Yurtdışı İşçi Alımı

Japonya Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Formu İşçi Maaşları 2019

Geçtiğimiz yılın son aylarında Japonya’da, yurt dışı göçmen işçi alımını hızlandırma imkanı sağlayacak olan yasa tasarısı onaylandı. Bahse konu tasarıda 5 yıl zamanla 350 bin işçi alımı yapılması onaylandı. 2019 itibariyle yaklaşık 1 milyon göçmen işçi bulunan Japonya göçmen işçi alımı yapacağını açıklayarak ülkede ki artan yaşlı nüfus ve yavaşlayan doğum oranı problemi için bir adım attı. Önceki yıllarda yurtdışı göçmen işçi alımı konusunda sert duvar ören Japonya yeni kararla birlikte yurtdışına işçi olarak gitmek isteyenleri heyecanlandırdı.

Daha önce sadece yüksek nitelikli göçmen alımı yapan Japonya artık vasıflı işçilere’de istihdam sağlayacak. Bu kapsamda hemşire, yaşlı bakımı, hasta bakıcılığı, çiftçi, inşaat işçisi, hizmet sektörü, restorant ve temizlik işçisi gibi mesleklere önem verilecek ve 5 yıl içerisinde yaklaşık 350 bin göçmen işçi alımı yapılacak. Ayrıca onay alırsanız Japonya işçi vizesi içinde yardımcı oluyor.

Japonya İşçi Alımı Hangi Meslekleri Kapsıyor?

Aşağıda listelediğimiz meslek gruplarında deneyimli öncelikli bay, bayan işçi alımı ihtiyacı bulunuyor. Lise veya üniversite mezunu olmanız sizi biraz daha öne çıkaracaktır.

 • Yaşlı Hasta Bakıcılığı
 • Hemşirelik
 • İnşaat İşçisi
 • Mühendis
 • Şoför
 • Mimar
 • Tekniker
 • Teknisyen
 • Makine Mühendisi
 • İnşaat Mühendisi
 • Güvenlik Görevlisi
 • Temizlik İşçisi
 • İş Makinası Operatörü (Vinç vb.)

Japonya İşçi Maaşları

Japonya asgari ücret yani işçi için verilebilecek minimum maaş çoğu avrupa ülkesindeki gibi saatlik hesaplanıyor. Japonya’da saatlik asgari ücret ise 960 Yen’dir. 960 Yen yaklaşık 45 Türk Lirası etmektedir. Yani günde 8 saat çalışarak 360 TL ücret alabilirsiniz. Dolar olarak hesaplarsak japonya işçi maaşı saatlik 8,5 Dolar’dır. Bu ücretin bölgeden bölgeye değiştiğini ve minimum miktar olduğunu hatırlatalım eğer yüksek vasıflı veya usta sayılabilecek bir pozisyonda çalışırsanız muhakkak daha yüksek maaş alırsınız.

İlginizi Çekebilir:  Finlandiya İşçi Alımı Başvurusu Maaşları 2019

Japonya İşçi Alımı Başvurusu Formu

Birçok farklı sektörde eleman, işçi ve vasıflı kişileri arayan firmaların iş ilanlarına göz atarak iş başvurusu formu doldurabilirsiniz. Japonya iş ilanları ve başvuru yapabileceğiniz yerleri aşağıda listeledik. Eğer İngilizce veya Japonca bilmiyorsanız aşağıdan yorum kısmına yaşınızla birlikte meslek tecrübenizi yazarak japonya Türk işçi alımı yapan firmalara ulaşabilirsiniz.

OBM Almanya 10 Bin İşçi Alımı
Rusya Göçmen İşçi ve Personel Alımı
Kanada İşçi Alımı Başvurusu ve Adresleri
Katar İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Maaşları Meslekler 2019
Finlandiya İşçi Alımı Başvurusu Maaşları 2019
Norveç Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Maaşları Yaşam Şartları

Etiketler

29 Yorum

 1. Ben kaynakçıyım imalat işleriyle uğraşıyorum. Bana yardımcı olacak arkadaşlar var mı acaba?

 2. Merhaba ben Ahmet 30 yaşındayım , özel şoförlük yapabilirim , daha önce Google maps çekim aracını kullandım , iş adamlarına yönelik özel şoförlük yapabilirim japonya işçi alımına başvurmak istiyorum.

 3. iş makinaları sertifika ve bilişim sertifikam vardır meb onaylı ve telefon tablet televizyon bilgisayar güvenlik sistemlerin işinde tecrübem vardır japondaya çalışmak istiyorum japonya işçi alımına başvuruyorum.

 4. Merhaba İş Makinaları Sertifikaları Vardır
  Bekoloder Excavatör Kule Vinc Forklift Bobcat
  Bilişim Teknoloji Sertikası Vardır
  Televizyon Tablet Telefon Bilgisayar Bakım Onarım
  Güvenlik Kamera Sistemleri Kurulum
  Ehliyet B Sınıfı
  Yabancı Dil İngilizce
  Bu bölümlerden birinden japonyada ve diğer ülkelerden iş arıyorum yurtdışı işçi alımına başvuruyorum.

 5. Merhaba marangozum mobilya mesleğim var yurt dışında çalışabilirim japonya işçi alımına başvuruyorum.

 6. Merhaba inşaat ve şöförlük konularında tecrübem var Japonya’da çalışmak istiyorum tüm kanallardaki işler de olur tabi teşekkürler.

 7. Merhaba uluslar arası tır şoförüyüm iş arıyorum japonya işçi alımı haberlerini gördüm maaş başvuru formu iş ilanlarını bir tek sizin sitenizden ulaşabildim başvurumu yapıyorum inşallah kabul edilir teşekkürler admin.

 8. Merhabalar emlak danışmanlığı sertifikam var cam montaj resim ayna kesme ve takma yapabilir 15 yıldır bu işlerle uğraşıyorum özel şoförlük yapabilirim bende japonyada çalışma fırsatı arıyorum japonya işçi alımı haberini geçen gün gördüm şimdiden herkeze teşekkürler.

 9. Merhaba, Japonya işçi alımı ilanları başvurusunu yapmak istiyorum peyzaj mimarıyım mesleğimi japonya da mesleğimi geliştirmek istediğim için çalışmak istiyorum Japonya göçmen işçi alımı haberlerini gördüm 345 bin işçi alınacakmış sanırım yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler..

 10. merhaba mobilya dekorasyon ustasıyım 35 yıldır mobilya mesleğini icra ediyorum Japonya iş ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorum Japonya işçi alımı başvurumu kabul ederseniz sevinirim teşekkürler

 11. Mesleğim şoförlük büyük araç küçük araç farketmez C – D – E sınıfı ehliyetim var Japonya işçi alımı ilanı başvuru formunu doldurdum daha önce kanada tır şoförlüğü başvurusu yapmıştım ancak yaştan dolayı işe alınmadım Japonya’ya işçi olarak gitmek istiyorum yurtdışı şoför arayan firmalar bana ulaşabilir 0535497****

 12. Ben Türkiye’de yaşıyorum Japonya göçmen işçi alımı başvurusu için yazıyorum. Öncelikle asıl mesleğim elektrik, kaynak ustalığı inşaat işçisi olarak tecrübem vardır ehliyetim vardır tır şoförlüğüde yaptım vasıflı veya vasıfsız tüm işleri yapabilirim yaşım 34 bekar biri olarak Japonya’ya işçi olarak gitmek aynı zamanda evlenmek istiyorum teknolojiye hakimim iyi bilgisayar kullanırım Japonya işçi alımı ilanları başvuru formumu kabul ederseniz çok sevinirim.

  1. Bende Japonyaya gitmek istiyorum işçi olarak vasıflı vasıfsız iş ilanları başvuru yaparım farketmez ehliyet bendede var beraber gidelim mi?

 13. Merhaba ben Seydi 34 yaşındayım özel güvenlik sertifikam var aktif araç kullanabilirim ehliyetim var daha önce inşaat işinde çalıştım yurtdışında iş arıyorum Japonya işçi alımı iş ilanları başvurusu için yardımcı olan olursa sevinirim.

 14. Ben 5 yıldır inşaat sektöründe çalışıyorum Yıldız Teknik Üniversitesi mezunuyum harita mühendisliği yapıyorum. Tekniker olarak da çalışabilirim inşaat mühendisi olarak da çalışabilirim. Japonya işçi alımı iş ilanları başvurusu yapıyorum.

 15. Selamlar yurtdışında çalışmak istiyorum 1984 Adana doğumluyum önlisans elektrik bölümü mezunuyum ekat belgem yüksek gerilim belgem var AG ve OG işleri ev elektrik tesisat işleri yapmaktayım ustalık belgem usta öğretici belgem ve bilgisayar sertifikası ön muhasebe belgesi c-d-e-g sürücü belgesi SRC2 ve SRC4 psikoteknik belgelerim var Japonyada çalışmama yardımcı olursanız sevinirim. Japonya işçi alımı iş ilanları başvuru kaydımı alırsanız sevinirim.

