BankalarKredi

Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz? Neden Kredi Çekemiyorum?


Bankalar kredi vermiyor, acil nakit lazım kredi çekemiyorum, bankalara kredi vermiyor nasıl kredi çekebilirim? Kredi kartı kullananların düşüncelerine bakıldığında, kredi başvurusunun reddedilme durumu bazı soruları da beraberinde getirebiliyor. Kredi başvurusu neden reddedilir, farklı bir bankadan kredi alma imkanım var mıdır veya kredi başvurunuzun reddedilmemesi içim yapmanız gerekenler nelerdir gibi sorulara cevap arayacağız. Çoğu zaman yanlış ya da eksik bilgilendirme kredi başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Bu konudaki sürecin net bir şekilde bilinmemesi de kişilerde bilinçsizliğe neden olabiliyor. Şimdi sizlere kredi neden çıkmaz, kredi notu neden düşer hakkında bilgi vereceğiz.

Neden Kredi Çekemiyorum?

Bankalar kredi vermiyor, kredi başvurusu yaptım reddedildi neden kredi alamıyorum? Bankaların kredi verme hevesleri günümüzde sunulan reklam uygulamalarından veya bu iş için yaptığı harcamalardan tahmin edilebilir. Kredi reklamları için kurumlarla anlaşan banka, tüketicisine kredi imkanı sunamayınca en az tüketici kadar üzülebiliyor. Kredinizin hangi durumdan kaynaklı onaylanmadığını araştırabilir ve bir sonraki döneme kadar kredi alabilmek için araştırmalarınıza devam edebilirsiniz. Kredi sahibi olamamanın en büyük nedenleri arasında kredi notu ortalamasının istenilen seviyede tutulamamasıdır. Günümüzde kredi notu sorgulaması yapan özel firmalar ücretli olarak hizmet vermektedir. Gelir düzeyinin istenen seviyede olmaması durumunda da kredi alamayabilirsiniz çünkü Kredi talep ettiğiniz bankadan gelir düzeyinizle ilgili olumsuz cevabı almanız durumunda, ek gelirlerinizi bankaya teminat olarak sunabilirsiniz.

Bankalar Kredi Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Kredi başvurusu yaptığınızda red nedenleri her zaman açık bir şekilde bildirilmez bazen kara liste veya geçmiş düzensiz ödemeler nedeniyle red alınsada kredi sicili temiz kişiler kredi başvurusu yaptığında bankalar kredi vermiyor şikayetinde bulunuyor. Bankalar kredi vermiyor ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle kredi notu sorgulaması yapıp riskli durumda olup olmadığınızı kontrol etmeniz eğer kredi notunuz oluşmamışsa kolay kredi kartı veren bankalara başvurup kredi puanı yükseltmeniz gerekiyor. Kredi çekemiyorum para lazım diyenlere yazının devamında bilgi vereceğiz.

Düzensiz Ödeme Veya Kara Liste Geçmişi

İcra takip durumu, ödenmemiş senet gibi faktörler de bankalardan kredi almanızı zorlaştırabiliyor. Bununla birlikte kredi kartlarınızın sadece asgari ödemelerini yapmanız sonucunda, bu durum bankanın dikkatini çekerek kredi talebinize olumsuz cevap vermesine neden olacaktır.

Kredi başvurusu reddedilirse ne yapılır konusunda 3 önemli faktörü sizlerle paylaştık. Yapmanız gereken bu durumlara dikkat etmek ve bir sonraki kredi talep sürecine kadar borçlarınızı geciktirmeden ödeyebilmektir. Bu sayede bankalar sizlere güvenle hizmet verebilecektir.

Sponsorlu Reklamlar

Bankalara Yanlış Bilgi Vermeyin!

Bankaların sadece kar amaçlı kurumlar olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Banka ve tüketici arasındaki ilişki sadece ticari amaçlıdır ve bankalar tüketicilerine kredi vermeden önce kar ya da risk durumuna bakarak işlem sağlar. Kredi başvuruları yapan bireyler de bu şekilde düşünmeli ve doğru bilgiler vererek bankaları kandırmaya çalışmayı bir kenara bırakmalıdır. Zaten bankalar verdiğiniz maaş bordrosu vb bilgilerinizi kontrol ederek risk raporunuzu hesaplar ve ona göre onay verir.

Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim

Paraya ihtiyacım var ama kredi çekemiyorum, bankalar kredi vermiyor nasıl kredi çekebilirim? Öncelikle kredi red nedenleri yukarıda yazdığımız sebeplerden olmaktadır. Bankalarla çalışmanız yoksa veya aktif çalışan hesap bulundurmuyorsanız işe bununla başlayabilirsiniz. Kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim sorusunu soran kişiler internette arama yaptığında senetle borç para, acil nakit para verenler, borç para ilanları, para lazımsa nakit veriyoruz, tefeci gibi şahıslara rastlanırsa bile dikkatli olunmalı ve yasal olmayan hiçbir nakit para bulma yolu denenmemelidir.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?
Findeks Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim?
En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları 2019
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019
Finansbank Kredigo Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme
İşsizlere Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Başvuru

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.