BankalarKredi

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları (GÜNCEL)


Kredi kartını nakite çevirme, kredi kartı limitini nakite çevirme yöntemleri nelerdir? Her geçen gün artan kredi kartı kullanım oranı beraberinde acil nakit para ihtiyaçlarında nakit avans avantajıda sunuyor. Ancak nakit avans faiz oranları yüksek olduğundan ve nakit avans limiti, gerçek kart limitinden daha düşük olduğu için nakit para ihtiyacı olan kişiler kredi kartını nakite çevirme yollarını araştırıyor. Bazı zamanlarda acil para bulmak gerektiğinde düşük miktarlar için kredi çekmek istemediğimizde veya bankalar kredi vermiyor ise kredi kartı limitini nakite çevirmek mantıklı bir fikir olabilir. Bizde kredi kartı limitini nasıl nakit paraya çevirebilirim? Sorunuzu yanıtlayacağız.

Kredi Kartı Nakit Avans Çekmek

Kredi kartı limitini nakit para olarak çekmek isteyenlere bankalar kredi kartı nakit avans özelliği ile her bankada değişmekle birlikte limitin belirli bir kısmını nakit para olarak çekimine izin veriyor. Bankalar bu işlemden faiz alarak kar sağlıyor buraya kadar bir problem yok. Ancak kredi kartı nakit avans limiti tüm limit için geçerli olmadığı ve faiz oranları yüksek olduğu için kredi kartı nakit para çekmek isteyenler alternatif yollar bulmaya çalışıyor. Pek tabiki kredi kartının nakit avans limiti sizin ihtiyacınızı karşılayacaksa ve normal ekstreden daha fazla faiz oranını üstelenecekseniz nakit avans çekebilirsiniz. Sizin için kredi kartı nakit avans çekmeden toplam limiti nakite çevirme yöntemlerini sizin için araştırdık.

Kredi Kartı Nakite Çevirme Yolları

Acil para lazım olduğunda kredi kartı limitini nakite çevirerek nakit sıkışıklığını giderebilmek mümkün. Birçok farklı yöntem ile kredi kartı limiti nakite çevrilebilir. Geçtiğimiz yıllarda yasal olmayan kredi kartına takla attırma olarak bilinen borç erteleme işlemine de artık gerek kalmadan birçok banka ekstre atlatma imkanı sunuyor. Kredi kartı limitini kullanıp nakit olarak ödeme yapan ve yasal olmayan kişilere, yerlere gerek kalmadan kredi nakite çevirme yollarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Aşağıda yöntemleri ve açıklamalarını yazının devamında yazdık.

Kredi kartı limitini nasıl nakite çevirebilirim?

  • Kredi Kartına Nakit Verenler
  • İnternet Alışverişi
  • Kredi Kartı İle Altın Alarak
  • Kredi Kartı İle Alışveriş Yapan Kişilere Vererek
  • Telefon Satın Alarak

Kredi Kartına Nakit Verenler

Kredi kartına nakit verenler internette kredi kartına nakit verilir ilanları yayınlıyor. Ancak bu yolun yasal olmadığını ve hiç mantıklı olmadığını belirterek diğer seçenekler ile kredi kartınızı nakit çevirmenizi öneririz. Nakit veren firmalar kredi kartından çekim yaparak size komisyon kesintisi ile birlikte nakit para sağlıyor olsada bu durumun yasal dayanağı yoktur.

Sponsorlu Reklamlar

İnternet Alışverişi İle Nakite Çevirme

En basit yöntemlerden biri olan internet alışverişi yaparak kredi kartı limitinizi tümüyle nakite çevirebilirsiniz. Bunu 2 şekilde yapabilirsiniz internetten alacağınız bir ürün belirleyerek daha sonra kolayca satılabileceğinden emin olduğunuzda ürünü alıp sipariş size ulaştığında alım-satım yapılan yerler bu ürünü satmaktır. İnternet alışverişi ile kredi kartını nakite çevirmenin diğer yolu ise çevrenizde e-ticaret sitelerinden alışveriş yapacak birinden nakit para alarak kendi kredi kartınızından ödeme yapmaktır.

Kredi Kartı İle Altın Alarak

Kredi kartıyla altın satan kuyumcular sayesinde altın alıp bozdurmak en bilinen yöntemlerden biridir. Çünkü altın fiyatı genel olarak çok yüksek değişimler göstermediği için aldığınız fiyatın biraz altına hemen satabilme imkanınız vardır. Kredi kartı ile altın satan kuyumcular aracılığıyla hemen alıp satabilirsiniz. Kredi kartı ile altın satan kuyumcu bulmak için çevrenizdeki kuyumculara özellikle tanıdığınız var ise daha yararlı olacaktır kredi kartınızla çeyrek, gram, cumhuriyet altını almak istediğinizi söyleyerek bilgi alabilirsiniz. Altın alarak kredi kartını nakite çevirmek en mantıklı tercihlerden biri olacaktır.

Kredi Kartını Başkasına Vermek

Öncelikle bu yolun çok riskli ve güvensiz olduğunu belirtelim. Her ne kadar güvensiz bir işlem olsada bazı kişiler kredi kartı limitini nakite çevirmek veya aktif kredi kartı kullanımı yapılmasını sağlamak amacıyla tanıdığı başka kişilere kredi kartını kullanması için verebiliyor. Burada önemli nokta kredi kartı verilecek kişinin belirli bir harcama yapabiliyor olması ve en önemlisi güvenilir olmasıdır. Eğer bu riske girmek istemiyorsanız çevrenizde tanıdığınız kişilerin fatura, cep telefonu kontör, taksit gibi ödemelerinde eğer nakit para alabilirseniz anında ödeme yaparak daha risksiz bir işlem yapmış olabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Cep Telefonu Satın Alarak

İnternet alışveriş siteleri veya teknoloji mağazalarından kredi kartı ile cep telefonu satın alarak herhangi bir telefoncuda satışını hemen yapabilirsiniz. Aldığınız telefonun piyasa fiyatının çok değişmiyor olmasına ve hemen satılabiliyor olmasına dikkat edip bir miktar zararı göze almalısınız. Kredi kartı ile telefon satın aldığınızda sıfır kutusu açılmamış telefon bile olsa bu işin ticaretini yapan kişiler, dükkanlar kar etmek amacıyla daha düşük fiyat verirler.

 

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.