Yurtdışı İşçi Alımı

Kanada Yeni Göçmen İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Adresleri

Sık sık göçmen alımı, işçi alımı ile gündeme gelen Kanada diğer Avrupa Birliği ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri gibi göçmenlere kapı kapatmıyor. Kanada göçmenlik iç işleri vatandaşlık bakanlığının hazırladığı raporda bu yıl 330 bin, 2020 yılında 341 bin, 2021 yılında ise 350 bin göçmen alınacağı ve süre sınırsız oturum, çalışma izni vereceklerini açıkladı. Göçmenlik için başvuru şartları ve başvuru adreslerini aşağıda sunacağız. Kanada göçmen Vatadaşlık Başkanı Ahmed Hussen de somali kökenli bir vatandaş olduğu için görevini yaparken daha faydalı çalışmalar yapıyor. Son yıllarda artan yaşlı nüfus oranını dengelemek, düşen doğum oranları ve artan iş gücü isteğine cevap verebilmek için göçmen alan Kanada bu sayede son 15 yılda ciddi ekonomik rahatlık sağladı.

Her zaman renkli ve çeşitli bir nüfus dağılımına sahip Kanada, farklı din, dil, ırk ve etnik kökenleri bir arada tutabilmeyi çok iyi başarıyor. Hali hazırda her 5 vatandaşından biri göçmen olan Kanada’ya göçmen olarak nasıl gidebilirim? Kanada göçmen başvurusu adresleri, yaşam şartları nasıl, çalışarak para biriktirebilirmiyim, kanada ev kiraları ve sağlık sigortası gibi birçok sorunuza cevap olması için aşağıda detaylı rehber hazırladık.

Kanada’da Yaşanır mı? Kanada Yaşam Şartları?

1- Kanada birçok araştırma, röportaj ve ankette dünyada en yaşanılabilir ülkesi seçilmiştir.
2- En büyük ikinci toprak alanına sahip ülkedir. (1. Rusya)
3- Dünyanın en eğitimli ülkesidir. Eğitimli nüfusunu %80 den yüksek üniversite okuma oranına borçludur.
4- Genellikle soğuk iklime sahip olduğu bilinsede gerçekte öyle değildir dört mevsim yaşanan bölgelere dahi sahiptir. Yazları sıcak ve güneşlidir.
5- Dünyanın en çok göç alan ülkelerinden biri olması ve %25 göçmen vatandaş oranı olduğunda farklı olan her şeye daha kolay uyum sağlamaktadır.
6- Güvenli ve huzurlu aynı zamanda sakin bir yaşama sahiptir.
7- Bireysel hak ve özgürlükler açısından gelişmiş ileri demokrasiye sahiptir.

Kanada’da Ne İş Yapılır? Kanada İş Olanakları?

En büyük göç sebeplerinden biri ekonomi, bu nedenle iş imkanlarını veya para kazanma olanaklarını değerlendirmeden hareket etmek doğru olmaz. Kanada’da ne iş yapabilirim, nasıl para kazanabilirim diye soruyorsanız kısaca bilgi verelim.

İlginizi Çekebilir:  Finlandiya İşçi Alımı Başvurusu Maaşları 2019

1- Şoförlük Yapmak
Çoğu ülkede direkt yapabileceğiniz işlerden biri de şoförlüktür. İster tır şoförlüğü isterseniz yeni özel ulaşım şirketlerinde (uber, lyft) çalışabilirsiniz. Kanada’da çalıştığınız saat bazında ücret alacağınız için maaş aralığı değişkendir. Ancak saatlik ortalama 10 dolar kazanabilirsiniz.

2- Barista Olmak
Türkiye’de daha önce cafe,bar herhangi bir işletmede garsonluk veya barista olarak çalıştıysanız aynı alanda kanada’da birçok iş bulunmaktadır. Zaten bu tarz işleri genelde göçmenler yapmaktadır.

3- Reyon Görevlisi
Birçok büyük markette kasiyer olarak veya reyon görevlisi olarak kolayca iş bulabilirsiniz.

Kanada Ev Kiraları

Kanada halkı ev görünüşlerini çok önem verdiği için sizde istediğiniz evi bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Genel olarak müstakil evlerde yaşanılsa da apartman daireleride bulunmaktadır. Bütçe olarak bir ev kiralayamıyorsanız kanada’da oda kiralayabilirsiniz. Veya öğrenici iseniz öğrenci evlerini araştırabilirsiniz. Öğrenciler genelde ailelerin yanında kahvaltı ve yemeği dahil olmak üzere konaklıyor ortalama 500-1000 CAD aralığında bir aileye misafir olabilirsiniz.

En yoğun şehirlerinden biri olan Toronto ev kiraları için ortalama 900-3500 CAD diyebiliriz. Eğer kiraladığınız evi oda olarak paylaşırsanız düşük maliyetle oturmanız da mümkündür.

Kanada Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası ülkemizdeki gibi devlet tarafından hastane ve doktorlara ödeniyor. Çalıştığınız zaman prim olarak ödediğiniz parayı devlet havuz hesabında vatandaşlara sağlıyor. Sağlık sistemi kanada’da devletçi şekilde yürüyor. Ancak isterseniz özel sağlık şirketlerinin sigortalarından da yararlanabilirsiniz.

Kanada Göçmenlik Başvuru Şartları

1- 30 Yaş altında olmanız )göçmenlik başvurusu için artı puan ve avantaj)
2- İngilizce veya Fransızca (en azından başlangıç seviyesi bilmek)
3- Eğitim Durumu – (nitelikli bir yüksek okul bitirmeniz avantaj)
4- İş Tecrübesi
5- Meslek Sınıfı Seçimi (Ne iş yapacağınızı belirlemek)

Kanada Göçmenlik Başvurusu Nereye Yapılır? Nasıl Yapılır?

Göçmenlik başvurusu yapmak için tüm detaylar ve nasıl yapacağınızla ilgili kanada resmi internet sitesinde detaylı yönlendirmeler yayınlandı. Buradan https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada.html neler yapmanız gerektiğini öğrenip başvurabilirsiniz.

İngilizce Bilmiyorum Göçmenlik İçin Nasıl Başvurabilirim?

İngilizce bilmiyorsanız bilen birinden yardım almanız ve ajanslardan hizmet almanız gerekir. Zaten gideceğiniz ingilizce öğrenmeniz gerekeceği için şimdiden alıştırma yapmaya başlamanız iyi olur.

İlginizi Çekebilir:  Almanya İşçi Alımı Başvurusu Formu İş İlanları (OBM İŞKUR)

Kanada 1 milyon göçmen alımı hakkında daha fazla bilgi ve tüm iş ilanları görmek başvuru adresleri için yaşınız ve mesleğinizi aşağıdan yorum olarak yazınız. Aynı zamanda yorum kısmından sorularınızı sorarak cevaplar alabilirsiniz. Konu sürekli olarak güncellenmektedir.

Kanada göçmen yeterlilik testi, kanada işçi alımı, kanada göçmen başvurusu, kanada ev kiraları, kanada işçi alımı meslekler, kanada işçi alımı 2019, kanada göçmen yeterlilik testi örneği, kanada göçmen alımı, kanada işçi alımı göç başvuru formu ve başvuru adresi, kanada işçi alımı başvuru formu, kanada da göçmen olmak, kanada isci alimi, kanada hangi mesleklerden göçmen alıyor, kanada ya göçmen olarak gitmek, kanada göçmen vizesi.

Kanada Tır Şöförü Alımı İçin Buraya Tıklayın!
Almanya 10.000 İşçi Alıyor!

Katar İşçi ve Personel Alımı Tüm Meslekler 2019
Finlandiya İşçi Alımı Yapıyor Başvurusu Maaşları 2019
Norveç Göçmen İşçi Alımı – Maaşları ve Yaşam Şartları

Etiketler

7 Yorum

    1. Uluslararası tır şoförüyüm yurtdışı tır şoförü ilanları arıyorum kanada işçi alımı yapıldığı zaman tır şoförü olarak gitmek isterim 0541830****

  1. Kanada da şoför olarak çalışmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim 0545 910 ** **

  2. Merhabalar emlak danışmanlığı sertifikam var cam montaj resim ayna kesme ve takma yapabilir 15 yıldır bu işlerle uğraşıyorum özel şöförluk yapabilirim bende kanada da çalışma fırsatı arıyorum şimdiden herkeze teşekkurler

  3. Merhaba Kanada işçi alımı ilanları için yazıyorum. 10 yıllık tecrübem var mesleğimde idari, taşeron hakedişlerin yapılması ve cari hesapların takibi mukayeseli keşif – keşif metraj – yaklaşık maliyet hesaplama işlerini yapıyorum.Üst yapı saha kaba ve ince işlerinde yaklaşık 10 yıldan fazla tecrübem mevcut 30 Yaşındayım Kanada işçi alımı başvurusu yapmak istiyorum.

  4. Merhaba Kanada da çalışmak istiyorum üniversite mezunuyum kalıp duvar gibi işlerden anlarım numaram 05372617882 bilgisi olan biri varsa yardımcı olursa sevinirim Kanada işçi alımı iş ilanları başvurusu yapmak istiyorum.

  5. İyi günler Kanada iş ilanları işçi alımı başvurusu için yazıyorum. Ben fırıncı ustasıyım ayrıca sağlık ve beden eğitimi + bilim bilgi işlem mezunuyum parttime olarak spor hocalığım var inşaat elektrik su tesisatı konusunda tecrübem var İngilizce ve Arapçam var mümkün olursa yurtdışında çalışmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)