BankalarKredi

Kredi Notum Yüksek Ama Kredi Alamıyorum [ÇÖZÜM]


Kredi notum yüksek ama kredi alamıyorum sorusu çok soruluyor. Kredi notu 1200 üzerinde olduğu halde kredi başvurusu onaylanmayan kişiler ne yapmalı? Bankalardan kredi alamıyorum ne yapmalıyım? Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim? Her ne kadar kredi başvurularını onaylamak bankaların inisiyatifine kalsa da genellikle bankalar müşterilerinin kredi isteklerini değerlendirirken kredi notunu ön planda tutar. Ancak kredi talebinde bulunan müşterilerin kredi notunun yüksek olması dışında bazı şartları yerine getirmesi ve gereken çeşitli koşullara uygun bulunmaları oldukça önemlidir. Kredi isteyen kişinin düzenli bir aylık geliri olması bu konuda en önemli etkene sahiptir. Aylık gelir, istenen kredi miktarına doğru orantılı ve dengeli olduğu sürece banka istenilen krediyi onaylamakta hiç tereddüt etmez. Kredi alamıyorum nasıl alabilirim diyorsanız yazının devamını okuyun.

Kredi Onayı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankalar kredi talep eden kişinin kredi onayını yapmadan önce sıkı bir inceleme yaparlar ve bunun sonucunda müşterinin aylık gelirinin en fazla dört katına kadar kredi imkanı sunarlar. Örnek vermek gerekirse aylık geliri 4000 TL olan bir kişiye verilebilecek en fazla miktar olan 16000 TL, kişinin aylık geliriyle talep ettiği kredinin asgarisini verebileceği bir miktardır. Yani kişinin kredi notu ne kadar yüksek olsa da bankalar bundan daha fazla miktar vermeyecektir. Bunun yanı sıra kredi kullanmak isteyen kişi aylık gelir belgesini kredi başvurusunda mutlaka teslim etmelidir.

Bankalardan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

İstikrarlı bir aylık gelire sahip olmayan kişilerin kredi notları her ne kadar yüksek olsa da talepleri cevapsız kalacaktır. Yani kredi notunun yüksek olması kredi talebinde tek başına hiçbir anlam ifade etmemektedir. Sonuç olarak kredi kullanmak isteyen kişinin kredi notunun yüksekliği, düzenli ve belgeli bir aylık gelirinin olması ve istediği kredi miktarı ile aylık gelirinin doğru orantılı olması gerekmektedir. Belirtilen koşulları yerine getiren kişiler kredi taleplerinde hüsrana uğramayacaktır ve kolaylıkla kredilerini alabilecektir. Bu koşullarda meydana gelen herhangi bir eksiklik kişilerin istedikleri krediyi kullanamamalarına neden olacaktır.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Birçok kişi banka haricinde nereden para bulurum? sorusunu yöneltiyor. Bunun için genellikle senetle altın satan kuyumcular, senetle kredi veren galeriler ve halk arasında tefeci olarak bilenen faizli para satıcılarıdır. Ancak bu yollar resmi olmadığı için hem yüksek faiz hemde herhangi bir güvence olmadığından siz değerli okurlarımıza tavsiye etmeyiz. Eğer acil nakit para bulmanız gerekiyor ise kredi kartlarınızdan nakit avans çekebilir veya kurtaran hesap (ek hesap) gibi acil nakit para çekebileceğiniz seçenekleri kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar
Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir