Uçak Bileti

İstanbul Kalkışlı Uçak Bileti

Özet : Genel olarak yurt dışından gelen kimseler direk olarak istedikleri yere gidemezler. İstanbul kalkışlı uçak bileti aldıkları takdirde başka şehirlere gitmeleri de mümkün olacaktır.

Yurt dışı uçak seferleri çok teferruatlı olmaktadır. Ya da olayı şu açıdan ele almak gerekirse, Anadolu’daki bir şehirden yurt dışına hemen çıkabilmek de mümkün değildir. Hava alanındaki firmanın o yetkisi bulunmadığından ötürü kaynaklanmaktadır. Böyle sorunların olmaması için aktarmalı olarak seyahat edilebilir.

İstanbul kalkışlı uçak bileti aldığınız takdirde bulunduğunuz yerden yurt dışına çıkmanız mümkündür. Hava yolu firmaları bu hizmeti size ücretsiz olarak sunmaktadır. Uçakların saatleri de aktarmalı seyahatinize göre belirlenmektedir. İndiğiniz takdirde valizleriniz siz elinizi sürmeden diğer uçağa taşınır ve uçak ile seyahat etmeye başlarsınız. Ancak bazı durumlarda oluşan hatalardan ötürü, valizinizin diğer uçakta da kalma durumu  vardır. Bunu yetkililere sorarak temkinli davranmanız gerekmektedir. Güzel vakitler geçirmek için yaptığınız seyahat size bir acı verecektir.

İstanbul kalkışlı uçak bileti aldığınız takdirde bilet saatinizi değiştirmemeniz gerekir. Çünkü saatini değiştirdiğiniz bilet ile aktarmalı olarak gideceğiniz biletin saatlerinin uyması gerekmektedir. Tunceli, Afyon, Sinop ve benzeri hava limanlarından yurt dışına çıkmak için öncelikle İstanbul’a uğramanız gerekmektedir. Biletinizi hava alanlarından alabileceğiniz gibi internet üzerinden de almanız mümkündür.

Fırsat sitelerini takip ettiğiniz takdirde, biletlerinizi uygun fiyattan bulmanız mümkündür. İzmir, Şanlıurfa, Ankara gibi şehirlerden ise ülke dışına çıkış imkânına sahipsiniz. Dilediğiniz saatte aldığınız bilet için servis talep etme hakkına da sahip olursunuz. Servisler tamamen ücretsiz olmaktadır. Ücretli olarak uygulanan bir hizmet ise check-in bedelidir. Yurt içi yedi buçuk lira civarında olan bu hizmet, yurt dışındaki seferler içinse bu bedel altı avro civarında olmaktadır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)