Bankalar

Moneygram Olan Bankalar Hangileri


Moneygram olan bankalar, para transferi konusunda sizlere önemli bir kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Bahsedilen özellik sayesinde ülke fark etmeksizin para gönderme konusunda ciddi bir özgürlük elde edersiniz. Ancak bunun için anlaşmalı bankalar üzerinden işlem yapmanız gerekir. Dünyanın en önemli para transfer seçeneklerinden olan Moneygram ile anlaşmalı bankaları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Moneygram Nedir?

Moneygram, ABD merkezli bir para transferi şirketidir. Merkezi ABD’de olmasına karşın dünya genelinde anlaşmalı bankalar ve acenteler üzerinden faaliyetlerini yürütür.

Para transferi konusunda özellikle yurtiçi işlemlerinde kullanıcıların ciddi bir sorun yaşadıklarını söylemek çok zordur. Yurtiçi para transferi seçeneklerinin fazla olması, maliyetlerin düşük olması kullanıcılar açısından olumludur. Ancak yurtdışına para gönderme söz konusu olduğunda durum değişir. Bilinen standart yöntemlerle yurtdışındaki birine para göndermek hem hız bakımından yetersiz hem de maliyetlidir. İşte bu durum kullanıcıların Moneygram olan bankalar üzerinden işlem yapmalarına neden olur.

Moneygram ile para göndermek hem çok hızlı hem de düşük maliyetlidir. Bunun için kullanıcıların izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Moneybank anlaşmalı banklardan birine gelinir.
  • Şubedeki görevli tarafından verilen Moneygram para gönderme formu eksiksiz olarak doldurulur.
  • Para görevliye verilir ve işlem tamamlanır.

İşlemin tamamlanmasının ardından size bir referans kodu verilecektir. Söz konusu kod, son derece önemlidir. Çünkü bu kod olmadan, karşıdaki kişinin parayı çekmesi mümkün değildir.

Sponsorlu Reklamlar

Moneygram ile gönderilen paranın çekilmesi için yine anlaşmalı bankalardan birine gidilir. Referans kod şubedeki görevliye verilir ve para çekim işlemi tamamlanır. Burada da form doldurulması gerekecektir.

Moneygram Para Gönderme Ücreti (Komisyonu) Ne Kadar?

Moneygram para gönderme ücreti, gönderilen para miktarına ve paranın gönderildiği ülkeye göre farklılık gösterir. Ancak genel olarak komisyonun uygun olduğundan söz edilebilir. Özellikle miktar yükseldikçe komisyon oranı düşmektedir. Örneğin; 100 TL’ye kadar olan gönderimlerde komisyon 28 TL iken, 7.500 TL’ye kadar olan gönderimlerde ücret 220 TL seviyesindedir.

Moneygram Olan Bankalar Hangileri?

Moneygram olan bankalar, para transferinde önemli avantajlar sağladığı için merak edilir. Ancak anlaşmalı olan bankaların sayısı maalesef sınırlıdır. Ülkemizde faaliyet gösteren Moneygram anlaşmalı bankalar şunlardır:

  • Denizbank
  • Kuveyt Türk

Bunların haricinde anlaşmalı banka bulunmamaktadır.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.