BankalarKredi

Kredi Kartı Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?


Bloke olan kredi kartı nasıl açılır, kredi kartı bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır? Son zamanlarda kredi kartı kullanımlarının ne kadar arttığını görebiliyoruz. Günümüzde kredi kartı olmayan kişi neredeyse bulunmuyor. Oysa ilk çıktığı zamanlarda kredi kartına sahip olmak oldukça zorlu şartlar altında gerçekleşebiliyordu fakat şimdilerde ise kolaylıkla bu kartlara sahip olabiliyorsunuz. Nakit paranızın olmadığı zamanlarda kredi kartlarından yararlandığınızda elbette bütçenize uygun olarak işlem yaptığınızda son derece yararlı bir kart olduğunu söyleyebiliriz. Zaten kredi kartlarını uygun bir şekilde kullanan tüketiciler hiçbir şekilde farklı bir sorunla karşılaşmamaktadır. Ancak kredi kart borçlarını zamanla ödeyememe ve sadece asgari ödemelerini yaptığınız takdirde kartınız bir süre sonra bloke olacak ve kredi kart blokesi kaldırma işlemleri için de borcunuzu ödemek durumunda kalacaksınız.

Kredi kartlarının yanlış kullanılmasına ilk örnek olarak bu kartlarla taksitli alışverişler yapmaktır. Çünkü taksitli geri ödemenin kolay olduğu düşüncesi hakimdir. Bütçenizi aştıktan sonra taksitler ödenemez hale gelir ve daha sonra bankaların gözünde de güven vermeyen bir profile sahip olabilirsiniz. Yüklü harcamalar yerine zamanında ödeme yapabilir ve bu sayede bankalarla çalışmaya devam edebilirsiniz.

Kredi Kartı Neden Bloke Olur?

Kredi kartı nasıl bloke olur, üst üste 2 dönem asgari ödeme tutarı ödenmediği takdirde de kartınız bloke olacak ve kartınız doğal olarak kullanıma kapanacaktır. Bu işlemden sonra banka size bir süre tanıyacak ve bu süre içinde borcunuzu ödemeniz gerekecektir. Borç ödeme işlemleri gerçekleşmediği sürece de ilgili takip süreçleri başlayarak Kart Blokesi Kaldırma uygulamaları da tamamen sona erecektir.

Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Bloke olan kredi kartı nasıl açılır, eğer kredi kartı bloke açtırma yollarını arıyorsanız borcunuzun tamamını ödediğiniz takdirde kredi kartlarınız kullanıma açılacaktır. Kredi kartı bloke süresi ise bazı bankalarda bu işlem yani kredi kartı blokesi 24 saat içinde de kaldırabilir. Borcunuzu ödedikten sonra durumu banka ile paylaşarak talebinizi gönderebilirsiniz. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra bankanızın genel müdürlüğü tarafından gelecek onay ile birlikte kredi kartınızın blokesi kaldırılmış olacak ve yeniden hizmet almaya başlıyor olacaksınız.

Kredi kartı blokesi açtırma işlemi aşağıda listelediğimiz ve listelenmeyen çoğu bankada aynı şekilde ilerler;

Sponsorlu Reklamlar
 • Ziraat Bankası
 • TEB
 • Halkbank
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • Odeabank
 • Denizbank
 • Vakıfbank

Kredi kartınız blokeli durumda iken hiçbir şekilde kullanım yapılamayacağını tekrar belirtmek isteriz. Kartınız da az da olsa para bulunsa bile, borç ödenmediği takdirde bu parayı da kullanamazsınız. Kart Blokesi Kaldırma işlemi için borcunuzun tamamının ödenmesi gerekir ve ilerleyen süreçlerde aynı sorun ile karşı karşıya kalmamanız için de gününde ödeme yapmanız gerekecektir.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir