BankalarKredi

Mikro Kredi Nedir? Nasıl Alınır? Şartları Veren Bankalar

Mikro Kredi Nedir?

Kadınlara iş hayatı içerisinde aktif olarak yer alabilmesi ve kendi iş yerlerini kurmaları için devlet mikro kredi paketleri sunmaktadır. Ev hanımlarının girişimcilik yönlerini ortaya çıkarmak ve iş hayatlarında aktif olarak görev alabilmeleri için sivil toplum örgütleri, belediye ya da kurumlarca kredi desteği verilir. Bu kredi türü ile beraber ev hanımları mikro kredi imkanlarından yararlanarak kendi işlerini kurabilir. Bizde yazının devamında mikro kredi alma şartlarını, mikro kredi için nereye başvurulur kimlere verilir?

Mikro Kredi Alma Şartları

Mikro kredi programlarına destek veren Türkiye Grameen Mikrofinans Programı finansal işlemlerin merkezidir. Bununla beraber Türkiye İsrafı Önleme Vakfı‘da kadınlara kredi desteği sunan diğer bir kurumdur. Bu iki kurum dışında son zamanlarda belediyeler ve sivil toplum kuruluşları da kredi desteği veriyor bunlardan biride KADEV‘dir..  Mikro kredi fırsatından yararlanmak için teminata gerek yoktur. Kefalet istemeyen bu krediler ufak bir sermaye düzeyindedir. Beraber iş yapmayı düşünen kadınların akrabalık bağı olmaması gereklidir. Bu nedenle akrabalarınız yerine yakın arkadaşlarınızla beraber mikro kredilere başvurabilirsiniz.

Mikro Kredi Nasıl Alınır?

Mikro kredi nasıl alabilirim diye soruyorsanız sadece kadınlar için sunulan mikrokrediler yalnızca iş hayatına özel farklı miktarlarda olabilmektedir. Kadınların iş hayatına katılmasına destek olan bu kredi, küçük miktarlarda olmasına rağmen küçişletmelerin hayata geçirilmesinde kritik önem taşımaktadır.

Mikro Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş kurmak isteyen kadınlar bu fikirlerini mikrokredi alacakları kurumun yetkilisine açıklamaları gerekir. Kurum yetkilileri başvuracak olan kişinin iş projelerinin başarılı olacağı konusunda ikna olursa krediyi kolayca vermektedir.

Tavsiye İçerik:  Banka Swift Kodları Tüm Bankalar [Güncel]

Başvuru Yapabileceğiniz Yerler;

  • Türkiye Grameen Mikrofinans
  • Türkiye İsrafı Önleme Vakfı
  • KADEV

Başvuru yaptıktan sonra kurum tarafından onay aldığınız zaman destek kredisi ile sizlere üç günlük kısa bir eğitim sonrasında verilir. Eğitim süreci tamamlanınca krediyi alabilirsiniz.

Mikro Kredi Veren Bankalar

Şuanda herhangi bir banka ev hanımlarına mikro kredi vermemektedir. Yukarıda listelenen yerlere başvurarak kredinizi alabilirsiniz.

Mikro Kredi Geri Ödeme Planı

Eğitim zamanı boyunca kredi geri ödeme planları sizlere aktarılmaktadır. İlk mikrokredi başvurusu yaptığınız zaman bin liralık bir tutardan yararlanabilirsiniz. Daha sonra ise birden fazla mikrokredi başvurusu yaparak bu tutarları yükseltebilirsiniz. Fakat bir sonraki başvuruyu yapabilmek için önceki başvurunuzda yaptığınız kredi ödemelerini düzenli geri ödemeniz gerekir. Kredi konusunda geri ödemeleri 46 haftalık bir dönemde tamamlayabilirsiniz.

Bu arada daha önceki mikro kredi telefon kampanyası için arama yapan vatandaşlara hatırlatma yapalım kampanya şuan devam etmemektedir.

Mikro kredi alan kadınlar ve kredi çekmek isteyen ev hanımları aşağıdan yorum yazarak iletişime geçebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)