Yurtdışı işçi alımı iş ilanları

Kanada Yeni Göçmen İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Adresleri


Sık sık göçmen alımı, işçi alımı ile gündeme gelen Kanada diğer Avrupa Birliği ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri gibi göçmenlere kapı kapatmıyor. Kanada göçmenlik iç işleri vatandaşlık bakanlığının hazırladığı raporda bu yıl 330 bin, 2020 yılında 341 bin, 2021 yılında ise 350 bin göçmen alınacağı ve süre sınırsız oturum, çalışma izni vereceklerini açıkladı. Göçmenlik için başvuru şartları ve başvuru adreslerini aşağıda sunacağız. Kanada göçmen Vatadaşlık Başkanı Ahmed Hussen de somali kökenli bir vatandaş olduğu için görevini yaparken daha faydalı çalışmalar yapıyor. Son yıllarda artan yaşlı nüfus oranını dengelemek, düşen doğum oranları ve artan iş gücü isteğine cevap verebilmek için göçmen alan Kanada bu sayede son 15 yılda ciddi ekonomik rahatlık sağladı.

Her zaman renkli ve çeşitli bir nüfus dağılımına sahip Kanada, farklı din, dil, ırk ve etnik kökenleri bir arada tutabilmeyi çok iyi başarıyor. Hali hazırda her 5 vatandaşından biri göçmen olan Kanada’ya göçmen olarak nasıl gidebilirim? Kanada göçmen başvurusu adresleri, yaşam şartları nasıl, çalışarak para biriktirebilirmiyim, kanada ev kiraları ve sağlık sigortası gibi birçok sorunuza cevap olması için aşağıda detaylı rehber hazırladık.

Kanada’da Yaşanır mı? Kanada Yaşam Şartları?

1- Kanada birçok araştırma, röportaj ve ankette dünyada en yaşanılabilir ülkesi seçilmiştir.
2- En büyük ikinci toprak alanına sahip ülkedir. (1. Rusya)
3- Dünyanın en eğitimli ülkesidir. Eğitimli nüfusunu %80 den yüksek üniversite okuma oranına borçludur.
4- Genellikle soğuk iklime sahip olduğu bilinsede gerçekte öyle değildir dört mevsim yaşanan bölgelere dahi sahiptir. Yazları sıcak ve güneşlidir.
5- Dünyanın en çok göç alan ülkelerinden biri olması ve %25 göçmen vatandaş oranı olduğunda farklı olan her şeye daha kolay uyum sağlamaktadır.
6- Güvenli ve huzurlu aynı zamanda sakin bir yaşama sahiptir.
7- Bireysel hak ve özgürlükler açısından gelişmiş ileri demokrasiye sahiptir.

Kanada’da Ne İş Yapılır? Kanada İş Olanakları?

En büyük göç sebeplerinden biri ekonomi, bu nedenle iş imkanlarını veya para kazanma olanaklarını değerlendirmeden hareket etmek doğru olmaz. Kanada’da ne iş yapabilirim, nasıl para kazanabilirim diye soruyorsanız kısaca bilgi verelim.

Şoförlük Yapmak
Çoğu ülkede direkt yapabileceğiniz işlerden biri de şoförlüktür. İster tır şoförlüğü isterseniz yeni özel ulaşım şirketlerinde (uber, lyft) çalışabilirsiniz. Kanada’da çalıştığınız saat bazında ücret alacağınız için maaş aralığı değişkendir. Ancak saatlik ortalama 10 dolar kazanabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Barista Olmak
Türkiye’de daha önce cafe,bar herhangi bir işletmede garsonluk veya barista olarak çalıştıysanız aynı alanda kanada’da birçok iş bulunmaktadır. Zaten bu tarz işleri genelde göçmenler yapmaktadır.

Reyon Görevlisi
Birçok büyük markette kasiyer olarak veya reyon görevlisi olarak kolayca iş bulabilirsiniz.

Yazılımcı Olmak
Kanada yapılan işler arasında yazılımcı olarak çalışmak da bulunuyor. Birçok bilgisayar mühendisi iş ilanları arıyor. Çünkü kazancı oldukça fazla.

Kanada Ev Kiraları

Kanada halkı ev görünüşlerini çok önem verdiği için sizde istediğiniz evi bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Genel olarak müstakil evlerde yaşanılsa da apartman daireleride bulunmaktadır. Bütçe olarak bir ev kiralayamıyorsanız kanada’da oda kiralayabilirsiniz. Veya öğrenici iseniz öğrenci evlerini araştırabilirsiniz. Öğrenciler genelde ailelerin yanında kahvaltı ve yemeği dahil olmak üzere konaklıyor ortalama 500-1000 CAD aralığında bir aileye misafir olabilirsiniz.

En yoğun şehirlerinden biri olan Toronto ev kiraları için ortalama 900-3500 CAD diyebiliriz. Eğer kiraladığınız evi oda olarak paylaşırsanız düşük maliyetle oturmanız da mümkündür.

Kanada Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası ülkemizdeki gibi devlet tarafından hastane ve doktorlara ödeniyor. Çalıştığınız zaman prim olarak ödediğiniz parayı devlet havuz hesabında vatandaşlara sağlıyor. Sağlık sistemi kanada’da devletçi şekilde yürüyor. Ancak isterseniz özel sağlık şirketlerinin sigortalarından da yararlanabilirsiniz.

Kanada Göçmenlik Başvuru Şartları

1- 30 Yaş altında olmanız )göçmenlik başvurusu için artı puan ve avantaj)
2- İngilizce veya Fransızca (en azından başlangıç seviyesi bilmek)
3- Eğitim Durumu – (nitelikli bir yüksek okul bitirmeniz avantaj)
4- İş Tecrübesi
5- Meslek Sınıfı Seçimi (Ne iş yapacağınızı belirlemek)

Kanada Göçmenlik Başvurusu Nereye Yapılır? Nasıl Yapılır?

Göçmenlik başvurusu yapmak için tüm detaylar ve nasıl yapacağınızla ilgili kanada resmi internet sitesinde detaylı yönlendirmeler yayınlandı. Buradan https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada.html neler yapmanız gerektiğini öğrenip başvurabilirsiniz.

İngilizce Bilmiyorum Göçmenlik İçin Nasıl Başvurabilirim?

İngilizce bilmiyorsanız bilen birinden yardım almanız ve ajanslardan hizmet almanız gerekir. Zaten gideceğiniz ingilizce öğrenmeniz gerekeceği için şimdiden alıştırma yapmaya başlamanız iyi olur.

Kanada 1 milyon göçmen alımı hakkında daha fazla bilgi ve tüm iş ilanları görmek başvuru adresleri için yaşınız ve mesleğinizi aşağıdan yorum olarak yazınız. Aynı zamanda yorum kısmından sorularınızı sorarak cevaplar alabilirsiniz. Konu sürekli olarak güncellenmektedir.

Kanada göçmen yeterlilik testi, kanada işçi alımı, kanada göçmen başvurusu, kanada ev kiraları, kanada işçi alımı meslekler, kanada işçi alımı 2019, kanada göçmen yeterlilik testi örneği, kanada göçmen alımı, kanada işçi alımı göç başvuru formu ve başvuru adresi, kanada işçi alımı başvuru formu, kanada da göçmen olmak, kanada isci alimi, kanada hangi mesleklerden göçmen alıyor, kanada ya göçmen olarak gitmek, kanada göçmen vizesi.

Kanada Mühendis Alımı Yapıyor

Kanada bir çok iş bakımından oldukça popüler olarak bilinen ülkeler arasında yerini almaktadır. Bu nedenle bu işler arasında ilk sırada yer alan ise mühendis alımı diyebiliriz. Kanada da birçok alan da mühendislik ilanlarına başvuru yapılabilir. Öyle ki bilgisayar mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, inşat mühendisi, makine mühendisi gibi bir çok farklı alanda alım yapılmaktadır. Bunun için yapmanız gereken iş ilanlarının yer aldığı siteleri araştırmak ve bu doğrultuda başvuru yapmak olacaktır. Kanada iş imkanı bakımından oldukça zengin bir ülkedir.

Kanada Tır Şöförü Alımı İçin Buraya Tıklayın!
Almanya 10.000 İşçi Alıyor!

Katar İşçi ve Personel Alımı Tüm Meslekler 2020
Finlandiya İşçi Alımı Yapıyor Başvurusu Maaşları 2020
Norveç Göçmen İşçi Alımı – Maaşları ve Yaşam Şartları

Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

28 Yorum

  1. Uluslararası tır şoförüyüm yurtdışı tır şoförü ilanları arıyorum kanada işçi alımı yapıldığı zaman tır şoförü olarak gitmek isterim 0541830****

 1. Kanada da şoför olarak çalışmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim 0545 910 ** **

 2. Merhabalar emlak danışmanlığı sertifikam var cam montaj resim ayna kesme ve takma yapabilir 15 yıldır bu işlerle uğraşıyorum özel şöförluk yapabilirim bende kanada da çalışma fırsatı arıyorum şimdiden herkeze teşekkurler

 3. Merhaba Kanada işçi alımı ilanları için yazıyorum. 10 yıllık tecrübem var mesleğimde idari, taşeron hakedişlerin yapılması ve cari hesapların takibi mukayeseli keşif – keşif metraj – yaklaşık maliyet hesaplama işlerini yapıyorum.Üst yapı saha kaba ve ince işlerinde yaklaşık 10 yıldan fazla tecrübem mevcut 30 Yaşındayım Kanada işçi alımı başvurusu yapmak istiyorum.

 4. Merhaba Kanada da çalışmak istiyorum üniversite mezunuyum kalıp duvar gibi işlerden anlarım numaram 05372617882 bilgisi olan biri varsa yardımcı olursa sevinirim Kanada işçi alımı iş ilanları başvurusu yapmak istiyorum.

 5. İyi günler Kanada iş ilanları işçi alımı başvurusu için yazıyorum. Ben fırıncı ustasıyım ayrıca sağlık ve beden eğitimi + bilim bilgi işlem mezunuyum parttime olarak spor hocalığım var inşaat elektrik su tesisatı konusunda tecrübem var İngilizce ve Arapçam var mümkün olursa yurtdışında çalışmak istiyorum.

 6. 21 yaşındayım askerliğimi bitirdim bayan kuaförüyüm kanadaya işçi olarak gitmek istiyorum nasıl gidebilirim bilgi verirseniz çok sevinirim ayrıca barmenlik tecrübemde var

 7. Merhabalar ben elektrik, soğutma ve endüstriyel mutfak ekipmanları Tamir bakım işleri yapıyorum yaşım 33 ayrı zamanda şoför lök te yaparım İsviçre, Hollanda,Kanada gibi yurtdışında çok çalışmak istiyorum

 8. Ben işinmde titiz bir ustayım fayans ve mermer orda çalışmak istiyorum ve ailemle gitmek istiyorum ne yapmam lazım tlf 0534432****

 9. Merhaba
  Elektrik meslek lisesi ve yuksek okul diplomam var. ayrica lisans isletme diplomam var. 15 yillik deneyimim var elektrikci olarak. Ingilizce bilgim orta duzeyde.
  Kanada, isvec ya da norvec gibi ulkeler de calismak istiyorum. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

 10. Önceliklle faydalı bulduğum yazınız için teşekkür ederim. 16 yıllık elektrik tesisat ve pano montörüyüm. Kanadada yaşamak en büyük hayalim. Umarım herkes umduğunu elde eder. SAYGILAR

 11. 15 senedir bayan kuaförü olarak kendi işletmemi çalıştırmaktayım. Kanadada gerek kendi mesleğim ile ilgili gerekse işçi olarak çalışmak istiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

 12. Merhaba ben mekatronik teknikeriyim. 2 yıl Fiat 1yıl da Renault geçmişim var. Baristalık ta yapabilirim iş için nasıl bir yol izlemeliyim?