 16. Benim adım mert yabancı dil olarak ingilizcem b1 seviyesinde ama eğer yurtdışında iş imkanı bulursam kolayca toefl kursu ile ingilizcemi b2-a1 seviyesine getirebilirim. Bildiğim kadarıyla Japonya’da İngilizce bilmek işimi oldukça kolaylaştırır zaten ben üniversite mezunuyum iktisat okudum finans alanında yurtdışında çalışmak isterim. Nitelikli işçi arayan firmalardan bir şans isterim eğer vasıfsız iyi maaşlı bir iş içinde alım yapılırsa Japonya işçi alımı başvurumu buraya kaydetmek istiyorum.

 17. 4 yıl Angola da yaşadım bir firmada muhasebe finansman yöneticiliği yaptım iyi derece portekizce biliyorum daha yurtdışında çalıştım şimdi de yurtdışında iş arıyorum işçi arayan firmalar bana ulaşırsa sevinirim. Japonya işçi alımı iş ilanları başvurusu için kayıt açarsanız sevinirim.

 18. Merhaba yurtdışı iş imkanları ve iş ilanları araştırıyorum. Üniversite iktisat bölümü mezunuyum muhasebe deneyimim var tecrübeli elemanım. Ehliyetim var bunun yanında yaşlı bakım ve çocuk bakıcılığı yapabilirim yurtdışında çalışmak ve yaşamak istiyorum. Japonya işçi alımı iş ilanları başvurusu yapmak istiyorum formu doldurdum.

 19. Türkiyede vasıfsız işçi olarak çalışıyorum asgari ücretle daha iyi maaş ve yaşam koşulları için yurtdışı iş imkanları ve işçi alımı yapan şirketleri araştırıyorum. Benim amacım özellikle Japonyaya işçi olarak gitmek ve orada evlenmek. Japonyaya gelmek için her işi yaparım yapamayacağım bir şey yok Japonya iş ilanları işçi alımı için numaramı yazıyorum 0539 488 ** **

 20. Yaşım 27 turizm otelcilik lise mezunuyum yaklaşık 13 yıldır servis hizmetlerinde bir çok alanlarda çalıştım kendi mesleğimde tecrübeliyim İngilizce almanca ve rusçam biraz vardır restaurant otel gibi yerlerde garson, şoförlük vale olarak çalıştım. Japonyada istihdam almak üzere doldurdum bu formu umarım kabul olur nasip teşekkür ederim. Japonya işçi alımı iş ilanları başvurusu yapıyorum.

 21. Hvkk liginda oerlikon 35mm hava savunma silahı bakimcisiyim(teknisyen).hafif silah bakımı da yaparım .(g3 mp5) gibi e sınıfı ehliyet sahibiyim. Dizel benzinli motor bakımından da anlarım. Japonya işçi alımı iş ilanları başvurusunda bulunmak istiyorum. Japonya’da çalışmak ve yaşamak için yardımınızı bekliyorum.

 22. Merhaba yurtdışı iş imkanı arıyorum iş ilanları başvurusu için yazıyorum. Ben yaklaşık 10 yıldır Mitsubishi lazer kesim operatörüyüm. Uluslar arası geçerliliği olan mesleki yeterlilik belgesine sahibim ve belgem 4 sınıf yani lisans seviyesidir. Haricinde Auto cad vesair çeşitli programlara hakimim. Japonya işçi alımı iş ilanları başvurusu için değerlendirme yapılırsa sevinirim

 23. Mrb ben güvenlik görevlisiyim. Japonya da çalışmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim iyi çalışmalar
  .

 24. Ekskavatör dozer manıtou loder iş makinaları kullanıyorum belgem vardır japonyada calışmak en büyük istegimdir referans verebilirim 15 senelik tecrubem vardır inş hakkımızda hayırlısı olur.

 25. ekskavatör jcb manıtou dozer lastikli loder operatörüyüm 15 yıllık tecrubem vardır japonyada calışmak istiyorum

 26. merhaba 37 yaşındayım işmakinası oparatörüyüm (bekoloder kazıcı ve yükleyici , ekskavatör ) belgelerim tamdır.
  E sınıfı sürücü belgem ve src 4 var, özel güvenlik görevlisi belgem (silahlı) var. Japonyaya işçi olarak gitmek ve çalışmak orada kalmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)