Bankalar

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?


Kredi kartı limit arttırma nasıl yapılır, arttırma ne kadar sürer? Günümüzde tüm kredi kartlarda limit artırabilme özelliği vardır. Tüketiciler bazı durumlarda limit yetersizliği yaşar ve bankalarına başvurarak kredi kartı limit artışı talebinde bulunur. Kredi kartlarının bu kadar hayatımızın bir parçası olduğu dönemde, limit yetersizliği sorunu yaşamak da başlı başına bir sorundur. Kredi kartı limit yükseltme işlemlerini yapmanız gerekecek. Bu anlamda bankalar tüketicilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bu işlemi sağlamaktadır. Her banka için kredi kartı limit arttırma işlemi nasıl yapılır, ne yapmak gerekir, En yüksek kredi kartı limiti nasıl alınır gibi sorularınızı yazının devamında cevapladık.

Kredi Kart Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartı limit yükseltme işlemi için internette yanlış yönlendirmeler bulunuyor. Birçok kredi kartı kullanıcısının merak ettiği konu olan kredi kart limit arttırımı neye göre yapılıyor, kredi kartı limit yasası nedir, öncelikle şunu belirtelim ilgili bankanın müşterisi olmanız durumunda oluşturacağınız tek talep ile birlikte limit artışınız sağlanmaktadır. Banka şubelerinden rahatlıkla bu işlem sağlanabildiği gibi bankanızın internet sitesi üzerinden de rahatlıkla bu işlemler yapılabilmektedir. Ya da dilerseniz bankanızın müşteri temsilciliğini aramanız yeterli olacaktır. Kredi kart ödemeleri düzenli olarak yapılmış ise bankanız aynı gün içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirmiş olacaktır.

Tarafınıza gelecek bilgi mesajından sonra limitinizin yarısını nakit avans yarısını da alışverişlerde kullanabilirsiniz. Bu durum her bankada farklı bir şekilde uygulanmaktadır. Önemli olan tek şey kredi borçlarınızın gününde ve eksiksiz ödenmesidir. Bankalar limit artışı konusunda tüketicileri zor durumda bırakmadan taleplerinizi rahatlıkla karşılayabilmektedir.Kredi kartı limit öğrenme ve sorgulama işlemleri için kullandığınız banka mobil şubesinden yani cep telefonu uygulamasına giriş yaparak limit sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma

Garanti bankası kredi kartınızın limitini yükseltmek istiyorsanız aşağıdaki kanallardan başvuru yapabilirsiniz.

 • BonusFlaş mobil uygulaması üzerinden
 • Garanti Cep mobil uygulaması üzerinden
 • Garanti internet sayfasından
 • SMS göndererek
 • Paramatik’lerden (ATM)
 • Garanti bankası şubelerinden

Yapı Kredi Kredi Kartı Limit Arttırma

Yapı Kredi bankası kredi kartınızın limiti yetersiz geliyorsa aşağıdaki seçeneklerden biriyle talepte bulunabilirsiniz. Worldcard ve tüm yapı kredi kartları için aşağıdaki işlemler aynıdır.

Sponsorlu Reklamlar
 • Yapı Kredi mobil uygulaması ile
 • Yapı Kredi web sayfası ile
 • Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak (444 0 444)
 • Yapı Kredi şubelerinden başvurarak

İş Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

İş bankası kredi kartı limit arttırma, maximum kart ve diğer kartlar için nasıl yapılır? Aşağıdaki adımlardan birini seçerek yapabilirsiniz.

 • Müşteri hizmetlerine bağlanarak 0850 727 0 724
 • İş Bankası şubelerine uğrayarak

Halkbank Kredi Kartı Limit Arttırma

Halkbank paraf card türlerinin tümünde kredi kartı limiti yükseltme ve limit düşürme işlemi yapılabiliyor. Halkbank kartınızın limitini yükseltmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

 • Halkbank müşteri hizmetlerine 0850 222 0400 nolu numaradan ulaşarak işleminizi belirtmeniz yeterlidir.
 • Halkbank mobil uygulamasını cep telefonunuzda yüklü değilse indirerek paraf card işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi

Akbank axess, neo, free ve diğer kredi kartlarında limit arttırma ve düşürme işlemlerini aşağıdaki yollardan birini seçerek yapabilirsiniz.

 • Akbank müşteri temsilcisi ile 444 2 525 nolu numaradan ulaşarak
 • Akbank direkt mobil uygulaması ile

Ziraat bankası, finansbank, denizbank limit arttırma işlemleri diğer bankalar içinde müşteri hizmetlerine ulaşarak veya bankaların cep şube mobil uygulama üzerinden işlem yapılabilir.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer?

Kredi kartı limiti arttırma başvurusundan sonra ne kadar sürer, limit talepleri için gereken işlemleri yaptıysanız genellikle 24 saat içinde olumlu veya olumsuz sonuç size başvuru yaptığınız banka tarafından sms veya aranarak bildirilecektir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?

Kredi kartı limiti hesaplanması sırasında bir çok algoritma etken olarak çalışmaktadır. Bu nedenle kredi kartı limiti arttırmak için sizin uygunluk raporunuz hazırlanır ve uygun olunan miktar kadar kredi kartı limiti arttırılmış olur. Bunlar arasında ise ilk sırada çalışma durumunuz, toplam kredi kartı limiti ve buna benzer etkenler başrol oynarlar.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.