Moneygram Olan Bankalar Hangileri

Moneygram olan bankalar, para transferi konusunda sizlere önemli bir kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Bahsedilen özellik sayesinde ülke fark etmeksizin para gönderme konusunda ciddi bir özgürlük elde edersiniz. Ancak bunun için anlaşmalı bankalar üzerinden işlem yapmanız gerekir. Dünyanın en önemli para transfer seçeneklerinden olan Moneygram ile anlaşmalı bankaları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Moneygram Nedir?

Moneygram, ABD merkezli bir para transferi şirketidir. Merkezi ABD’de olmasına karşın dünya genelinde anlaşmalı bankalar ve acenteler üzerinden faaliyetlerini yürütür.

Para transferi konusunda özellikle yurtiçi işlemlerinde kullanıcıların ciddi bir sorun yaşadıklarını söylemek çok zordur. Yurtiçi para transferi seçeneklerinin fazla olması, maliyetlerin düşük olması kullanıcılar açısından olumludur. Ancak yurtdışına para gönderme söz konusu olduğunda durum değişir. Bilinen standart yöntemlerle yurtdışındaki birine para göndermek hem hız bakımından yetersiz hem de maliyetlidir. İşte bu durum kullanıcıların Moneygram olan bankalar üzerinden işlem yapmalarına neden olur.

Moneygram ile para göndermek hem çok hızlı hem de düşük maliyetlidir. Bunun için kullanıcıların izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Moneybank anlaşmalı banklardan birine gelinir.
  • Şubedeki görevli tarafından verilen Moneygram para gönderme formu eksiksiz olarak doldurulur.
  • Para görevliye verilir ve işlem tamamlanır.

İşlemin tamamlanmasının ardından size bir referans kodu verilecektir. Söz konusu kod, son derece önemlidir. Çünkü bu kod olmadan, karşıdaki kişinin parayı çekmesi mümkün değildir.

Moneygram ile gönderilen paranın çekilmesi için yine anlaşmalı bankalardan birine gidilir. Referans kod şubedeki görevliye verilir ve para çekim işlemi tamamlanır. Burada da form doldurulması gerekecektir.

Moneygram Para Gönderme Ücreti (Komisyonu) Ne Kadar?

Moneygram para gönderme ücreti, gönderilen para miktarına ve paranın gönderildiği ülkeye göre farklılık gösterir. Ancak genel olarak komisyonun uygun olduğundan söz edilebilir. Özellikle miktar yükseldikçe komisyon oranı düşmektedir. Örneğin; 100 TL’ye kadar olan gönderimlerde komisyon 28 TL iken, 7.500 TL’ye kadar olan gönderimlerde ücret 220 TL seviyesindedir.

Moneygram Olan Bankalar Hangileri?

Moneygram olan bankalar, para transferinde önemli avantajlar sağladığı için merak edilir. Ancak anlaşmalı olan bankaların sayısı maalesef sınırlıdır. Ülkemizde faaliyet gösteren Moneygram anlaşmalı bankalar şunlardır:

  • Denizbank
  • Kuveyt Türk

Bunların haricinde anlaşmalı banka bulunmamaktadır.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir