BankalarKredi

Kredi Başvurusu Sonucu Kaç Günde Belli Olur?


Kredi kaç günde çıkar, kredi başvurusu kaç günde sonuçlanır belli olur, kredi onay süreci aşamaları nelerdir? Kredi başvurusu ne kadar sürede onaylanır ve bankalar kredi başvurusuna kaç gün içinde yanıt verir sorusunu araştırdık. Bankalara çeşitli yöntemlerle kredi başvurusu yapılabilir. Bazı banklara müşteri temsilcileri ile görüşüp birçok evrak teslim ederek, bazı bankalara ise tek bir SMS göndermek kaydı ile kredi başvurusu yapılabilir. Tabi ki bütün bankalara kredi başvurusu yapmak için internet üzerinden ulaşmak da mümkündür. Banka kredisi kaç günde çıkar ve onaylanır sizin için yanıtlayacağız.

Banka Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Kredi ön onay kaç günde biter, bireysel kredi kaç günde çıkar? SMS yolu ile ya da internet üzerinden kredi başvurusunda bulunduysanız, gerekli evrakların temini için banka tarafından şubeye gelmeniz istenir. Bankaya gittiğinizde müşteri temsilcisi ile görüştükten sonra kimlik bilgileriniz ve evraklarınızın kontrolü yapılır. Başvurunuz ve kontrol edilen bilgilerinizin sisteme girişi yapılır. Tüm bu işlemleri yaptığınız an itibari ile kredi başvurunuzun sonuçlanma süreci başlamış olur. Yaptığınız kredi başvurusu sistem üzerinden bankanın operasyon bölümüne ve oradan da banka genel merkezine gönderilir. Bu bölümde borç durumunuz, daha önce kullanmış olduğunuz krediler ve ödeme durumunuz, gelir durumunuz gibi bilgiler incelenerek banka tarafından size dönüş yapılır.

Kredi Başvurusu Sonucu Kaç Gün İçinde Belli Olur

Banka kredileri ne kadar sürede belli olur sorusu başvuruda bulunduğunuz kredinin türüne göre de değişim gösterir. Bankadan çekilen kredilerde en hızlı sonuç alınan kredi ihtiyaç kredisidir. Bankaya kredi için başvuruda bulunduktan sonra kredi risk incelemesi yapılır. Bu inceleme ihtiyaç kredileri için ortalama olarak en fazla 3 gün içinde yanıtlanır. Banka ihtiyaç kredisi için aksi bir durum söz konusu olmazsa 3 gün içinde kredi sonucunu başvuru yapan kişiye bildirir. Aynı zamanda bankaların anında kredi onayı yapan sistemleri de mevcuttur. Bilindiği üzere internet üzerinden de kredi başvurusu yapılabilir ve bunların sonuçları yaklaşık 5 dakika içinde çıkar.

Kredi sonucu alma süresi konut kredilerinde daha uzun olup bir haftayı bulabiliyor. Bu sürenin uzamasının sebebi ise, bankanın konut kredisini verebilmesi için alınacak olan eve bilirkişi (ekspertiz) göndermesidir. Bilirkişi (ekspertiz) alınacak eve gelir ve evin değerini bankaya bildirir. Ekspertizin alınan evi inceleyip değer verme süreci de katılarak konut kredisi ortalama olarak bir hafta içinde sonuçlanır.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?
En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları 2019
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019
Finansbank Kredigo Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme
İşsizlere Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2019

Sponsorlu Reklamlar
Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir