Yurtdışı İşçi Alımı

Japonya Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Formu İşçi Maaşları 2019

Geçtiğimiz yılın son aylarında Japonya’da, yurt dışı göçmen işçi alımını hızlandırma imkanı sağlayacak olan yasa tasarısı onaylandı. Bahse konu tasarıda 5 yıl zamanla 350 bin işçi alımı yapılması onaylandı. 2019 itibariyle yaklaşık 1 milyon göçmen işçi bulunan Japonya göçmen işçi alımı yapacağını açıklayarak ülkede ki artan yaşlı nüfus ve yavaşlayan doğum oranı problemi için bir adım attı. Önceki yıllarda yurtdışı göçmen işçi alımı konusunda sert duvar ören Japonya yeni kararla birlikte yurtdışına işçi olarak gitmek isteyenleri heyecanlandırdı.

Daha önce sadece yüksek nitelikli göçmen alımı yapan Japonya artık vasıflı işçilere’de istihdam sağlayacak. Bu kapsamda hemşire, yaşlı bakımı, hasta bakıcılığı, çiftçi, inşaat işçisi, hizmet sektörü, restorant ve temizlik işçisi gibi mesleklere önem verilecek ve 5 yıl içerisinde yaklaşık 350 bin göçmen işçi alımı yapılacak. Ayrıca onay alırsanız Japonya işçi vizesi içinde yardımcı oluyor.

Japonya İşçi Alımı Hangi Meslekleri Kapsıyor?

Aşağıda listelediğimiz meslek gruplarında deneyimli öncelikli bay, bayan işçi alımı ihtiyacı bulunuyor. Lise veya üniversite mezunu olmanız sizi biraz daha öne çıkaracaktır.

 • Yaşlı Hasta Bakıcılığı
 • Hemşirelik
 • İnşaat İşçisi
 • Mühendis
 • Şoför
 • Mimar
 • Tekniker
 • Teknisyen
 • Makine Mühendisi
 • İnşaat Mühendisi
 • Güvenlik Görevlisi
 • Temizlik İşçisi
 • İş Makinası Operatörü (Vinç vb.)

Japonya İşçi Maaşları

Japonya asgari ücret yani işçi için verilebilecek minimum maaş çoğu avrupa ülkesindeki gibi saatlik hesaplanıyor. Japonya’da saatlik asgari ücret ise 960 Yen’dir. 960 Yen yaklaşık 45 Türk Lirası etmektedir. Yani günde 8 saat çalışarak 360 TL ücret alabilirsiniz. Dolar olarak hesaplarsak japonya işçi maaşı saatlik 8,5 Dolar’dır. Bu ücretin bölgeden bölgeye değiştiğini ve minimum miktar olduğunu hatırlatalım eğer yüksek vasıflı veya usta sayılabilecek bir pozisyonda çalışırsanız muhakkak daha yüksek maaş alırsınız.

Tavsiye İçerik:  Kanada Yeni Göçmen İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Adresleri

Japonya İşçi Alımı Başvurusu Formu

Birçok farklı sektörde eleman, işçi ve vasıflı kişileri arayan firmaların iş ilanlarına göz atarak iş başvurusu formu doldurabilirsiniz. Japonya iş ilanları ve başvuru yapabileceğiniz yerleri aşağıda listeledik. Eğer İngilizce veya Japonca bilmiyorsanız aşağıdan yorum kısmına yaşınızla birlikte meslek tecrübenizi yazarak japonya Türk işçi alımı yapan firmalara ulaşabilirsiniz.

OBM Almanya 10 Bin İşçi Alımı
Rusya Göçmen İşçi ve Personel Alımı
Kanada İşçi Alımı Başvurusu ve Adresleri
Katar İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Maaşları Meslekler 2019
Finlandiya İşçi Alımı Başvurusu Maaşları 2019
Norveç Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Maaşları Yaşam Şartları

Etiketler

10 Yorum

 1. Ben kaynakçıyım imalat işleriyle uğraşıyorum. Bana yardımcı olacak arkadaşlar var mı acaba?

 2. Merhaba ben Ahmet 30 yaşındayım , özel şoförlük yapabilirim , daha önce Google maps çekim aracını kullandım , iş adamlarına yönelik özel şoförlük yapabilirim japonya işçi alımına başvurmak istiyorum.

 3. iş makinaları sertifika ve bilişim sertifikam vardır meb onaylı ve telefon tablet televizyon bilgisayar güvenlik sistemlerin işinde tecrübem vardır japondaya çalışmak istiyorum japonya işçi alımına başvuruyorum.

 4. Merhaba İş Makinaları Sertifikaları Vardır
  Bekoloder Excavatör Kule Vinc Forklift Bobcat
  Bilişim Teknoloji Sertikası Vardır
  Televizyon Tablet Telefon Bilgisayar Bakım Onarım
  Güvenlik Kamera Sistemleri Kurulum
  Ehliyet B Sınıfı
  Yabancı Dil İngilizce
  Bu bölümlerden birinden japonyada ve diğer ülkelerden iş arıyorum yurtdışı işçi alımına başvuruyorum.

 5. Merhaba marangozum mobilya mesleğim var yurt dışında çalışabilirim japonya işçi alımına başvuruyorum.

 6. Merhaba inşaat ve şöförlük konularında tecrübem var Japonya’da çalışmak istiyorum tüm kanallardaki işler de olur tabi teşekkürler.

 7. Merhaba uluslar arası tır şoförüyüm iş arıyorum japonya işçi alımı haberlerini gördüm maaş başvuru formu iş ilanlarını bir tek sizin sitenizden ulaşabildim başvurumu yapıyorum inşallah kabul edilir teşekkürler admin.

 8. Merhabalar emlak danışmanlığı sertifikam var cam montaj resim ayna kesme ve takma yapabilir 15 yıldır bu işlerle uğraşıyorum özel şoförlük yapabilirim bende japonyada çalışma fırsatı arıyorum japonya işçi alımı haberini geçen gün gördüm şimdiden herkeze teşekkürler.

 9. Merhaba, Japonya işçi alımı ilanları başvurusunu yapmak istiyorum peyzaj mimarıyım mesleğimi japonya da mesleğimi geliştirmek istediğim için çalışmak istiyorum Japonya göçmen işçi alımı haberlerini gördüm 345 bin işçi alınacakmış sanırım yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler..

 10. merhaba mobilya dekorasyon ustasıyım 35 yıldır mobilya mesleğini icra ediyorum Japonya iş ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorum Japonya işçi alımı başvurumu kabul ederseniz sevinirim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)