Bayilik Franchise

McDonald’s Bayilik Şartları ve Fiyatları Franchise Alımı 2019

McDonald’s, Kendi restorantlarının işletmeciliği ile lisans vermektedir.
Verilen lisans, işletmecilerin McDonald’s Adı markası altında faatliyet göstermesine hak tanır.

 • McDonald’s, işletmeciliği sadece şahsın kendisine verir. Bu kişi başkaları ile ortaklık yapamaz. Kurumsal şirketlere işletmecilik verilmemektedir.
 • İşletmecinin, tüm zamanını ve gücünü restoranın işletilmesine ve idaresine ayırması gerektiğinden; McDonald’s işletmecisi başka işlerin sorumluluğunda ve yönetiminde olamaz.
 • İşletmeciler her zaman işinin başında olurlar, uzaktan idare edenler değildirler.
 • McDonald’s bir bölge imtiyazı vermemektedir, Verilen lisans sadece bir restoranın işletmeciliğine aittir.
 • İşletmeci, lisans aldığı süre boyunca, aylık net satışları üzerinden reklam katkı payı, belli bir yüzde geliştirme ücreti ve isim hakkı ücreti ödemektedir.

EĞİTİMİNİZ

McDonald’s işletmecilerinin başarılarının bir nedeni ise lisans almadan önce katıldıkları, en ince detayına kadar McDonald’s işini öğrendikleri eğitim programıdır. Bu program, katılıma ve performansınıza bağlı olarak 6 – 8 ay sürebilir. Full-time olan bu program genellikle restoranlarımızda geçmekte, ayrıca merkez ofisimiz tarafından verilen kurslarla takviye edilmekte ve değişik birçok safhadan oluşmaktadır.İlk iki ay temel operasyon öğretilmekte ve bunu takip eden süre ise değişik müdür sorumluluk ve görevlerinin gösterilmesini kapsamaktadır. En son olarak da Hamburger Üniversitesi tarafından verilen “Restoran Liderlik Uygulamaları Kursu”una katılım sağlanmasıyla işletmecilik eğitimleri tamamlanmış olur.  Ayrıca bu program süresince işletmeci adayı bazı seminer ve konferanslara katılır ve McDonald’s yetkilileriyle temaslarında A’dan Z’ye McDonald’s işiyle ilgili bilgilendirilir. Sadece, bu eğitim programını başarıyla tamamlayan kişiler McDonald’s lisansını alma  imkanına kavuşabilir.

MÜRACAAT ve SEÇİM

McDonald’s’ın başarısı büyük oranda işletmecilerinin üstün niteliklerine dayanır. Bu yüzden McDonald’s, işletmecilerini seçerken çok titiz davranır.

Bir McDonald’s lisansı için müracaatlar “Başvuru Formu”nun doldurulup CV’niz ile birlikte web sayfası üzerinden göndermeniz gerekmektedir.

Mc Donald’s Bayilik Şartları

Seçim süreci dört adımdan oluşur;

 • Başvuru formunun değerlendirilmesi,
 • Yapılan İlk mülakat,
 • İstanbul’da McDonald’s tarafından uygun bulunan bir restoranda gerçekleşen 5 günlük “İş Başında Değerlendirme” (İBD) programı,
 • Üst yönetimle yapılan son mülakat.
 • Bir önceki adım, her iki taraf için olumlu ise bir sonraki adıma geçilir. İşletmeci adayı, karşılıklı nihai mutabakattan sonra 6 – 8  ay sürecek uzun eğitim programına başlar.
İlginizi Çekebilir:  Subway Franchise Bayilik Bedeli ve Şartları 2019

Mc Donald’s Bayilik Fiyatları

 • Yatırım maliyeti restoranın tipine ve büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte 400.000- 500.000 USD + KDV arasındadır.
 • İşletmeci ile McDonald’s 10 yıllık sözleşme yapar. İşletmeci adayı, McDonald’s’a 30.000 USD + KDV başlangıç ücreti öder.
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)