BankalarKredi

Kefilsiz Öğrenci Kredisi Veren Bankalar 2020


Günümüzde artan yaşam standartları ile geçinmek daha da zor bir hal alıyor. Belirli temel giderlerin yanı sıra öğretim gören bir aile bireyi için de gerekli olan para ihtiyacı, çoğu zaman kişileri zor durumda bırakabiliyor. Öğrenciler için de bu durum bir takım sıkıntılar doğuruyor. Özellikle şehir dışında okuyan öğrencilerin eğitim masrafları bir hayli artıyor. Eğitim masrafları için sıkıntıya düşen ya da bireysel bir proje üzerinde çalışan öğrenciler için finansal destek oldukça ihtiyaç duyulan bir nokta haline geliyor. Nakit para ihtiyacı olan öğrenciler kredi için bazı bankalara başvurabiliyor. Yapı Kredi, İş Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Odeabank, Garanti Bankası gibi bankalar öğrencilere ihtiyaç kredisi imkanı sağlıyor.

Çoğu insanın nakit ihtiyacı söz konusu olduğunda ilk aklına gelen yöntem kredi almak oluyor, ancak öğrenciler için de böyle bir olanak söz konusu mu diye düşünüldüğünde, bu olanağı sağlayan bir çok banka mevcut.  Üniversite hayatı boyunca öğrenciler herhangi bir gelire sahip olmadığından (part-time çalışanlar dışında) gelir belgesine sahip olmayan kişiler sınıfında değerlendiriliyorlar. Tabi ki her tür kredi için gerektiği gibi, öğrenciler için olan kredilerde de bankaların bazı başvuru şartları bulunuyor.

Öğrenci Kredisi Şartları

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Öğrenci belgesine sahip olmak
  • Part time çalışan öğrenciler için gelir belgesi

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır?

Öğrencilerin kredi başvurularında aranan en temel şart ise kredi notu. Bankalar başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilerin kredi notunun risk içermeyen gruplara dahil olmasını talep ediyor. Öğrencilerin kullandıkları kredi kartlarının ödemelerini zamanında ve eksiksiz yapmaları kredi notunun hesaplanmasında çok büyük bir öneme sahip oluyor. Kredi kartı kullanan öğrencilerin kullandıkları kredi kartını temin ettikleri bankalara yapacağı kredi başvurularının, diğer bankalara kıyasla daha kolay ve hızlı bir şekilde onaylanması mümkün.

Öğrenciye En Kolay Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Sponsorlu Reklamlar

Ziraat bankası öğrencilere birçok ödeme kolaylığı sağlayarak 36 ay vadeli ve düşük faizli kredi alma imkanı sunuyor. Öğrenciler eğitim masraflarını karşılamak adına bu krediye başvuru yaparken herhangi bir kefil ya da gelir ile ilgili bir teminata sahip olması şartı da aranmıyor.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

İş bankası da öğrencilerin eğitim masraflarını karşılayabilmesi, proje çalışmalarında ihtiyac duyduğu maddi kaynağı temin edebilmesi için eğitim kredisi veren bankalar arasındadır. Başvuruda bulunan öğrencilerden okul bilgileri ve öğrenci bilgileri isteniyor. Gereken bu evrakların sağlanması durumunda öğrencilere 48 ay vade imkanı ile %1.2 faiz oranına sahip kredi sunuluyor.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Özel okullara yapılacak ödemeler ya da karşılanacak eğitim masrafları konusunda Garanti bankasından alınabilecek eğitim kredisi öğrencilere büyük oranda kolaylık sağlıyor. Kredi limiti 25.000 Tl’ye kadar çıkabiliyor ve faiz oranın da %1.32 olması bu krediyi oldukça cazip bir seçenek haline getiriyor. Ayrıca Garanti bankası vermiş olduğu krediler için 48 ay vade imkanı sağlıyor.

Odeabank Öğrenci Kredisi

Odeabank özel okul, üniversite ya da yüksek lisans eğitimi gören öğrenciler için 20.000 TL ye kadar ve 60 ay vade imkanı bulunan krediler verebiliyor. Başvuruda bulunmak için okula ait bir hesap bilgisi ve eğitim masraflarını gösteren bir belge isteniyor.

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kredisi

Yapı Kredi bankası düşük faiz oranı ve 48 ay vade imkanı ile öğrencilere en yüksek kredi miktarı sayılabilecek olan 50.000 TL’ye kadar kredi verebiliyor. Başvurular istenilen evraklar ile Yapı Kredi şubelerinden yapılıyor.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank hiçbir evrak talep etmeden öğrencilerin direkt olarak kendi başvurularında 2.000 TL kredi alabilmelerine olanak sağlıyor. Öğrenci kredilerine %0.99 oranında faiz uyguluyor. Denizbank’tan öğrenci kredisi alabilmek için gereken tek koşul ise öğrencinin ailesinden ya da herhangi bir yerden gelen parayı Denizbank’ta sahip olduğu bir hesap üzerinden sağlaması.

Öğrenci kredisi geri ödeme planı için öğrenci ihtiyaç kredisi veren bankalara başvurduğunuzda personel tarafından size faiz oranları hesaplaması ve geri ödeme planı sunulur. Öğrenci kredisi başvurusu iş bankası, ziraat bankası, denizbank, vakıfbank, yapı kredi, garanti bankası, odeabank şubelerinden kolayca yapılabilir.

Siz de yukarıda ki listelenen öğrenciye kredi veren bankalar dan herhangi birine başvurarak ihtiyacınız olan öğrenci kredisine uygun taksitler ile sahip olabilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir