Bayilik Franchise

2019 KFC Franchise Bedeli ve Bayilik Şartları Nedir?

Dünyanın en popüler tavuk restorantlarından biri olan KFC 1955’de Amerika’da kuruldu ve farklı baharatlarla yapılan sosları ile tüm dünyaya yayıldı. Toplamda 100 farklı ülkede çalışan bayiliği olan KFC toplamda 20 bin civarı çalışana istihdam yaratıyor. Hızla yayılan restorantları franchise organizasyonu ile kontrol eden KFC Türkiye’de de franchise bayilik veriyor. Yazının devamında KFC bayilik şartları nedir ve nasıl alınır? hakkında bilgi vereceğiz.

KFC Franchise Detayları

KFC sahip olduğu belirli özel tarifler kullanılarak tavuk, kızarmış yiyecek ve diğer onaylanmış menülerini satmak için franchising alımı yapabilirsiniz. KFC bayilik ile ticari marka, ticari ürün isimleri, logolar ve “KFC” ve “Kentucky Fried Chicken” isim hakkı da dahil olmak üzere ticari kullanım hakkı için franchise lisansu vermektedir. Ayrıca mağaza yönetimi, prosedürler, tasarım dekorasyon, teknik özellikler hakkında eğitim ve bilgi verir.

KFC müşteri memnuniyet odaklı bir hazır gıda sağlayıcısı olduğunu belirttiğinden dolayı kendileri tarafından sunulan eğitim programına zorunlu katılım mecburiyeti koyuyor. Eğitim genelde restorant müdürlerine veriliyor. Ayırca belirli zamanlarda yapılan seminerler ve kontrol mekanizmaları ile franchising alan bayilerini birbirine yakın standartlara ulaştırmayı hedefliyor.

KFC Franchise Bayilik Bedeli

  • Bayilik ücretleri 200 bin dolar olarak belirlenmiştir.
  • Gerekli nakit 250 bin dolar olarak görünüyor.
  • Ortalama 500 bin dolarlık yatırım miktarı istenmektedir.
  • Totalde net harcamanız 900 bin dolar civarına kadar çıkabilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  2019 - Oses Çiğköfte Bayilik Fiyatları ve Şartları

KFC Bayilik Almak İçin Şartlar

  • İşletmenin yeri. İlk etapta KFC firması, mutlaka işlek bir cadde ve çevresinde müşteri potansiyeli olan alanları kabul eder. Okul, dershane, hastane, otobüs durakları veya alışveriş merkezleri gibi.
  • İşletmenin iç kısmında ki şartların yerine getirilmesi. Metrekare hesapları, giriş katı olması gibi durumlar öne çıkartılmaktadır.
  • Aylık kazancın belli bir kısmı KFC firması tarafından sizden istenir.
  • Ayrıca KFC’nin sunacağı eğitim programına katılmalısınız ve başarılı olmanız gerekir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)