde bu yazımızda gelir belgesiz kredi veren bankalar 2019 yılında hangileri? Gelir belgesiz kredi başvurusu nasıl yapılır? Kefilsiz kredi veren bankalardan şartsız kredi için ne yapmanız gerektiğini yazdık. Genellikle gelir belgesi ya da maaş bordrosu isteyen kurumlar, bu belgeleri temin edemeyen müşterilerine kredi vermemeyi tercih etmektedirler. Bu yazımızda, çalışmayan veya işsiz olan kişilerin nasıl kredi alabileceklerini ve hangi aşamaları uygulamaları gerektiğini anlatacağız. Aynı zamanda hangi bankalardan kredi alabileceğinize dair detaylı bilgileri edinebileceksiniz.

Bankalar müşteri kazanmak ve kredi vermek isterken, kendilerini de garantiye almayı amaçlamaktadırlar. Neticede borcunu ödemeyecek birisine kredi vermek bankaların işine gelmemektedir. Bu yüzden birçok banka belge veya maaş bordrosu talep etmektedir. Ancak bazı bankalar bu belgelerde daha fazla esnek davranmakta ve kişilerden farklı bilgilerini isteyebilmektedirler.
Öncelikle çalışmayan veya işsiz olan kişiler kendi üzerlerine olan bir malı ipotek göstererek kredi sahibi olabilirler. Birçok banka bu uygulama ile kredi vermektedir.

Aynı zamanda çalışmayan kişiler yanlarına bir adet kefil alarak kredi sahibi olabilirler. Yalnız kefil olan kimsenin çalışıyor olması ve bunu belgelemesi istenmektedir. Bu şekilde de kredi almak gayet kolaydır. Bunun dışında çalışmayan ancak herhangi bir yerden sabit geliri olan (kira geliri, emekli maaşı vs.) kişiler de bankalara giderek istenilen belgeleri temin etmelidirler. Bu müşterilerin de başvuruları büyük ölçüde kabul edilecektir. Sonuçta sabit gelirler de kişinin maaşı gibi görüldüğü için herhangi bir sorun oluşmamaktadır.

İş kurmak, acil ihtiyaçlar veya herhangi bir malı satın alabilmek adına kredi çekmek, ülkemizde yaygın bir hale gelmiştir. Türkiye’de ikamet eden birçok kişi, bankalardan ihtiyaç kredileri temin etmektedirler. Tabii ki birçok banka kredi verirken bazı koşulları göz önünde bulundurmaktadır. Bundan dolayı kişilerin gerekli belgeleri toplamaları ve bankalara o şekilde başvuru yapmaları esastır. Ancak bazı bankalar belge ve prosedür bakımından çok daha uygun koşullarla kredi imkanı sunmaktadır.

Kefilsiz Şartsız Gelir Belgesiz Kredi Nedir?

Kefilsiz şartsız kredi herhangi bir evrak yani maaş bordrosu gelir gösteren bir belge olmadan sizden referans istenmeyen özellikle çalışmayanlara kredi veren bankalar tarafından sunulan bir finans desteği seçeneğidir.

Kefilsiz Maaş Bordrosuz Kredi Kimlere Verilir?

  • Ev Hanımları
  • Herhangi Gelir Belgesi Sunamayacak Çalışmayanlar (İşsizlere)
  • Öğrenciler

Ülkemizde ev hanımları genellikle finansal işler ile ilgilenmezler dolayısıyla geçmişte kredi çekme veya kredi kartı kullanma gibi kredi notunu yükselten işlemlere başvurmazlar. Bu nedenle yeni bir işyeri açmak için kredi çekmek isteyen veya eşine destek olmak için bankaların yolunu tutan ev hanımlarına bankaların bir çözümü var. Çalışmayan ve gelir gösteremeyen kişilere kredi veren bankalar bulunmaktadır. Yazının devamında hangi bankalara kredi başvurusunda bulunabileceğinizi yazdık.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Birçok banka belgesiz iş yapmasa bile bazıları kullanıcıların bilgileri ve genel kredi durumlarına göre işlem başlatabilmektedir. Belgesiz kredi veren bankalara göz attığımızda sırasıyla;

  • Ziraat Bankası
  • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
  • Finansbank
  • Akbank
  • Odeabank
  • İş Bankası
  • Denizbank

Enpara
QNB Finansbank bünyesinde hizmet veren Enpara, makul ücretlerde 48 aya kadar kredi verebilmektedir. Genellikle belge talep etmeyen kurumun üst limiti 30.000 Türk Lirası’dır. Faiz oranları ise birçok banka ile aynı kabul edilmektedir.

Cepteteb
TEB’in alt kurumlarından birisi olan Cepteteb, çalışmayan kişilere kredi vermektedir. Bu bankada da belirlenmiş olan üst limit 30.000 Türk Lirası’dır. Ancak kişinin mesleki durumu ve diğer faktörler göz önünde bulundurulduğu için limit değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bankanın da kredi vadesi 48 ay ile sınırlıdır.

İş Bankası
Gelir belgesi istemeyen bankalardan birisi de Türkiye İş Bankası’dır. Bankanın bu müşterileri için belirlediği üst limit 25.000 Türk Lirası’dır. Aynı zamanda verilen kredi için 48 ay vade yapılması söz konusudur. İşCep veya direkt şube üzerinden yapılan başvuruların kısa süre içerisinde sonuca kavuştuğunu da belirtelim.

Akbank
Türkiye’de en çok tercih edilen bankalardan birisi olan Akbank, çalışmayan kişilere kredi kullandırtmaktadır. Yalnız bu krediyi temin edebilmek için kişilerin bankada vadesiz hesap açtırmaları şart koşulmaktadır. Daha sonra Akbank Direkt gibi mobil uygulamalar üzerinden ya da şubeden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Odeabank
Odeabank gelir belgesiz kredi veren bankalardan birisidir. Ancak gerekli görülmesi durumunda bankanın politikası değişebilmektedir. Üst limit 35.000 TL olarak belirlenen kredinin 48 aya bölünebildiğini de belirtelim.

Kefilsiz kredi faiz oranları için net birşey söylememiz mümkün değildir. Çünkü bankalar onlarla çalışma durumunuza kredi puanınıza ve risk planınıza göre size özel faiz oranı belirler. Örneğin 30.000 TL kredi çekmek istiyorum diyen bir vatandaş ortalama %1,5 – %2,5 aralığında ödemelerini yapabilir.

Bu bankalarda maaş hesabı bulunanların avantajlı olduğunu ve gelirini belgeleyemeyen kişilerin kredi notuna bakıldığını hatırlatalım.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası gelir belgesiz kredi başvurusu için yola çıkarsak öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgileri alabilir sonrasında internet şubesi bankacılığı, mobil bankacılık ve şubelerden başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet İle Ücretsiz Kredi Notu Sorgulaması
Kredi Kartının Asgarisini Ödemek Kredi Notunu Düşürür Mü?
Kredigo Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir