BankalarKredi

Kobi Değer Kredisi Veren Bankalar? Kimler Alabilir? 2019

Ekonomik olarak sıkıntılı geçen yılın ardından üst üste devlet tarafından kobilere, esnafa destek veya hibe paketleri açıklanıyor. Daha önce 2019 ocak ayında açıklanan kobilere destek paketine 13 banka katılım göstermiş ve vatandaşlara düşük faizli, uzun vadeli geri ödeme planı imkanı sağlanmıştı. Yaklaşık 80 bin küçük ve orta büyüklükteki işletmenin yararlandığı bu paketin ardından 2.destek paketi açıklandı. Kobi değer kredisi 2 paketi ile hedeflenen kobilerin acil borç veya daha büyük pazarlara açılmasına destek vererek ekonomik rahatlama sağlamak.

Bugünlerde Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak kobilere destek amaçlı oluşturulan kobi değer kredisi 2 paketini açıkladı. Kobi değer kredisi 2 destek paketinede 17 banka katılım sağlayacak. Bu destek paketi ile mali finansal sıkıntı yaşayan kobilerin zor duruma düşmesinin önüne geçilmek isteniyor. Kobi değer kredisi alma şartları, hangi bankalar veriyor, aylık ve yıllık faiz oranları ne kadar, geri ödeme planı nasıl, kobi değer kredisi başvurusu nasıl yapılır ve faiz oranı hesaplamasını nasıl yapabileceğinizi yazdık.

Kobi Değer Kredisi Nedir?

2019 yılı ocak ayında açıklanan ilk kobilere destek paketi ve mart ayında geçtiğimiz günlerde duyurulan kobi değer kredisi 2 paketi ile mali sıkıntı yaşayan esnafa ve kobilere düşük faizli uzun vadeli geri ödeme planı oluşturulan devlet kredi desteğidir.

Kobi Değer Kredisi Şartları Neler?

Kobi değer kredisini kimler alabilir? diye soruyorsanız kobi değer kredisi 2 paketi ile daha çok küçük esnaf ve orta ölçekli işletmelere finansman desteği verilmek isteniyor. Kobi değer kredisi paketi ile cirosu yıllık 125 Milyon Türk Lirası altında bulunan kobi ve şirketlere destek verilecek. Kobilere verilecek toplam destek miktarı ise 25 Milyar Türk Lirası olacak. Herhangi bir ürün imalatı, ithalatçı veya küçük ve orta ölçekli işletmeler kobi değer kredisi 2 desteğine başvurabilir. Kobilere kredi desteği miktarı 1.5 Milyon Türk Lirası olarak belirlendi ve faaliyet gösterilen sektöre göre değişebilecek. Verilecek kobi kredileri Hazine destekli kredi garanti fonu kefaleti ile desteklenecek. Kobi değer kredisi geri ödeme planında ilk 6 ay ana para ödemeden toplamda 36 ay vadeli ödeme seçeneği kullandırılacak. Kobi değer kredisi faiz oranları ise aylık 1,54 ve yıllık 18,48 olarak belirlendi. İlk açıklanan pakete oluşan yoğun talepe göre kobi değer kredisi 2 paketi ile işletmelerin daha fazla nefes alması hedefleniyor. Aşağıda kobi değer kredisi veren bankalar hangileri sizin için listeledik.

İlginizi Çekebilir:  Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar (ANINDA KESİN ONAYLI)

Kobi Değer Kredisi Veren Bankalar

Kobi değer kredisi veren 17 banka şunlardır;

 • Ziraat Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Halk Bankası
 • Vakıfbank
 • Kuveyt Türk
 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • QNB Finansbank
 • Denizbank
 • Türk Ekonomi Bankası
 • ING Bank
 • Türkiye Finans
 • Albaraka Türk
 • Şekerbank

Kobi Değer Kredisi Ne Zaman Başlayacak

Kobi değer kredisi başvurusu ne zaman yapılacağıda kesinleşti. 4 Mart Pazartesi tarihinden itibaren kobi kredisi veren bankalara başvurarak bankaların kobi kredisi verme şartlarını karşılıyorsanız destek paketini başvuru yaparak kredinizi çekebilirsiniz.

Kobi Değer Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kobi destek paketini alabilmek için kobilere destek veren 17 banka’ya başvurmanız gerekiyor. Bu kredi paketi her işletme için verilmediği gibi kredi verecek bankaların şartlarını karşılamalısınız. Mali durumu çok problemli olmayan birçok işletme gerekli şartları ve teminatları sağladığı durumlarda kredi başvurusu olumlu değerlendirilecektir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)