BankalarKredi

Kredi Başvurusu Nasıl Onaylanır?

İnsanlar paraya sıkıştıkları zaman ticari parasal kaynak olan bankalara başvururlar. Kredi çekmek olarak tabir edilen bu işlem günümüzde çok sık yapılmaktadır. Fakat bazı bireyler için kredi verilmemekte, bazıları için bu işlem oldukça zor olmaktadır. Birazdan bahsedeceğimiz kredi başvurusu hızlı onaylatma yöntemi ile sizler de kredinizi kolay ve hızlı bir şekilde krediye sahip olabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu

Uzun yıllardan beri bankaların kredi çekmek isteyen müşterilerine güvenip güvenmeme konusunda aldıkları bilgiye findeks kredi notu denir. Bu not geçmişte çektiğiniz krediler, miktarları, ödeme planları, ödeme sadıklığı, mevcut krediler, ödemenin vaktinde yapılıp yapılmaması gibi bilgilerin değerlendirilmesi ile oluşturulur. Çektiğiniz kredilerin miktarının az olması, ödeme taksiti miktarının çok olması, toplam borcun az olması ve ödemelerin vaktinde yapılması, kredini notunuzu yükseltecektir. Bu değer kredinizin hızlı onaylanmasını sağlayabilir.

Kredi Geçmişiniz

Çok sık kredi çeken veyahut yüksek meblağlarla kredi çekip düşük ödeme planları ile ödeme yapan bir müşteriyseniz kredi verme işleminiz yavaşlayabilir. Dolayısı ile kredi geçmişinizde bu işlemi çok fazla tekrar etmemiş olmanız, çektiğiniz kredileri yüksek taksitlerle ödemiş olmanız işlemin hızlı ilerlemesini sağlayacak bir faktördür.

Kişisel Mali Veriler

Kredi başvurunuzu değerlendiren banka Findeks kredi notu haricinde kişisel verilerinize bakar. Bu veriler arasında çalıştığınız kurum ve aldığınız maaş sayılabilir. Yüksek bir maaş başvurunun hızlı onaylanmasını sağlayabilir. Bunun haricinde mülkünüzdeki daire, araba, arsa gibi mallar, elektrik, su, doğalgaz fatura ödemeleriniz de değerlendirmeye dahil edilebilirler.

Tavsiye İçerik:  Tefeci Adresleri Listesi Tüm İller

Düzenli Maaş Veya Kira Geliri

Bankanın kredi isteyen müşterisi için yaptığı değerlendirmelerden birisi de çalıştığınız kurumun ekonomik durumu ve size ödediği maaşın düzenliliğidir. Şayet maaşınız düzenli bir şekilde ödenmiyorsa, bankadan kredi almanız zorlaşabilir.

Kredi Çekilecek Bankada Hesap Açılması

Kredi çekmek istediğiniz bankada vadeli veyahut vadesiz herhangi bir hesabınızın bulunması da kredi başvurusu hızlı onaylatma yöntemi arasında sayılabilir. Bankada istenen bilgilerinin hali hazır bir şekilde bulunması birtakım prosedürlerin atlanmasını dolayısı ile işlemin hızlanmasını sağlayacaktır.

Sonuç olarak;

Anında kredi başvurunuzun hızlı bir şekilde onaylanmasını istiyorsanız bankaya güven vermelisiniz. Altına gireceğiniz borcu belirlenen ödeme planlarına sadık kalarak vaktinde ödeyebileceğinize teminat verdiğiniz zaman banka size kredi verecektir.

Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz?
Kredi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
Kredi Başvurusu İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?
Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)