Bankalar

Elden Taksitle Senetle Telefon Satanlar Yerler (KEFİLSİZ)


Kefilsiz senetle telefon satanlar, mağazalar ve yerler neresidir, senetle telefon nereden alınır, Peşin parası olmayan senetle telefon almak istiyorum diyen kişiler ne yapmalı? Finansal okur yazarlık seviyesinin düşük olması insanların bankalardan ve kredi kartından korkutan bir ortam hazırlamakta. Daha önceki dönemlerde kredi ve kredi kartı nedeni ile ağır borç yükü altından kalmış olmak ya da cezai işlemler almak kredi kartı kullanmak istememenin de farklı bir boyutu. Ancak söz konusu nakit harcama olduğunda bütçeyi zorlayan alışverişler yine taksit ihtiyacını gündeme getiriyor. Özellikle beyaz eşya, mobilya, elektronik cihaz ya da telefon alışlarında taksitlendirmenin önemi her geçen gün daha da çok artmakta. Yazının devamında senetle telefon satan yerleri mağazaları sahibinden senetle telefon almayı anlattık.

Kredi Kartsız Taksitlendirme

Her ne kadar kredi kartsız taksitli alışverişin mümkün olmayacağı düşünülse de bu sav tamamen yanlış. Bazı yerel işletmelerin kredi kartı olmadan müşteriye taksitli alışveriş imkanı sunma seçenekleri mevcut. Burada taksitlendirmeyi sağlayan araç ise yine ticari faaliyetlerde kullanılan senetler. Alınmak istenen ürün karşılığında imzalanan senet ile taksitlendirme işlemi gerçekleştiriliyor.

Kefilsiz Taksitle Telefon Nasıl Alabilirim?

Senetle telefon satanlar ve taksitle telefon satan yerler kefilsiz telefon almak isteyenlere yardımcı oluyor. Kağıt üzerinde kalmış olması güvensizlik riskini asla ortaya çıkarmamalı. Zira senetlerin ticari faaliyetlerde sık tercih edildiği düşünülür ise hukuksal olarak da bağlayıcılığı kesinlikle mevcuttur. Kişi almış olduğu ürün karşılığında senette yazılı olan borç ve taksitlerden sorumludur. Taksitlerin geciktirilmesi durumunda aynı kredi kartı gibi faiz yansıtılıp müşteriye rücu edilir. Bu sebeple senet yolu ile ürün almak isteyenlerin ticari bir araç ile alışverişini gerçekleştirdiğini bilmesinde ve buna göre ödemelerini düzenli yapmasında fayda var.

Senetle Telefon Satanlar

Senet karşılığı alışveriş yapılacak bu mağazalar yalnızca senetle telefon satışında bu uygulamayı kullanmazlar. Beyaz eşya, mobilya, halı hatta kıyafet gibi ürünlerin satışında da müşterilere senet düzenleme yetkileri vardır. Genel olarak ilk taksit alışveriş esnasında müşteriden tahsil edilir ve diğer taksitler senet olarak düzenlenir. Müşteri bilgileri, vatandaşlık numarası, adres, telefon numarası, acil durumlarda ulaşılacak ikinci bir kişinin numarası gibi bilgiler alınarak ilgili bölümler doldurulur. Müşteri bu bilgilerin doğruluğunu onaylamak için senedi imzalar ve akış başlatılır. Ayın belirlenen günleri müşteri taksit tutarlarını firmaya getirir ve ödediği senedi firmadan tutar karşılığı alır. Bu taksit dönemi boyunca bu şekilde devam eder.

Senetle Telefon Almanın Riski Var Mı?

Firmaya beyan edilen belge ya da bilgilerin doğruluğu son derece önemlidir. Yanlış bilgi karşılığı yapılan alışverişlerde firma uğradığı zararı müşteriye dava yolu ile rücu etme hakkına sahiptir. Aynı zamanda yanlış bilgi kaynaklı doğacak hiçbir zararı da karşılamayacaktır. Aynı zamanda yanlış bilgi tespitinde bulunan firma müşteri adına hukuksal süreç de başlatma yetkisine sahiptir. Müşterinin bu bilgilerinde herhangi bir değişiklik olursa firmaya bunu iletmekle de yükümlüdür. Acil durumlar için de genel olarak aileden bir kişinin numarası ve adresi verilir.

Sponsorlu Reklamlar

Sicili Bozuk Taksitle Elektronik Cihaz Almak

Aslında bu yeni bir uygulama değildir. 1970’li yıllardan bu yana yaygın olarak kullanılan senetler kredi kartlarının çıkması ve yaygınlaşmasından sonra uzun süre kullanılmamıştır. Ancak alınan kart ve ürün masrafları müşterileri yeniden senetli alışveriş alışkanlığına teşvik etmiştir. Bunun yanında daha önceki dönemlerde bankalar ile sıkıntılı süreç yaşayan, Kredi notunda ciddi düşüşler yaşamış olan ve geliri kredili ürün kullanmaya müsait olmayan kişiler de senet ile alışveriş yapmaya başlamıştır. Bunun yanında her ne kadar hukuksal bağlayıcılığı tartışmalara açık olsa da 18 yaşından küçük ve bu sebepten kredili ürün kullanamayan bireylere de senetli satış yapılabilmektedir. Ancak bunun hukuksal anlamda bağlayıcılığı şu an için bulunmamakta olup konu uzun tartışmalara yol açmıştır. Böyle bir durumda aile büyüklerinden bir tanesi senetli alışı gerçekleştirmelidir.

Taksitle Senetle Telefon Satanlar Mağazalar Yerler

Senetle telefon satan en bilinen mağazaları yerleri senetle telefon almak istiyorum diyenler için listeledik. Bu firmalardan taksitli senetle telefonu İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya, Konya gibi birçok büyük ilden taksitle alabilirsiniz. Senetle telefon alabileceğim yerler neresidir? Senetle telefon veren yerleri aşağıda listeledik.

Senetle Telefon Satan Mağazalar

  • Evkur
  • Arçelik
  • Beko
  • Bimeks
  • Wowwo
  • Beko
  • Teknosa
  • Vestel
  • Sahibinden Senetle Telefon

Senetle telefon satışı yapan mağazalar dışında sahibinden sitesi üzerinden cep telefonu satışı yapan mağazaları görebilir ve senetle iPhone, Samsung, Huawei gibi birçok telefon markasını kefilsiz senetle alabilirsiniz.

Senetle telefon satan mağazalar iPhone, Samsung, Sony, Huawei, Vestel, General Mobile, Motorola, LG, Xiaomi, Meizu gibi birçok akıllı telefon markası modellerinin satışını yapıyor.

Kefilsiz senetle telefon alabileceğiniz yerleri yazdık bu mağazalardan eğer varsa online olarak yoksa adreslerinden tüm bilgileri alıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir