BankalarKredi

Kredi Kartı Yapılandırma Sonrası Kredi Kartı Açılır mı?


Kredi kartı yapılandırılması ile ilgili bugün gündeme düşen haberden sonra akıllarda birçok soru işareti oluştu. Özellikle Kredi kartı yapılandırma sonrası kredi kartı açılır mı? Ne zaman açılır? Sorusu hakkında gelen sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yapılandırılan Borç Bittiğinde Kredi Kartı Kullanıma Açılır mı?

Kredi kartı borcunuzun birikmesi aslında birçok olumsuzluğu beraberinde getirmektedir. Bu yüzden de bu olumsuzluklar ile karşı karşıya kalmamak adına yapmanız gerekenler hakkında sizlere bilgiler sunalım. Öncelikli olarak borcu yüzünden kullanıma kapatılmış olan kredi kartınızın borcunun tamamının ödenmesi durumunda kartınızın yeniden kullanıma açılacağını belirtelim. Ancak bu durumun sadece yasal takibe düşmeyen kredi kartları için geçerli olduğunu belirtelim. Yani kredi kartı borcunuz yüzünden banka ile yasal takibe düşen bir kredi kartının borcunu ödeseniz de kredi kartınızın hemen açılmayacağını buradan sizlere açıklamak istiyoruz. Bu durumun biraz olsun zaman alma durumunu söz konusu olmaktadır. 

Yapılandırmadan Sonra En Geç Ne Zaman Açılır?

Kredi kartınıza olan borcunuzun anında ödenmesi durumunda kapatılan kredi kartınız borcun ödenmesinden sonra bankanın inisiyatifine bağlı olarak en erken 24 saat içerisinde en geç ise 3-4 iş günü içerisinde açılmaktadır. Ancak günümüzde bu işlem neredeyse 24 saat içerisinde gerçekleşmektedir. 

Eğer kredi kartınız borcu yüzünden kullanıma kapatılmış ise bu sefer de yapılandırma yapmak için biraz geç kalmış olabilirsiniz. Yapacağınız yapılandırmadan sonra eğer kredi kartınız yasal takip sürecine girmiş ise bu sefer kredi kartınızın açılmasının biraz uzun süreceğini belirtelim. Bu konuda devreye girecek olan işlemin bankaların kredi notu sistemine göre aktif olacağını belirtelim. Yani bankaya olan borcunuzu yaptırdıktan sonra yasal takip süresinin sona ermesini sağladıysanız ve bankalara olan kalan borçlarınızı düzenli bir şekilde yapıyorsanız, kredi kartınızın yeniden aktif olması biraz zaman alabilir. Bu yüzden de bu konuda net bir rakam vermenin doğru olmadığını belirtmek istiyoruz. 

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları 2019
Kredi Kartı Yapılandırma Sicili Etkiler mi?
Kredi Kartı Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Sponsorlu Reklamlar
Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.