Kredi Başvurusu Nasıl Onaylanır? (Kredi Onay Süreci)

Kredi başvurusu nasıl onaylanır, kredi çıkması için ne yapmalıyım, kredi onay süreci nasıl işler? İnsanlar paraya sıkıştıkları zaman ticari parasal kaynak olan bankalara başvururlar. Kredi çekmek olarak tabir edilen bu işlem günümüzde çok sık yapılmaktadır. Fakat bazı bireyler için kredi verilmemekte, bazıları için bu işlem oldukça zor olmaktadır. Birazdan bahsedeceğimiz kredi başvurusu hızlı onaylatma yöntemi ile sizler de kredinizi kolay ve hızlı bir şekilde krediye sahip olabilirsiniz.

Ön Onay Alınmış Kredi Nedir?

Bankalar kredi başvurusunda yaptıkları ilk değerlendirme sonucu ön onay verebiliyor. Kredi ön onayı kesinlikle kredi çıkacağı anlamına gelmez. Kredi başvurusu hızlı onaylanma süreci işlemesi adına ön onay verilir eğer diğer şartlarda bir problem yoksa banka cep telefonu veya internet şubesi aracılığıyla yaptığınız ön onaylı kredi başvurusunu tamamen onaylar ve nakit kredi çekebilirsiniz.

Kredi Başvurusu Nasıl Onaylanır?

Kredi başvurusu nasıl onaylanır, hızlı onaylatma yöntemleri var mı? Birçok kredi başvurusu yapan kişi sonucu öğrenmek için sabırsızlıkla bekler ne zaman onay veya red alacağını kesin olarak bilmese de kredi onayı için gerekenleri ve kredi çıkması için şartlar nelerdir öğrenmesi hızlı kredi onayı için yararlı olacaktır. Kredi başvurusu onay süreci ve bankaların kredi onayı verirken nelere baktığını aşağıda listeledik.

  • Kredi Notu
  • Kara Liste Kontrolü
  • Kredi Sicil Geçmişi
  • Aktif Hesap Kullanımı
  • Maaş Güvencesi (Kira vb)
  • Kredi Çekilecek Bankanın Müşterisi Olunması

Yukarıda ki şartların hepsi birlikte karşılanması gerekmiyor ancak bankalar kredi onayı verirken bu faktörlere bakıyor. Yazınıda devamında kredi başvurusu nasıl onaylanır tüm detayları yazacağız.

Findeks Kredi Notu

Uzun yıllardan beri bankaların kredi çekmek isteyen müşterilerine güvenip güvenmeme konusunda aldıkları bilgiye findeks kredi notu denir. Bu not geçmişte çektiğiniz krediler, miktarları, ödeme planları, ödeme sadıklığı, mevcut krediler, ödemenin vaktinde yapılıp yapılmaması gibi bilgilerin değerlendirilmesi ile oluşturulur. Çektiğiniz kredilerin miktarının az olması, ödeme taksiti miktarının çok olması, toplam borcun az olması ve ödemelerin vaktinde yapılması, kredini notunuzu yükseltecektir. Bu değer kredinizin hızlı onaylanmasını sağlayabilir.

Kredi Geçmişiniz

Çok sık kredi çeken veyahut yüksek meblağlarla kredi çekip düşük ödeme planları ile ödeme yapan bir müşteriyseniz kredi verme işleminiz yavaşlayabilir. Dolayısı ile kredi geçmişinizde bu işlemi çok fazla tekrar etmemiş olmanız, çektiğiniz kredileri yüksek taksitlerle ödemiş olmanız işlemin hızlı ilerlemesini sağlayacak bir faktördür.

Kişisel Mali Veriler

Kredi başvurunuzu değerlendiren banka Findeks kredi notu haricinde kişisel verilerinize bakar. Bu veriler arasında çalıştığınız kurum ve aldığınız maaş sayılabilir. Yüksek bir maaş başvurunun hızlı onaylanmasını sağlayabilir. Bunun haricinde mülkünüzdeki daire, araba, arsa gibi mallar, elektrik, su, doğalgaz fatura ödemeleriniz de değerlendirmeye dahil edilebilirler.

Düzenli Maaş Veya Kira Geliri

Bankanın kredi isteyen müşterisi için yaptığı değerlendirmelerden birisi de çalıştığınız kurumun ekonomik durumu ve size ödediği maaşın düzenliliğidir. Şayet maaşınız düzenli bir şekilde ödenmiyorsa, bankadan kredi almanız zorlaşabilir.

Kredi Çekilecek Bankada Hesap Açılması

Kredi çekmek istediğiniz bankada vadeli veyahut vadesiz herhangi bir hesabınızın bulunması da kredi başvurusu hızlı onaylatma yöntemi arasında sayılabilir. Bankada istenen bilgilerinin hali hazır bir şekilde bulunması birtakım prosedürlerin atlanmasını dolayısı ile işlemin hızlanmasını sağlayacaktır.

Sonuç olarak;

Anında kredi başvurunuzun hızlı bir şekilde onaylanmasını istiyorsanız bankaya güven vermelisiniz. Altına gireceğiniz borcu belirlenen ödeme planlarına sadık kalarak vaktinde ödeyebileceğinize teminat verdiğiniz zaman banka size kredi verecektir.

Kredi Çıkması İçin Ne Yapmam Lazım?

Kredi çıkması için en önemlisi kredi siciliniz bozuk olmamalıdır. Düzenli ödeme ve herhangi bir kredi sicili bozukluğu yoksa mali olarak riskli durumda değilseniz bankalar kolayca anında kredi verecektir. Yüksek miktarda kredi çekebilmek için ise bazı teminatlar istenebiliyor. Kesin ve hızlı kredi onayı için içeriğimizdeki noktalara dikkat etmelisiniz.

Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz?
Kredi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
Kredi Başvurusu İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?
Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir