Mikro Kredi Nedir, Nasıl Alınır? Kimlere Verilir?

Mikro kredi nedir, nasıl alınır? Mikro kredi veren bankalar, mikro kredi başvurusu nereye yapılır, mikro kredi kimlere verilir alma şartları, Ev hanımlarına mikro kredi olarak bilinen kadınların iş hayatı içerisinde aktif olarak yer alabilmesi ve kendi iş yerlerini kurmaları için devlet mikro kredi paketleri sunmaktadır. Ev hanımlarının girişimcilik yönlerini ortaya çıkarmak ve iş hayatlarında aktif olarak görev alabilmeleri için sivil toplum örgütleri, belediye ya da kurumlarca kredi desteği verilir. Bu kredi türü ile beraber ev hanımları mikro kredi imkanlarından yararlanarak kendi işlerini kurabilir. Bizde yazının devamında mikro kredi alma şartlarını, mikro kredi için nereye başvurulur kimlere verilir?

Mikro Kredi Kimlere Verilir?

Ev hanımlarına mikro kredi nasıl alınır, kimlere verilir? Sadece kadınlar için sunulan mikro kredi yalnızca iş hayatına özel farklı miktarlarda olabilmektedir. Kadınların iş hayatına katılmasına destek olan bu kredi, çok yüksek miktarlarda olmamasına rağmen yeni bir iş kurmak isteyen kadınlar, ev hanımlarının projelerini hayata geçirmesinde kritik önem taşımaktadır.

Mikro Kredi Alma Şartları

Mikro kredi programlarına destek veren Türkiye Grameen Mikro finans Programı finansal işlemlerin merkezidir. Bununla beraber Türkiye İsrafı Önleme Vakfı‘da kadınlara kredi desteği sunan diğer bir kurumdur. Bu iki kurum dışında son zamanlarda belediyeler ve sivil toplum kuruluşları da kredi desteği veriyor bunlardan biride KADEV‘dir. Ev hanımlarına mikro kredi fırsatından yararlanmak için teminata gerek yoktur. Kefalet istemeyen bu krediler ufak bir sermaye düzeyindedir ancak bayanlara iş imkanı ve iş gücü katılımı açısından oldukça olumlu karşılanıyor. Aynı zamanda eğer ortak bir kişiyle iş yapılacaksa beraber iş yapmayı düşünen kadınların akrabalık bağı olmaması gereklidir. Bu nedenle akrabalarınız yerine yakın arkadaşlarınızla beraber mikro kredilere başvurabilirsiniz.

Mikro Kredi Başvurusu Nereye Yapılır?

İş kurmak isteyen kadınlar bu fikirlerini mikro kredi alacakları kurumun yetkilisine açıklamaları gerekir. Kurum yetkilileri başvuracak olan kişinin iş projelerinin başarılı olacağı konusunda ikna olursa krediyi kolayca vermektedir. Mikro kredi nasıl alabilirim? Mikro kredi başvurusu için aşağıdaki kurumlara başvurmanız gerekiyor.

Mikro Kredi Veren Yerler

  • Türkiye Grameen Mikrofinans
  • Türkiye İsrafı Önleme Vakfı
  • KADEV

Başvuru yaptıktan sonra kurum tarafından onay aldığınız zaman destek kredisi ile sizlere üç günlük kısa bir eğitim sonrasında verilir. Eğitim süreci tamamlanınca krediyi alabilirsiniz.

Mikro Kredi Veren Bankalar

Şu anda herhangi bir banka ev hanımlarına mikro kredi vermemektedir. Yukarıda listelenen kurumlara başvurarak kredinizi alabilirsiniz.

Mikro Kredi Geri Ödeme Planı

Eğitim zamanı boyunca kredi geri ödeme planları sizlere aktarılmaktadır. İlk mikro kredi başvurusu yaptığınız zaman bin liralık bir tutardan yararlanabilirsiniz. Daha sonra ise birden fazla mikro kredi başvurusu yaparak bu tutarları yükseltebilirsiniz. Fakat bir sonraki başvuruyu yapabilmek için önceki başvurunuzda yaptığınız kredi ödemelerini düzenli geri ödemeniz gerekir. Kredi konusunda geri ödemeleri 46 haftalık bir dönemde tamamlayabilirsiniz.

Bu arada daha önceki mikro kredi telefon kampanyası için arama yapan vatandaşlara hatırlatma yapalım mikro kredi telefon kampanyası şu an devam etmemektedir.

Mikro kredi alan kadınlar ve kredi çekmek isteyen ev hanımları bayanlar aşağıdan yorum yazarak iletişime geçebilir.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir