BankalarKredi

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar Şartlar Faiz Oranları 2019

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2019

Çevremiz iş fikirleri olmasına rağmen maddi imkansızlıklar nedeniyle fikrini hayata geçiremeyen insanlarla karşılaşıyoruz. 2019 yılında bu sorunun önüne geçilmesi için işyeri açma kredisi veren bankalar sizlere destek olmaktadır.

Farklı teşviklerle desteklenen projeler üzerinde bazı bankalar işyeri kurmak isteyen müşterilerine özel yeni işyeri kredi imkanları sunarak hayallerine kavuşmasına yardımcı oluyor. Bu yazımızda sizler için iş yeri açma kredisi veren bankalar faiz oranları hesaplama ve gereken şartlar konusunda detayları sunacağız. Zaten çoğu banka devlet destekli iş yeri kredisi vermektedir. Kredi konusunda açacağınız iş yerine göre bankaları incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Halk Bankası İşyeri Açma Kredisi

KOSGEB programı üzerinden düşük faizli ya da hibe olarak banka kredi vermektedir. Halk bankasının iş yeri açma kredisi konusunda detaylar için bankayı arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi

Tarım ve hayvancılık konusunda iş kurmayı düşünen çiftçilere yönelik son derce cazip kredi imkanları sunuluyor.

Vakıfbank İşyeri Açma Kredisi

Projesi olmasına rağmen maddi imkanları bulunmayan girişimciler için farklı ödeme kolaylıklarından yararlanarak bankadan kredi alabilmektedir.

İş Bankası İşyeri Açma Kredisi

Banka gerekli şartların sunulması dahilinde için Avrupa Yatırım Fonu Desteği ile kredi kolaylıkları sunuyor.

Üst tarafta bahsedilen işyeri açma kredisi veren bankaların yanında diğer bankalar da farklı kampanyalar ve projeler ile girişimcileri desteklemeye devam etmektedir.

Tavsiye İçerik:  Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019 [Onaylı]

İşyeri İpotekli Kredi Nasıl Alabilirim?

Bankalar kredi verirken geri ödemeyi düşünerek hareket ederler. Bu hareket kazanılacak kar payı için ve zarar etmemek içindir. Böyle bir durum sonucunda önlem amacıyla bazı işlemler ortaya çıkmıştır. Bu işlemler ödenen paranın geri tahsili içindir. Bunlar aile geliri hakkında belgeler, mal varlığı hakkında belgeler, maaş ipoteği, emekli maaşı ipoteği, araba ipoteği, gayrimenkul ipoteği, iş yeri ipoteği olmak üzere farklı farklı işlemler olarak sıralanır. Bu sıralama çekilen kredi miktarıyla alakalıdır.

İpotekte bunlardan birisidir. İpotek işlemi kişinin bankaya olan borcunun taksit geciktirmesi veya borcunu tamamen ödememesi sonucunda ipotek ettirdiği çekilen para ile eşdeğer mal varlığı kişi elinden alınır. Bunun sonucunda banka verilen para karşılığında borçlu kısımdan maddi zararının karşılan ister. İpotek edilen malvarlığı banka tarafından açık arttırma ile başka şahıslara daha makul şekilde satılarak zarar payı kapatılmaya çalışılır. Bununla birlikte açık arttırma sayesinde kar payını yükseltmeye bile yarar.

İş yeri İpoteği ile başvurulan kredi miktarı başvuran kişi tarafından belirlenir. Ancak elinizdeki mal varlığı ile eşdeğer bir kredi miktarı banka tarafından incelendiğinde kredi başvurunuzun onaylanması şansı yükselir. Ancak onaylanmadığı taktirde daha makul bir kredi miktarı ile banka size dönüş yapar. Yani aslında ipotek ettirdiğiniz malın değeri banka tarafından belirlenir ve buna bağlı olarak kredi miktarınızı da banka belirler. Bunun sonucunda size verilen kredi miktarı ile ipotek edilen mal varlığı maddi miktarı dengelenmiş olup herhangi bir ödememe konusunda banka bu olayı en az zararla kapatacaktır.

Tavsiye İçerik:  İş Yeri İpoteği İle Ne Kadar Kredi Alınır?
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)