Elden Taksitle Senetle Telefon Satanlar Yerler (KEFİLSİZ)

Kefilsiz senetle telefon satanlar, mağazalar ve yerler neresidir, senetle telefon nereden alınır, Peşin parası olmayan senetle telefon almak istiyorum diyen kişiler ne yapmalı? Finansal okur yazarlık seviyesinin düşük olması insanların bankalardan ve kredi kartından korkutan bir ortam hazırlamakta. Daha önceki dönemlerde kredi ve kredi kartı nedeni ile ağır borç yükü altından kalmış olmak ya da cezai işlemler almak kredi kartı kullanmak istememenin de farklı bir boyutu. Ancak söz konusu nakit harcama olduğunda bütçeyi zorlayan alışverişler yine taksit ihtiyacını gündeme getiriyor. Özellikle beyaz eşya, mobilya, elektronik cihaz ya da telefon alışlarında taksitlendirmenin önemi her geçen gün daha da çok artmakta. Yazının devamında senetle telefon satan yerleri mağazaları sahibinden senetle telefon almayı anlattık.

Kredi Kartsız Taksitlendirme

Her ne kadar kredi kartsız taksitli alışverişin mümkün olmayacağı düşünülse de bu sav tamamen yanlış. Bazı yerel işletmelerin kredi kartı olmadan müşteriye taksitli alışveriş imkanı sunma seçenekleri mevcut. Burada taksitlendirmeyi sağlayan araç ise yine ticari faaliyetlerde kullanılan senetler. Alınmak istenen ürün karşılığında imzalanan senet ile taksitlendirme işlemi gerçekleştiriliyor.

Kefilsiz Taksitle Telefon Nasıl Alabilirim?

Senetle telefon satanlar ve taksitle telefon satan yerler kefilsiz telefon almak isteyenlere yardımcı oluyor. Kağıt üzerinde kalmış olması güvensizlik riskini asla ortaya çıkarmamalı. Zira senetlerin ticari faaliyetlerde sık tercih edildiği düşünülür ise hukuksal olarak da bağlayıcılığı kesinlikle mevcuttur. Kişi almış olduğu ürün karşılığında senette yazılı olan borç ve taksitlerden sorumludur. Taksitlerin geciktirilmesi durumunda aynı kredi kartı gibi faiz yansıtılıp müşteriye rücu edilir. Bu sebeple senet yolu ile ürün almak isteyenlerin ticari bir araç ile alışverişini gerçekleştirdiğini bilmesinde ve buna göre ödemelerini düzenli yapmasında fayda var.

Senetle Telefon Satanlar

Senet karşılığı alışveriş yapılacak bu mağazalar yalnızca senetle telefon satışında bu uygulamayı kullanmazlar. Beyaz eşya, mobilya, halı hatta kıyafet gibi ürünlerin satışında da müşterilere senet düzenleme yetkileri vardır. Genel olarak ilk taksit alışveriş esnasında müşteriden tahsil edilir ve diğer taksitler senet olarak düzenlenir. Müşteri bilgileri, vatandaşlık numarası, adres, telefon numarası, acil durumlarda ulaşılacak ikinci bir kişinin numarası gibi bilgiler alınarak ilgili bölümler doldurulur. Müşteri bu bilgilerin doğruluğunu onaylamak için senedi imzalar ve akış başlatılır. Ayın belirlenen günleri müşteri taksit tutarlarını firmaya getirir ve ödediği senedi firmadan tutar karşılığı alır. Bu taksit dönemi boyunca bu şekilde devam eder.

Senetle Telefon Almanın Riski Var Mı?

Firmaya beyan edilen belge ya da bilgilerin doğruluğu son derece önemlidir. Yanlış bilgi karşılığı yapılan alışverişlerde firma uğradığı zararı müşteriye dava yolu ile rücu etme hakkına sahiptir. Aynı zamanda yanlış bilgi kaynaklı doğacak hiçbir zararı da karşılamayacaktır. Aynı zamanda yanlış bilgi tespitinde bulunan firma müşteri adına hukuksal süreç de başlatma yetkisine sahiptir. Müşterinin bu bilgilerinde herhangi bir değişiklik olursa firmaya bunu iletmekle de yükümlüdür. Acil durumlar için de genel olarak aileden bir kişinin numarası ve adresi verilir.

Sicili Bozuk Taksitle Elektronik Cihaz Almak

Aslında bu yeni bir uygulama değildir. 1970’li yıllardan bu yana yaygın olarak kullanılan senetler kredi kartlarının çıkması ve yaygınlaşmasından sonra uzun süre kullanılmamıştır. Ancak alınan kart ve ürün masrafları müşterileri yeniden senetli alışveriş alışkanlığına teşvik etmiştir. Bunun yanında daha önceki dönemlerde bankalar ile sıkıntılı süreç yaşayan, Kredi notunda ciddi düşüşler yaşamış olan ve geliri kredili ürün kullanmaya müsait olmayan kişiler de senet ile alışveriş yapmaya başlamıştır. Bunun yanında her ne kadar hukuksal bağlayıcılığı tartışmalara açık olsa da 18 yaşından küçük ve bu sebepten kredili ürün kullanamayan bireylere de senetli satış yapılabilmektedir. Ancak bunun hukuksal anlamda bağlayıcılığı şu an için bulunmamakta olup konu uzun tartışmalara yol açmıştır. Böyle bir durumda aile büyüklerinden bir tanesi senetli alışı gerçekleştirmelidir.

Taksitle Senetle Telefon Satanlar Mağazalar Yerler

Senetle telefon satan en bilinen mağazaları yerleri senetle telefon almak istiyorum diyenler için listeledik. Bu firmalardan taksitli senetle telefonu İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya, Konya gibi birçok büyük ilden taksitle alabilirsiniz. Senetle telefon alabileceğim yerler neresidir? Senetle telefon veren yerleri aşağıda listeledik.

Senetle Telefon Satan Mağazalar

  • Evkur
  • Arçelik
  • Beko
  • Bimeks
  • Wowwo
  • Beko
  • Teknosa
  • Vestel
  • Sahibinden Senetle Telefon

Senetle telefon satışı yapan mağazalar dışında sahibinden sitesi üzerinden cep telefonu satışı yapan mağazaları görebilir ve senetle iPhone, Samsung, Huawei gibi birçok telefon markasını kefilsiz senetle alabilirsiniz.

Senetle telefon satan mağazalar iPhone, Samsung, Sony, Huawei, Vestel, General Mobile, Motorola, LG, Xiaomi, Meizu gibi birçok akıllı telefon markası modellerinin satışını yapıyor.

Kefilsiz senetle telefon alabileceğiniz yerleri yazdık bu mağazalardan eğer varsa online olarak yoksa adreslerinden tüm bilgileri alıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir