Bankalar

Kredi Kartı Para Puan Ne Demek

Kredi kartları ile alışveriş yapmak herkesin ilk tercihi arasında yer almaktadır. Bankalar kartların tercih edilmesi için birbirinden farklı reklamlar ile talep yaratmaya çalışmaktadır. Her bankanın kendine özgü yöntemleri bulunmaktadır. Kredi kartı kullanılarak alışveriş yapıldığında ekstra kazançlar sağlanması amacı ile para puan sistemi geliştirilmiştir. Kredi kartı para puan ne demek sorusuna yanıt olarak; hediye paraların kredi kartlarına alışveriş karşılığı yüklenmesi şeklinde açıklanabilmektedir.

Her bankanın kendine özgü sistemi ile yüklenen paralar diğer alışverişlerde indirim fırsatlarının yakalanmasına da olanak tanımaktadır. Para puanlar hangi karta ait ise post cihazında o kartın geçerliliği ile harcamalar gerçekleştirilebilir. Para puan kullanırken X bankasına ait kredi kartına yüklü olan 250TL değerindeki hediye parayı harcamalarda rahatlıkla kullanmak mümkündür. Örneğin bir alışveriş mağazasından 500 TL değerinde bir ütü alındığı varsayılırsa önceki alışverişlerden kart hesabında biriken para puanlar yeni alışveriş tutarından düşürülebilmektedir. Para puanlar bir sonraki alışveriş tutarının %50’sini geçmeyecek biçimde kullanılmaktadır.

Kredi Kartı Para Puan Ne Demek ve Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı para puan ne demek sorusuna kredi kartına yüklenen hediye para cevabını vermek doğru olacaktır. Kredi kartı para puan bankaların tahsis ettiği kartlarda alışveriş yapıldıkça belirli oranlarda para yüklemesi olarak ifade edilebilmektedir. Harcama gerçekleştirirken kazanılan puanların üye iş yerlerinde kullanılması ile ekonomik alışveriş yapılması da mümkün olmaktadır. Kazanılan para puanlar bankalardan, internet şubelerinden, ATM’lerden, çağrı merkezlerinden öğrenilebilmektedir. Bankalarda hediye para kullanımlarında kazanım oranlarda değişiklik yapılabilmektedir.

Kredi kartı para puan ne demek sorusu tüm bankalarda az çok farklılık gösterebilmekte ve her bankanın kendi üye iş yerlerinde kullanılmasına imkan sağlamaktadır. Toplanan para puanlar farklı alışverişlerde ciddi tasarruflar sağlanmasında yardımcı olmaktadır. Bankalar kendilerine göre gerçekleştirdikleri oranlarda para puan kazanma şansı sunarken aynı şekilde anlaşmalı oldukları yerlerden de indirimli alışveriş imkanı sunmaktadır. Ancak para puanın banka ile üyeliği olmayan farklı bir merkezden kullanılması tercih edildiğinde indirim yarıya kadar düşecektir. Örneğin üye iş yerlerinde %2’lik para puan kazanabilirken üye olunmayan yerlerden yapılan alışverişlerde %1 oranında bir kar elde edildiği belirtilebilir.

Kredi kartı para puan ne demek ve ne kadar para puan kazanıldığı nasıl anlaşılır?

Kazanılan para puanların öğrenilmesi için postalanan ekstrelere bakılabilir, internet şubelerinden faydalanılabilir ya da ATM’ler aracılığı ile işlemler gerçekleştirilebilir. Ayrıca müşteri hizmetleri aracılığı ile kazanılmış para puan tutarını öğrenmekte mümkün olmaktadır. Yanı sıra bankaların verdiği mesaj numarası aracılığı ile de bilgiler öğrenilebilmektedir. Örneğin; PUAN yazarak banka kart numarasının son 4 hanesi ile XXXX numaralı hatta SMS göndererek öğrenmek mümkündür. Fazla kart kullanılması durumunda tüm banka kartlarındaki toplam para puan ekrana yansıtılacaktır. Toplanan tüm para puanların TL karşılığını bulmak için 0,1 ile çarparak hesaplama yapılabilmektedir. Bu hediye para karşılığında da alışverişlerde indirim fırsatı yakalanabilmektedir. Kredi kartı para puan ne demek merak edilen sorusuna detaylı olarak verilen cevapların ardından farklı alışveriş sitelerinin de bu yöntemle satış yaptığı bilgisini vermek doğru olacaktır.

Hamburger siparişi verilebilen bir markanın çeşitli ürünlerini internet üzerinden kredi kartı ve para puan kullanımı ile almak mümkündür. Hamburgerin yanına alınabilecek salata, sos, su, mısır gibi aparatifler sonrasında siparişi tamamla seçeneği işaretlendiğinde Para puan ile ödeme seçeneği kullanılarak ödenebilmektedir. Para puan ile yapılan alışverişler birçok sitenin günümüzde kullandığı ödeme seçenekleri arasında yer almaktadır. Üyelikleri olan iş yerlerinden yapılan harcamalarda karttaki birikmiş hediye paraların harcanmasını sağlayan para puan sistemi ile ürünler kolaylıkla alınabilmektedir. Kredi kartı para puan ne demek ve nasıl kullanılır konulu tüm soruların cevaplanması ile bankaların para puan sistemi hakkında detaylı bilgi alındığı söylenebilir.

Kredi Çekemeyenlere Yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)