BankalarKredi

Kredi Notu Neden Düşer? Neden Hesaplanamaz? (ÇÖZÜM)


Kredi notu neden düşer, kredi notu neden hesaplanamaz, kredi notu ne zaman güncellenir? Kredi notu konusunda bilgi sahibi olmak adına gerekli araştırmaları yapmanız önemlidir. Sizlere bu konuda kredi notunuzun düşmesine neden olan riskli durumlardan bahsedeceğiz. Bankaların kullandığı bu uygulamayla kredi talebinde bulunabilecek tüketicilerin sayısı belirlenebilmektedir. Kredi kart kullanımlarınıza bağlı olarak da değişen kredi puanlarınız çok az yaşanan gecikmelerde bile etkilenebiliyor. Kredi notu hesaplama uygulamalarından yararlanarak sizler de detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Kredi Notu Neden Düşer?

Günümüzde birçok GSM operatörü tüketicilerin kredi notlarına bakarak hizmet vermeye başlamıştır. Farklı cihazları kullanılan telefon hattı üzerinden müşterilerinin kullanımına sunan operatörler, sistem üzerinden tüketicilerin banka bilgilerine bakarak gerekli hizmeti sağlamayı amaçlamaktadır. Kredi notu bu anlamda her konuda yaygın bir şekilde kullanılıyor ve sizleri de etkileyebiliyor. Kredi notu düşüş sebepleri konusunda sizler için yaptığımız araştırmalar aşağıdaki gibidir;

  • Kredi geri ödemeleri düzenli bir şekilde yapılmadığı sürece, kredi notu düşmeye devam edecektir.
  • Kredi kart borcunuzu her ay düzenli bir şekilde ödeyemiyor ve geciktiriyorsanız kredi notubu durumdan oldukça fazla etkilenmektedir. Asgari ücreti ödeyerek bu durumdan etkilenmeme gibi bir şansınız da bulunmuyor.
  • Daima kredi veya kredi kartı başvurusu yapmamanız gerekmektedir. Çünkü bu başvurular sonucunda kredi notunuz olumsuz etkilenmektedir. Bununla birlikte tüm fatura ödemeleriniz ve hatta GSM fatura ödemeleriniz de bu durumdan olumsuz etkileniyor.

Kredi Notu Neden Hesaplanamaz?

Bazı vatandaşlar kredi notu sorgulama işlemi yaparken “-” işareti ve altında kredi notunuz hesaplanamamıştır uyarısını görür. Yeni kredi çekmiş veya ilk defa kredi kartı kullanımı yapıyorsanız aynı zamanda daha önce hiçbir finansal işleminiz hesap giriş çıkışlarınız yoksa bankalarda hesaplanacak veriler yoktur. Bu nedenlerden dolayı kredi notunuz 0 yani hesaplanamaz olarak görünür. Kredi notu hesaplanamaz uyarısını gördükten sonra nasıl yükseltebileceğinizi ve kredi notu nasıl oluşur diye soracaksınız bunun için eğer kredi kartı başvurusu yapmadıysanız en kolay kredi kartı veren bankalara başvurarak bankalarda biraz finansal hareket geçmişi oluşturmanız gerekiyor. Dilerseniz detaylı olarak açıkladığımız Findeks kredi notu nasıl yükseltilir  adlı yazımıza göz atabilirsiniz; En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları 2019

Kredi Notu Neden Yükselmiyor?

Kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselmesini istiyorsanız tüm borçlarınızı bir defa da kapatmanız gerekecektir. Bu konuda da farklı alternatifler üreterek gerekli işlemleri uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Kredi notu düşüş sebepleri sizlerle paylaşılırken son zamanların en güncel bilgileri ele alınarak sunulmuştur. Bu yüzden dikkatli olmanız gereken hususları bilmeniz önemlidir. Günümüzde bankalardan hizmet alabilmek için bu durumlar hakkında bilgi sahibi olmanız sonucunda uygun bir kredi notuna sahip olarak hizmet almaya devam edebilirsiniz. Kredi kartını kapatmak kredi notunu düşürür mü? Sorusuna cevap vermemiz gerekirse borcunu ödeyip kapattığınız kredi kartı kredi puanı düşürmez.

KKB adı verilen bir uygulama sayesinde bankalar, daha eski zamanlarda aldığınız hizmetleri görebiliyor ve aynı zamanda kredi kartı ya da kredi geri ödemelerinizde yaşanan gecikmelerden de haberdar olabiliyor. Bu yüzden kesinlikle dikkatli olmalı ve borçlarınızı zamanında ödeyerek hizmet almalısınız.

Sponsorlu Reklamlar

Kredi Notu Düşmesi Ve Sicil Bozulması

Acil nakit para ihtiyaçlarında kredi veya kredi kartı kullanımı yapabiliyoruz. Kredi çekip ödeme gecikmesi olduğunda veya hiç ödenmezse hem kredi notu düşüşü yaşıyor hemde kredi sicili bozuluyor. Kredi notu düşmesi yüzünden bankalar bundan sonra kredi verirken negatif olarak yaklaşıyor eğer sicilinizde bozuksa kredi ve kredi kartı onayı almanız çok zorlaşıyor. Bu nedenle kredi notu düşüş sebepleri bilinmeli ve bu konuya dikkat ederek kredi skoru yükseltme için düzenli ödeme ve aktif banka kullanımı yapılmalıdır.

Kredi Notu Kaç Günde Değişir?

Kredi notu düşük olanlar, kredi çektikten veya kredi kartı aldıktan sonra bir süre ödeme yapıp kredi notu yükselmesini bekliyor. Kredi puanı değişimi ne kadar sürede olur, kredi notu ne zaman yükselir ve güncellenir? Her ayın başı veya sonunda kredi notunuz güncellenir. Ancak bu puanın yükselmesi veya kesin olarak düşmesi için herhangi net bir zaman aralığı yoktur. Kredi kartını düzenli kullandıktan ortalama 3 ay sonrasında kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019
Finansbank KrediGO Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme
İşsizlere Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Başvuru

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.