BankalarKredi

Kredi Almak İçin Maaş Yazısı Nasıl Yazılır?


Kredi almak için maaş yazısı nasıl alınır, maaş yazısı ile yüksek kredi alınır mı, maaş yazısı ile kredi veren bankalar hangileri, maaş yazısı nasıl yazılır? Bankalar, günümüz yaşamında hiç şüphesiz ki en çok tercih edilen finansal hizmetler sunmasıyla hayatımızın merkezinde yer almaya başlamıştır. Öncelikle kredi kartı kullanımının dünya üzerinde milyonlara varan rakamlardaki kişilerce tercih edilmesine ek olarak, artık 18 yaş üzerindeki hemen hemen herkesin kullandığı bir hizmet türü de banka kredileridir.

Bireysel krediler ya da ticari krediler olmak üzere, tüm toplu para ihtiyacı anında başvurulabilen kredi türleri, her maddi sıkışıklıkta ilaç gibi yetişen hizmetler olarak tercih edilmektedir. Öte yandan, teknolojik gelişmelerin de her geçen gün artarak hayatımıza dahil olması, banka hizmetlerinin de şubelere gitmeye gerek kalmadan, tüm hizmetleri elimizin altına getirmesine, böylece mobil şube ya da internet şubesi üzerinden de sadece birkaç dakika içerisinde kredi çekebilmemiz mümkün hale getirilmektedir. Küçük çaplı bir çok kredide gelir belgesi ibrazı istenmeyebilir ancak bazı bankalar maaş yazısı ile de normal miktarlarda kredi vermeyi onaylayabilir.

Kredi Almak İçin Maaş Yazısı Nasıl Yazılır?

Bu hizmetten yararlanmak isteyen birçok kişi de internet üzerinden kredi almak için maaş yazısı nasıl yazılır hususunda araştırmalara girmektedir. Maaş yazısı elle ya da bilgisayardan yazılarak bankalara teslim edilebilir ancak bu yazı içeriğinde kişisel olarak bazı bilgilere yer vermek önemlidir. Maaşlı çalışan olmadığınızı bildirmek amacıyla yazılan maaş yazılarında, bu bilgiyi kanıtlamak, kredi onayı için önemlidir. Yazı içeriğinde ise; kimlik no, SSK sicil no, isim, soy isim, doğum yeri ve tarihi gibi diğer kimlik bilgileri ve SGK iş yeri numarası mutlaka yer almalıdır.

Maaş Yazısı İle Kredi Veren Bankalar

Kredi almak için maaş yazısı istendiğinde yüksek maaş yazısı ile kredi başvurusu yapmak isteyen birçok acil nakit ihtiyacı bulunan kişi var. Maaş yazısı ile kredi veren bankalar sayesinde kredi çekmek için başvuru yapılabilir.

 • Yapı Kredi
 • QNB Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • Odeabank
 • Aktif Bank
 • Alternatif Bank
 • Kuveyt Türk
 • Albaraka Türk
 • Akbank
 • TEB

Maaş Yazısı İle Herkes Kredi Alabilir Mi?

Maaş yazısı ile kredi çekmek bankalarca sunulan ürün ve hizmetlerden yararlanabilmek adına yapılacak olan kredi başvurusunda, bazı bankalar maaş yazısı kabul etmekte ve böylece maaş bordosu olmayanlara kredi verebilmektedir. Ancak maaşı olmayan herkes kredi almak için maaş yazısı nasıl yazılır konusunda bilgilenip, daha sonra bu yazılarla bankalardan kredi çekemez. Çünkü maaş yazısı yazılma amacı, belirli bir maaş karşılığı çalışılmadığını ancak buna karşılık bir iş yeri sahibi olduğunu gösteren yazıdır. Bu sebeple iş yerine ait ortalama gelir durumu ve işyeri bilgileri de eklenerek ibraz edilen maaş yazısı karşılığında kredi alınabilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar
Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir