BankalarKredi

Kredi Borcum Var İkinci Krediyi Çekebilir Miyim?


Kredi varken kredi çekilir mi, yeni kredi çektim tekrar çekebilir miyim, kredi öderken ikinci kez kredi alabilir miyim? Henüz yeni kredi çekmiş veya daha önce kredi almış borcunu ödeyen kişiler tekrar nakit para ihtiyacı olduğunda kredi çekmek istiyor. Peki kredi öderken ve yeni kredi almışken tekrar kredi nasıl çekilir detaylı bir şekilde size anlatalım. Acil nakit para ihtiyacı herkesin başına gelebilecek bir durumdur bu durumda borcu olan kredi haricinde yeni bir kredi çekmek için ne yapılması gerekiyor, bankalar onay verir mi? Kredi aldıktan sonra yeni bir kredi çekmek çoğu zaman mümkün olmuyor ancak bu içeriğimizle nasıl kredi üzerine kredi çekilir öğreneceksiniz. Kredi borcu varken kredi veren bankalar hangileri nasıl başvuru yapılır yazının devamında anlatacağız.

Kredi Borcum Var Yeni Kredi Çekebilir Miyim?

Aynı bankadan 2 kredi, aynı bankadan 3 kredi çekilebilir mi? Sorusu bizlere çok soruluyor. Bizde bankaya borcum var kredi alabilir miyim konusunda bilgi vereceğiz. Şu an çekmiş olduğunuz kredi veya 2-3 farklı kredi ödemesi devam ediyor zamanında ve eksiksiz ödeme yapıyorsanız yeni kredi alabilmenizde mümkündür. Ödemediğiniz zamanı geçmiş banka borcu veya kredi borcu ödemesi varsa zaten bankalar tarafından kara listeye alındığınız için tekrar kredi çekmeniz çok zor olacaktır. Bankalarla çalışmanızda herhangi bir problem ve olumsuz bir nokta yoksa aynı bankadan 3 kredi çekmeniz bile mümkün olabilir.

Kredi Üstüne Kredi Çekilir Mi?

Kredi üzerine kredi çekilir mi, yeni kredi çektim tekrar çekebilir miyim? Evet çekebilirsiniz ancak şu noktalar kredi onayı alabilmeniz için önemlidir. Kredi başvurusu yaptığınızda önceki finansal geçmişiniz banka tarafından kontrol edilir buna kredi notu, risk raporu dahildir. Bu raporlara göre her bireyin çekebileceği kredi limiti bulunuyor maaş ve risk durumuna göre çekebileceğiniz kredi limiti değişiyor. Eğer toplam çekebileceğiniz kredi limiti dolmadıysa aynı bankadan 3 kredi çekebilirsiniz.

Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekmek

Ödemesi devam eden kredi borcunuzu kapatıp daha yüksek kredi çekmek istiyor olabilirsiniz. Bankalar bu konuya özel çözüm olarak borç transfer kredisi diğer adıyla borç kapatma kredisi olarak uygun faiz oranları ile kredi kampanyaları düzenliyor. Borç transfer kredisi mevcut krediniz olan bankanın borcunu ödemek için diğer bankadan kredi çekmenizdir. Bunun öncesinde yeni bankada size verilebilecek kredi miktarını öğrenip eğer eski krediden yüksekse yeni krediyi çekip eski krediyi kapatmanız sayesinde kredi üstüne kredi çekmiş olursunuz. Eğer yeni kredi çekmiş ve bu işlemi yapıp tekrar kredi almak istiyorsanız önceki bankanız kredi erken kapatma yüzünden ceza uygulayabilir bunu bankanızla detaylı görüşmelisiniz.

Aynı Bankadan 2 Kredi Çekilir Mi?

Aynı bankadan veya farklı bankadan 2-3 kredi çekilebilir. Bunun için kredi başvurusu yapmak istediğinizi söyleyip alabileceğiniz kredi miktarını öğrenmeniz gerekiyor. Aynı banka 2 veya 3. krediyi vermiyorsa farklı bir bankaya başvurabilirsiniz. Bazı kişiler aynı bankadan 2 kredi çekemezken farklı bankalardan 3 krediyi aynı anda çekebiliyor.

Sponsorlu Reklamlar

İkinci Kredi Onayı Nasıl Alınır?

Kredi borcu varken ikinci kredi onayı almak için belirli kriterlerde olumlu durumda görünüyor olmalısınız. En önemli noktalardan biri kredi notu ve risk raporunuzdur. Kredi notu sizin geçmiş ve güncel ödeme durumlarınızı borç durumunuzu gösterir risk raporu ise sizin ödeyebileceğiniz miktarlar hakkında bilgi verir. Siz daha fazlasını ödeyebileceğinizi söyleseniz bile bankalar veriler ile kredi onayı verdikleri için size verebilecekleri limiti sunarlar. Yüksek limitli kredi almak isterseniz de ipotekli, teminatlı kredi türlerini kullanabilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir