İş Fırsatları

İzmir’de Evlere İş Veren Firmalar

Değişen zamanla birlikte yapılan işler ve işlerin yapılma şekilleri de değişmektedir. Son dönemde bazı firmalar işlerini evlerde yaptırmaktadır. Belirli işler, gönüllü kişiler tarafından evlerde yapılmaktadır. Böylece bu işi yapan kişiler ev bütçesine katkı sunarken, firmada bu iş için maliyeti düşürmektedir. Dolayısıyla işin bu şekilde yapılması iki taraf içinde yararlı olmaktadır. İşlerin büyük kısmı kolaydır. Hemen herkesin yapabileceği tarzda basit işlerdir. İşlerin küçük bir kısmı ise biraz beceri istemektedir. Yeteneği zayıf olan kişiler tarafından yapılamamaktadır. Evlere iş veren firmalar hemen her şehirde rastlamaktadır. İzmir’de evlere veren firmalar bulunmaktadır. İzmir’in neredeyse bütün bölgelerinde bu tür iş yaptıran firmalara rastlanmaktadır. Böylelikle İzmir’de bulunanlar bu işlere rahatlıkla ulaşabilmektedir.

İzmir’de Evlere İş Veren Firmalar Hakkında Genel Bilgiler

İzmir’de evlere iş veren firmalar boş vakti olanlar için iyi bir ek gelir kaynağıdır. Boş vakitler bu firmaların vermiş olduğu işleri yapılarak değerlendirilebilmektedir. Böylelikle ev bütçesine katkı yapmaktadırlar. Yapılacak olan katkı yapılacak olan işe göre değişmektedir. Eğer gün içinde sürekli olarak yapılacak bir iş bulunabilirse aylık ciddi rakamlara ulaşılabilmektedir. İzmir’de evlere iş veren firmalar, diğer illerdeki firmaların verdiği işlerden farklı işler vermemektedir. Bu işler genel olarak şu şekildedir:

  • Çocuk bakıcılığı; anne ve babası çalışan küçük çocuklar gün içinde bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bunun için bu aileler bakıcıya ihtiyaç duymaktadır. Firmalarda evlerde çocuk bakmak isteyen kişilerle, bakıcı arayan kişileri bir araya getirmektedir. Evde yapılan bu işin kazancının iyi olmasına rağmen sorumluluğu fazladır. Ve bütün gün sürmektedir.
  • Boncuk işi; boncuklarla takı hazırlamak olarak tanımlanmaktadır. Bu işin yapılabilmesi için biraz yeteneğe ve biraz da bilgiye ihtiyaç vardır. Bu işi yapabilmek için daha önce bu işi yapmış kişilerden yardım alınması gerekebilmektedir. Zor sayılabilecek bu işin kazancı iyi sayılabilecek seviyelerdedir. Bocuk işi bir firmaya bağlı olarak yapılabileceği gibi bağımsız olarak yapılabilmektedir. Yapılan bu takılar eşe dosta satılabildiği gibi pazarda da satılabilmektedir.
  • Düğün davetiyesi katlama; düğün davetiyeleri matbaalarda üretilmektedir. Üretildikten sonra katlanılması gerekmektedir. Matbaalarda bulunan yoğun iş yükünden dolayı katlama işi firmalara verilmektedir. Firmalarda bu işi evlerde yaptırmaktadır. İzmir’de evlere iş veren firmalar özellikle düğün sezonunda bu işi yapabilecek çok sayıda elemana ihtiyaç duymaktadır.
  • Ütü yapma; verilen kıyafetlerin ütülenmesidir. Bazı firmalar bu işi evlere vermektedir. Bu tür firmalarla görüşülerek evlerde rahatlıkla yapılabilecek bir iştir. Gelecek olan kıyafet sayısına göre uzun sürebilmektedir.
  • Kalem montajı; kalem parçalarının birleştirilmesi işidir. Bilindiği gibi kalemler fabrikalarda üretilmektedir. Kısa sürelerde çok ciddi üretimler yapılabilmektedir. Fakat üretimlerde kalemlerin parçaları üretilmektedir. Firmalar kalemlerin parçalarının parçalarını birleştirmek için işçi kullanmak yerine bu işi evlerde yaptırmaktadır. Oldukça kolay bir iş olan kalem montajını yaparak ayda 5 bin liraya kadar kazanlar olduğu belirtilmektedir.
  • Nikah şekeri süsleme; nikah şekerlerinin ilgi çekici bir şekilde süslenmesi işlemidir. Firmalar bu işi evlerde yaptırmaktadır. Özel bir yetenek istemeyen bu iş, ciddi bir özen istemektedir. Bu işte ücret adet sayısına göre belirlenmektedir. İzmir’de evlere iş veren firmalar arasında bu işi yaptıran firmalarda bulunmaktadır.

İzmir’de evlere iş veren firmalar ile iş yaparken dikkatli olunması gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat ederek daha fazla iş alınabilmekte, böylelikle daha fazla kazanç elde edilebilmektedir. Dikkat edilecek hususların başında özen gelmektedir. Bu işleri yaparken gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir. Gereken özen gösterilmediğinde yapılan iş kötü olmaktadır. Böylelikle firma yapılan işi beğenmeyecektir. Bu durumun dışında dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise işlerin zamanında yapılmasıdır. Bu durumda çok önemlidir. Çünkü işi veren firma ürünleri zamanında müşterisine teslim etmek zorundadır. Eğer evde yapılan iş zamanında teslim edilemezse, firma da müşterisine zamanında teslim edemeyecektir. Böylece firma ciddi bir güven kaybına uğrayacaktır. Böyle bir durumu yaşamak istemeyen İzmir’de evlere iş veren firmalar, ürünlerin zamanında gelmesine çok fazla dikkat etmektedir. Zamanında gelmeyen ürün demek, firmanın bir daha o kişiyle çalışmaması anlamına gelmektedir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde firma memnun olacak ve daha fazla iş verecektir. Böylelikle kazanılan paranın miktarı da artacaktır.

İzmir’de Evlere İş Veren Firmalar Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İzmir’de evlere iş veren firmalar ve verdikleri işlerle ilgili ilanlar bulunmaktadır. Bu ilanlar internet ortamında daha fazla dikkat çektiği için buralara verilmektedir. Özellikle sosyal medya üzerinden bu tür firmaların reklamı yapılmaktadır. İzmir ile ilgili sosyal medya hesapları üzerinden bu firmalara ulaşılabilmektedir. Firmaların iletişim numaralarına ulaşıldıktan sonra firmalar aranarak yüz yüze görüşülmesi gerekmektedir. Çünkü her alanda olduğu gibi bu alanda da dolandırıcılar bulunmaktadır. Firmalarla yüz yüze görüşülerek dolandırıcı olmadıklarından ve firmanın bu işi yaptığı rahatlıkla anlaşılmaktadır. Aksi durumda telefonda görüşüp işveren kişinin dolandırıcı olma ihtimali bulunmaktadır. Bu konuda kullanıla dolandırıcılık yollarından en fazla kullanılanı, firma ile iş yapabilmek için ciddi bir ücret talep edilmesidir. Para kazanmak için bu parayı ödeyen kişiler daha sonra bu kişilere ulaşamamaktadır. Bundan dolayı güvenilir ve bilinen firmaların tercih edilmesi önemlidir. Firmalar hakkında yeterli bilgi yok ise firmaya giderek yüz yüze görüşmekte fayda vardır.

İlanlar Gizlidir, var olan iş ilanlarını görmek için lütfen aşağıdan yorum yapınız.

Etiketler

Bir Yorum

  1. merhaba.izmir çiğlide iki çocuğumla yaşıyorum. ve masraflara yetişemiyorum. ek gelire ihtiyacım var.geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)