 13. Merhaba ben yurt dışında çalışmak istiyorum deneyimli kamyon şoföruyum aynı zaman forklift ve Loder operatörlüğü de yapabilirim ve inşaat boya alçı dekorasyon dış cephe mantolama ve kaplama işlerinde de ustaligim vardır

  1. Iyi gunler ben pide ve lahmacun ustasıyım ustalık belgem var kanadada calismak istiyorum39 yaşındayım 20 yılık ustalık deneyimim var 0553 127 ** — bu numaradan ulasabilirsiniz saygilar

 14. herkese mrb öncelikle svaslıyım 32 yaşındayım lisemezunuyum turkey ist hava alanında temizlik personeliyim E sınıfı ehliyetimvar şöförlükte yapa bilirim tcdd komilik yaptım sizlerin yardımlarını bekliyorum saygılar arz edrim iyi çalışmalar.

 15. merhabalar exkavatör operatörüyüm aynı zamanda tır şoförlüğü de yapıyorum kanada benim için uygun yer yaşım itibariyle irtibata geçerseniz olumlu veya olumsuz şekilde memnun olurum.

 16. 37 yasindayim 15 yildan beri kendi isletmemi calistiriyorum E sinif ehliyetim var evliyim 3 cocugum var ortaokul mezunuyum kasap olarak ustalik bolgemiz mevcut tesekkurler

 17. 25 yaşındayım. Moleküler biyoloji ve genetik lisans, biyoteknoloji yüksek lisans mezunuyum. Başlangıç düzeyinde İngilizce biliyorum. Gerek alanım ile ilgili gerek garsonluk, kasiyerlik gibi çalışabileceğim bir iş arıyorum.
  İyi çalışmalar dilerim.

 18. 8 yıldır kaynakçıyim ayriyeten karoser işi yapıyorum metal teknoloji belgem var orta okul mezunuyum

 19. Sayın yetkili eskavatör opretörüyüm G-Bsınıfı ehliyetim var 25 yaşındayım yurtdışında çalışmak istiyorum yol baraj alt yapı bu işlerde oldukça tecrübeliyim

 20. Turkiyede kendi restaurantimda hem asci hemde ızgara ustası olarak çalışıyorum. Hayatım boyunca yemek konusundaki tüm meziyetlerimi uluslarasi platformda da sergilemek istedim. Evliyim eşim turizmci.firsat rica ediyorum…

 21. merhaba 28 yaşındayım. 11 yıldır araç bakım şirketlerinde SONAX ve ZİEBART çalıştım .ingilizcem iyi durumda yurt dışında çalışmayı düşünüyorum. iyi günler.

 22. Ben tır şöförüyüm kanadaya şöför olarak gitmek istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum.

 23. Yorumunuz denetim bekliyor. Bu bir önizlemedir, yorumunuz onaylandıktan sonra görünür olacaktır.
  Merhaba
  8 senedir Peyzaj teknikeriyim. Özel tasarım vaziyet planı ve çizim yapmaktayım . Uygulama çizim yapmaktayım ve bahçe uygulaması da yapmaktayım orta derece ingilizce ve özel üniversite ingilizce mezunuyum autocad,netcad,,sketch-up,3 D max üç boyut çizim biliyorum. Belediyede çap -planlama ve mimari şube biriminde çalıştım. Konulara hakimim Eşim inşaat teknikeri altyapı projeleri çiziyor Autocad ve netcad biliyor. ÇAlışmayı seviyoruz . Ulaşırsanız seviniriz Ülkenizde çalışmak istiyoruz.

  Saygılarımızla


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)