BankalarKredi

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Sicili Etkiler mi?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını buradan açıklamak istiyoruz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredi Notu Düşürür mü?

Bankaların müşterilerine sunduğu kredi kartlarının zaman içerisinde ödenmemesi beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. 2018 yılı içerisinde 648 Binden fazla kişinin kredi kartı borcunu ödemediğinin açıklamasından sonra kredi kartı yapılandırması konusunda yeni bir teklif ortaya çıktı. Ziraat Bankası’ndan çekeceğiniz kredi ile sizlerde kredi kartı borçlarınızı tek çatı altında toplama fırsatını yakalamış olacaksınız. Bu yüzden de kredi kartınız ile ilgili borçlarınızı tek çatı altında toplamak isterseniz en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek buradan işlem yapabilirsiniz.

Ödemediğiniz kredi kartlarınızın borçları sizlerin kredi sicil notunu olumsuz etkilediğinden dolayı bu konuda ciddi sıkıntılar çekeceksiniz Kredi kartınızın ödenmediği her ay kredi notunuz biraz daha düşecektir. Yapılandırma yaptığınız zaman kredi notunuz etkilenmez muhtemelen zaten düşen kredi notunuz yapılandırma sonrasında düzenli ödeme yapmanız halinde yükselebilir. Bu konuda yapmanız gereken en kısa süre içerisinde yeniden düzenli ödemeye geçmek olmalıdır.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Sicili Etkiler mi?

Zaten kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişilerin kredi sicillerinde meydana gelen düşüş kredi notunuzun olumsuz yönde etkilenmesine neden olacaktır. Bu yüzden de yeni bir yapılandırma yaparak kredi çekmeniz aksine kredi notunuzu olumlu yönde etkileyecek olan detaylar arasında yer almaktadır. Yapılandırma işlemi ile sizlerde kredi kartı borcunuzu düzenli ödeme şablonuna sokarak devamlı düşen kredi sicil notunuzun düzelmesini sağlamış olacaksınız. Bu yüzden de kredi kartı yapılandırmasının sicil notunuzu olumsuz bir şekilde etkilemeyeceğini belirtmek istiyoruz.

Kredi kartlarınızın bütün borçlarını en kısa süre içerisinde ödemek için sizlerde yapılandırma yaparak kredi sicil notunuzun artmasını sağlama şansını yakalamış olabilirsiniz. çıkan yeni teklif ile Ziraat Bankası üzerinden sizlerde kredi sicil notunuzu yükseltme şansını bulmuş olacaksınız. 

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları 2019
Kredi Kartı Yapılandırma Sonrası Kredi Kartı Tekrar Açılır mı?
Kredi Kartı Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)