Yurtdışı İşçi Alımı

Norveç Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Maaşları Yaşam Şartları

Norveç’te iş imkanı ve Norveç iş ilanları başvurusu nasıl yapılır? Yaklaşık 5 milyon nüfusu bulunan ve ılıman iklime sahip olması sebebiyle göçmen işçi olarak gitmek isteyenlerin hayallerini süslüyor. Komşuları Finlandiya, Rusya ve İsveç gibi son yıllarda yoğun göçmen alımı yapan ülkeler arasında yer alıyor. Düşük suç oranı ve yüksek refah seviyesi bulunan Norveç işçi olarak gitmek isteyen birçok dünya vatandaşına kapılarını aralıyor. Bu yazıda Norveç işçi maaşları, işçi alımı başvuru formu, çalışma vizesi ve iş ilanlarını yazdık.

Norveç Yaşam Şartları

İşçi maaşlarının yani asgari ücretin yüksek olduğu ve alım gücünün yüksekliği sayesinde Norveç işsizlik oranı en düşük ülkeler arasında yer alıyor. Kişi başına düşen milli geliri ile Avrupa’da 2.sırada yer alıyor. Ücretsiz sağlık hizmetleri sunan Norveç liberal ekonomik düzen içerisinde ilerliyor. Türkiye’ye göre biraz daha soğuk hava şartları olsada yeşil oranı en yüksek ülkeler arasında olması doğa ile iç içe olmanızı sağlıyor. Başkenti Oslo olan ülkenin para birimi Kron‘dur.

Norveç İşçi Alımı

Norveç yılın bazı dönemlerinde yaptığı duyurularla yurtdışı göçmen işçi alımı yapıyor. İş fırsatları ve iş ilanları ile çeşitli alanlarda, mesleklerde ihtiyaç bulunuyor. İnşaat ustası, su tesisatçısı, elektirikçi, kamyon, tır şoförü gibi dallarda işçi alımıda yapan Norveç aynı zamanda nitelikli akademik iş ilanlarıda yayınlıyor. Çalışma ve oturma izni için daha önce Türkiye’den iş ilanlarını inceleyerek başvuru yapıp gelen başvuru sonucuna göre vize işlemleri için başvuru yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

Nitelikli İşçi Arayan Firmaların Şartları

 • Sahip olunan mesleği içeren lise veya yüksek okul mezunu olmak
 • Eğer usta, profesyonel, uzman gibi ünvanlar bulunuyorsa belge sahibi olmak
 • Akademik, öğretmen, dini personel ve mutfak aşçısı gibi alanlarda yetkin sertifika sahibi olmak veya güçlü referans gösterebilmek

Oturma ve çalışma izni için gerekli tüm detayları başvuru yaptığınız firma veya ülkemizde bulunan Norveç konsolosluklarından öğrenebilirsiniz.

Vasıfsız işçi alımı yapılan ilanlarda daha çok mesleki yetkinliğinize göre yapılan sınav ve eğitimler ile başvurunuz değerlendirilir.

Norveç Asgari Ücret İşçi Maaşları

Norveçte 15 yaş üstünde çalışan işçilerin minimum maaşları saatlik 90 Norveç Kronu’dur. Günde 8 saat ve hafta sonları çalışmazsanız yaklaşık 14.000 Kron ücret alırsınız. Eğer bu ücreti euro olarak hesaplarsak yaklaşık 1.400 Euro maaş alırsınız.

Norveç İş İlanları

Norveç’te iş imkanı bulmak için Norveç iş ilanları inceleyerek kendi mesleğinizde uygun gördüğünüz şirketlere başvuru yapabilirsiniz. Norveç’te iş bulmak için çalışma vizesi dışında gitmeden şirket ayarlanırsa sizin adınıza çalışma vizesi ve diğer resmi yasal işlemlerde yardımcı olabiliyor. Norveç’te iş imkanı sağlayan firmalar birçok meslekte işçi ilanları yayınlıyor. Norveç’te iş imkanı olan mesleklerden bazıları şunlardır;

 • Temizlik İşçisi Personeli
 • Mimar
 • Mühendis (Bilgisayar, İnşaat, Harita vb.)
 • Doktor
 • Hemşire
 • Su Tesisatçısı Kalfa
 • Elektrik Tesisatçısı
 • Şoför (Kamyon, Tır)
 • İnşaat İşçisi
 • İnşaat Ustası
 • İnşaat Araç Operatörü (Vinç, Forklift)
 • Vasıfsız Petrol Çalışanı
 • Berber Kuaför
 • Aşçı (Kebap, Döner, Türk Yemekleri)
 • Diyetisyen
 • Güvenlik Personeli
İlginizi Çekebilir:  Rusya İşçi Alımı Başvurusu İşçi Arayan Türk Firmalar Maaşları

Yukarıda ki meslek alanları ve dahil edemediğimiz birçok sektörde iş ilanları yayınlandığı gibi vasıflı vasıfsız birçok iş imkanı bulunuyor.

Norveç Göçmen İşçi Başvurusu Formu

Birçok sektörden eleman, personel ve uzman kişilere ihtiyaç duyan firmaların iş ilanlarına göz atarak iş başvuru formu doldurabilirsiniz. İş ilanları bulunan ve başvuru yapabileceğiniz yerleri aşağıda listeledik. Eğer İngilizce bilmiyorsanız aşağıdan yorum kısmına mesleğinizi ve yaşınızı yazarak işçi alımı yapan firmalara ulaşabilirsiniz.

OBM Almanya 10 Bin İşçi Alımı
Rusya Göçmen İşçi ve Personel Alımı
Kanada İşçi Alımı Başvurusu ve Adresleri
Finlandiya İşçi Alımı Başvurusu Maaşları 2019
Katar İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Maaşları Meslekler 2019
Japonya Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Formu İşçi Maaşları 2019

Etiketler

47 Yorum

 1. ALİ UYANIK ,İŞLETME YÖNETİMİ ÖN LİSANS MEZUNU – İKTİSAT LİSANS SON SINIF ÖĞRENCİSİYİM. Hastanede gece idare amiriyim fakat her idari pozisyon yada işçilik uygundur.

  1. Ben Mustafa 18 senedir ayakkabı imalatı ve satışını yapıyordum 2 senedir mandıra işiyle uğraşıyorum lise mezunuyum yurtdışına işçi olarak gitmek istiyorum vasıflı vasıfsız işler yapabilirim İngilizce bilgim biraz var hızlı dil öğrenirim Norveç’te çalışmak istiyorum Norveç işçi alımı ilanları başvurusu için kaydımı alırsanız sevinirim.

   1. Abi yurtdışı işçi alımından ulaştılar mı sana bulabildin mi? Benden Norveç işçi alımı ile çalışmaya gitmek istiyorum.

    1. Evet kardeşim buldum ama direk Norveç ten değil önce İsveç işçi alımı için ulaştılar büyük bir firma sözleşme yapıp götürmek istediler ben meslekte usta olduğum için ayakkabı imalatı yapan firma ulaştı 3.500 euro başlangıç 3 ayda bir ikramiye ve yurt dışı seyahatleri firmaya ait. Allah izin verirse ayın 1’inde İsveç’e gidiyorum sonra ailemide almak için işlemleri yapacağım.

     Benim uzun süredir tek isteğim yurtdışına işçi olarak gitmekti gönlümde yatan Norveçti ama sağlık olsun bir süre sonra oraya geçme şansımda var.

     Eğer işçi alımı başvurusu yapan arkadaşlar varsa kanada amerika ingiltere isviçre tüm işçi alımlarına başvuru yapın bazı meslekler için adam bulamıyor bazı firmalar benim şansıma isveç geldi.

     Allah herkesin gönlüne göre versin.

     1. Merhaba Mustafa Bey siz nasıl ulaştınız kendilerine? Bende yurtdışına çalışmak için gitmek istiyorum. Norveç işçi alımı ilanlarına başvurma işleminden ne kadar sonra ulaştılar size?

     2. Nerden başvuru yaptın abi bize de anlat sana zahmet bende yurtdışına işçi olarak gitmek istiyorum. Yurtdışı göçmen işçi alımı yapan ülkeleri araştırıyorum.

 2. 13 yılık mekanik bakım ve onarım teknisyeni yım hidrolik pnömatik mekanik elektrik bilgilerim var endüstri meslek lisesi mezunuyum

  1. 15 yıllık okul öncesi öğretmeniyim, son 5 yıldır üniversitede akademisyen olarak çalışıyorum. Disleksi, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite , bebek masajı, kişisel koçluk gibi alanlarda sertifikalarım var. Bebek/ çocuk bakımı, öğretmenlik, özel eğitim alanlarında çalışabilirim iyi derece ingilizce biliyorum norveç işçi alımına başvurmak istiyorum.

 3. Ben tekstil iscisiyim maalesef aldığım ücret yetmiyor ikiz çocuklarım var ve onların geleceği için birşeyler yapmak istiyorum vasıfsız olarak çalışmak istiyorum mümkünse şimdiden teşekkürler

 4. 25 yaşındayım yaklaşık 9 sendir cnc – cad cam operatörlügü yapıyorum
  teknik meslek lisesi mezunuyum ustalık belgem var
  profesyonel seviyede topsolid – cam kullanıcısıyım
  plastik enjeksiyon kalıp ustasıyım

 5. Pvc doğrama ustasıyım norveç iş imkanlarını araştırıyordum işçi alımı yazınızı okudum norveç iş ilanları için başvuru yapmak istiyorum 0553834****

  1. Vasifsiz alanda soforluk,petrol iscisi, temizlik gorevlerinde basvurmak istiyorum, yetkililerden ilgilenmenizi rica ediyorum iyi calismalar diliyorum.

 6. Merhaba iŞ Makinaları Sertifikaları Vardır
  Bekoloder Excavatör Kule Vinc Forklift Bobcat
  Bilişim Teknoloji Sertikası Vardır
  Televizyon Tablet Telefon Bilgisayar Bakım Onarım
  Güvenlik Kamera Sistemleri Kurulum
  Ehliyet B Sınıfı
  Yabancı Dil ingilizce
  Bu bölümlerden birinden japonyada ve diğer ülkelerden iş arıyorum başvuru yapıyorum.

 7. Merabalar ben mobilya imalat montaj ustasıyım yaklaşık 15 yıldır mobilya sektöründe çalışıyorum sertifikam var yaşım 26

 8. Merabalar ben mobilya imalat montaj ustasıyım yaklaşık 15 yıldır mobilya sektöründe çalışıyorum sertifikam var yaşım 26
  0541548****

 9. Merhaba 2 yıllık elektronik teknolojisi meslek yüksekokulu mezunuyum iyi derecede İngilizce konuşuyorum norveçte iş arıyorum elektrik, elektronik inşaat veya resmi norveç işçi alımı ilanlarına başvurumu yapıyorum.

 10. 27 yaşımdayım meslek lisesi mezunu diplomalıyım bir şirkette makina bakım elemanı olarak 3 yıl çalıştıktan sonra yetkililer tarafından başarımın ardından şu anda 2. senenin içinde usta vasıflı bakım ustası olarak çalışıyorum kaynak bilgisinde sıkıntım yok meslek gereği bilgim var evliyim ve Norveç gibi bi ülkede kariyer sahibi olmak çalışmak yerleşmek isterim Norveç işçi alımı ve iş ilanlarına başvuru yaptım inşallah olumlu sonuçlanır.

 11. Merhabalar,
  29 yaşındayım. Üniversite mezunuyum. Bölümüm Uluslararası İlişkiler. 3,5 senedir kabin memuruyum. Norveçte çalışmak istiyorum. Norveç işçi alımı ve iş ilanları için personel başvurusu yapmak istiyorum.

 12. mobilya dekarasyon ustasıyım 35 yıldır sektördeyim iş arıyorum norveç iş ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorum teşekkürler

 13. Merhaba ben Burak Cansız. Sağlık meslek lisesi Anestezi ve Reanimasyon bölümünden mezunum. şimdi de üniversitede Mütercim-Tercümanlık İngilizce bölümünde 1. sınıf öğrencisiyim lisans programında eğitimimi alıyorum. geçen sene hazırlık sınıfını dereceyle bitirdim. İngilizce seviyem en az b2. Lise diplomamı göstererek orada bir hastanede çalışmak istiyorum. ama başka bir sektörde herhangi bir işte de çalışabilirim. hiçbir şartım yok. daha önce turizm otelcilik sektöründe ve özel bir hastanede hemşirelik ve anestezi teknisyenliği üzerine birçok deneyimim oldu. Norveç’e yerleşmek, orada çalışmak ve hayatımın geri kalanını orada geçirmek için iş arıyorum. Norveç işçi alımı ilanları başvuru formumu kabul ederseniz çok sevinirim.

 14. Merhabalar
  24 yaşındayım önlisans mezunuyum 7 yıllık elektrik teknikerlik olarak yurtdışında çalışmak istiyorum Avrupa ülkelerine gitmek istiyorum.
  tecrübem var aktif olarak elektrikçilik yapıyorum tesisat ve makina işlerinden anlarım Norveç iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorum.
  Norveç işçi alımı başvurumu kabul eder ve Norveç iş imkanları hakkında bilgilendirirseniz yardımcı olursanız çok sevinirim…..

 15. merhaba. ben üniversite son sınıf öğrencisiyim. iyi derecede ingilizce ve biraz rusça ve almanca biliyorum. Daha önce otellerde çalıştım. eğer tarafıma ulaşırsanız CV’mi göndermek isterim. Ailem ve ben yurtdışına yerleşmeyi düşünmekteyiz. Norveç önceliğimiz ancak diğer ülkelere de gidebiliriz

 16. Merhaba öğretmenim evliyim Norveçte yaşamak ve Norveç vatandaşı olmak istiyorum yurtdışı işçi alımı ilanlarını araştırıyordum bu siteye denk geldim umarım doldurduğum Norveç işçi alımı ilanları başvuru formu kabul edilir. Bunun dışında İsveç, isviçre diğer avrupa ülkeleri içinde işçi alımı başvurusunu yaptım dönüşünüzü bekliyorum deniz bolat 0544365****

 17. 40 yaşındayım bende Norveç’te yaşamak istiyorum işçi olarak Norveç’e gitmek için ne istenirse yapabilirim çocuklarımın geleceği için yurtdışında çalışmak istiyorum kamyon şoförlüğü tır şoförlüğü veya vasıfsız işçi olarak farketmez Norveç işçi alımı ilanları başvuru formumu kabul ederseniz çok sevinirim 0536751****

 18. Merhaba 30 Yaşındayım Norveç’te çalışmak istiyorum idari, taşeron hakedişlerin yapılması ve cari hesapların takibi mukayeseli keşif, keşif metraj, yaklaşık maliyet hesaplaması işlerini yapıyorum. Üst yapı saha kaba ve ince işlerinde uzun yıllardır tecrübem mevcuttur. Norveç iş imkanları açısından oldukça rahat olduğunu söylemişsiniz bende Norveç işçi alımı iş ilanları başvurusu formunu doldurdum teşekkürler.

 19. Merhabalar 36 yaşındayım Norveç’te çalışmak istiyorum. 10 yılı aşkın elektrikli ev aletleri züccaciye satış pazarlama ve satın alma bilgim var derdimi anlatacak kadar ingilizcem var. Norveç işçi alımı iş ilanları başvurusu formu doldurdum. Esnek çalışma saatlerine uygundur benim için telefonum 0536503**** mail selcu*****@gmail.com

 20. Merhaba ben Yozgat Sorgun dan Adem COŞKUN acil işe ihtiyacım var sözlerime dikkat kesilin tecrübeli bir eleman ım lise mezunuyum inşaat ustasıyım e ehliyet src var bilgisayar bilir orta İngilizce ortama uyumluyumdur yurt dışında çalışmak için iş arıyorum acil bana yardımcı olun lütfen saygılarımla

 21. Merhaba Norveç’de çalışmak istiyorum. AB vatandaşıyım. Turizm meslek lisesi mezunuyum. Lisans İstanbul Üniversitesi işletme son sınıf öğrencisiyim. İngilizce ve Almanca biliyorum. Özellikle Norveç Oslo’ da çalışmak istiyorum. Vize sorunum yok bilginize. İyi bir fabrikada iş teklifi alırsam yurtdışında çalışmak istiyorum. Norveç işçi alımı ilanları başvurusu yaptım.

 22. Öncelikle merhabalar Norveç işçi alımı iş ilanları başvurusu için yazıyorum. Mevcutta öncü bir firmada Takım Liderliği yapıyorum. Tahsilat işlemi gerçekleştiren; 30 kişilik operasyonu yönetiyorum. Norveç’te çalışmak ve Eşim ve bebeğimiz ile birlikte Norveç’te yaşamak istiyorum. Yabancı dil yok denecek kadar az ancak geliştirilebilir. Kamu yönetimi son sınıftayım. 2 yıllık Halkla ilişkiler mezunuyum. Kaliteli bir operasyon yönetiminin temellerini oluşturan analitiklik, strateji belirleme, stres yönetimi, ekip yönetimi, organizasyon, hedef belirleme ve takibi, sonuç odağına uygun yenilikçi uygulamalar sahip olduğum yetkinliklerimdir. Yetkinliklerime uygun olan farklı sektör ve pozisyonlarda uygundur. Vasıflı vasıfsız nitelikli farketmez gerçekten alacağım maaşın tatmin etmesi önemli yurtdışına işçi olarak gitme nedenimde bu zaten. Ayrıca müzisyenim. (Solistlik ve bağlama). Ekstra olarak eğitim ve sahne gerçekleştirebilirim.

 23. Adım yasin 40 yaşındayım mesleğim şoförlük yurtdışında şoför olarak çalışmak isterim. Yurtdışı işçi alımı iş ilanları araştırırken Norveç denk geldim ve beğendim. Norveç iş imkanı olarak euro yada dolarla maaş olduğu için daha cazip geliyor. Norveç iş ilanları başvurusu için ne yapmalıyım?

 24. Norveç işçi alımı iş ilanları başvurusu yapıyorum. 55 yaşındayım tır şoförüyüm e sınıfı ehliyetim var Schengen vizem var başvuru ile uğraşmama gerek yok yurtdışı iş imkanları olarak her işte çalışabilirim.

 25. Merhaba İstanbuldan yazıyorum ben yurtdışı iş imkanı arıyorum Norveç’e işçi olarak gitmek çalışmak istiyorum 20 yıllık tekstil makinacısıyım 5 yıl temizlik hizmet sektörü tecrübem var vasıflı vasıfsız çalışabilir Norveç işçi alımı iş ilanları başvurusu yapmak istiyorum ilginize şimdiden teşekkür ederim

 26. Merhaba,
  36 yaşındayım, Bilkent İşletme Mezunuyum 2 yabancı dilim var, burada kendi kurduğum şirketi ekonomik şartlardan dolayı kapattım, Norveç’de çalışmak için başvuru yapmak istiyorum. Her türlü inşaat, fabrika, gemi vs. yönetimi hakkında yeterli bilgi sahibiyim. Bireysel iş gücü ile çalışacağım ve işin aynı zamanda yönetiminde bulunacağım her türlü işi yaparım. Almanca ve İngilizce olmak üzere 2 yabancı dilim var. Yurtdışında yaşamak ve çalışmak istiyorum. Avrupa ülkeleri benim için uygundur. Norveç iş ilanları işçi alımı başvurusu için yazdım, umarım değerlendirirsiniz.

 27. İyi günler optisyenim 7 yıllık bir tecrübem var ön lisans mezunuyum yurtdışında çalışabileceğim bir iş aramaktayım. Yurtdışı iş imkanları optisyen için iyi diye biliyorum bu nedenle Norveç iş ilanları işçi alımı başvurusu yapmak istiyorum 0545542****

 28. Merhaba üniversite mezunu olacağım lisans maliye bölümü okuyorum son sınıftayım ek olarak muhasebe işi yapıyorum. Yurtdışı iş ilanları başvurusu yapmak istiyorum zaten yurtdışı iş imkanları arıyorum. Norveç işçi alımı iş ilanları başvurusu için kaydımı alırsanız sevinirim.

 29. Merhabalar Norveç’te inşaat sektörü temizlik işleri şoförlük gibi vasıfsız işlerde çalışmak istiyorum. İşim yok ve çalışmaya ihtiyacım var beden işçisi olarak her türlü işi yapmaya hazırım. Norveç iş ilanları ve iş imkanları açısından zengin görünüyor bundan dolayı Norveç işçi alımı başvurusu formu doldurdum teşekkürler.

 30. Merhaba Norveç iş ilanları başvurusu için yazıyorum ben 30 yaşında aşçıyım 18 yaşım dan bu yana temizlik sektöründe mutfak departmanı da çalışmadığım pozisyon yön kalmadı sıcak soğuk kahvaltı pastane küçük çaplı yurt dışı işi oldu ama bana yeterli değil ben Norveç işçi alımı başvurusu yaparak Norveçte çalışmak ve yaşamak istiyorum. Bana uygun işlerde çalışmak istiyorum

 31. 1978dogumluyum yurtdisinda çalışmak istiyorum. dürüst olduktan sonra herturlu iş olur. ticaret lisesi mezunuyum

 32. Benim meslegim Berber.. 35 yasindayim…… Norveç’de çalışmak için başvuru yapmak istiyorum

 33. 40 yaşındayım.Evli ve 2 çocuk babasıyım.Profesonel Balıkadam, Sınırlı Kaptan ve Su ürünleri mühensisiyim.Bu işlerin her birinde en az 10 ar yıllık tecrübem var.ingilizcem az ama kullandıkça gelişebilir düzeyde.norveç’te bana uygun iş arıyorum.

 34. YETKİN DEMİR-32 YAŞINDAYIM-NORVEÇTE ÇALIŞMAK İSTİYORUM.LİSANS MEZUNU-OTOMOTİV BÖLÜMÜ-10 YILDIR TOYOTA FİRMASINDA SERVİS DANIŞMANIYIM-
  YABANCI DİL İNGİLİZCE İYİ DERECE-ALMANCA BAŞLANGIÇ SEVİYE.

 35. Merhaba. Ben Meryem Obuz. Lisans mezunuyum. C sinifi Is Güvenliği Uzmanlığı sertifikam var.
  Ingilizce az çok anlayacak kadar temelim var. Hızlı dil öğrenirim. 5 ay Tekstil Laboratuvarında laborantlik tecrübem var. (Kendi mesleğimle alakali değil ). Ogrenmek ve deneyim adına farkli iş sahasına açığım. Dil öğrenme ve kültür düzeyi yüksek bir ülkede yaşama amacından dolayı norveç ve benzeri ülkede çalışmak ve yaşamak ve kendimi gelistirmek istiyorum . Vasıfsız olarak da çalışabilirim. Kalacak yer veren firmalarda is bulabilirsem çok mutlu olurum 🙂

 36. Merhaba NORVEÇ de çocuklarımla yaşamak istiyorum . anaokulu öğremeni olarak 11 görev yaptım ama şuan mutfakta yardımcı olarak çalışıyorum ve çocukların daha iyi bir geleceğe sahip olmsı için yurt dışı istiyorum. lütfen dönüş yaparmısınız.

 37. Merhaba, ben 23 yaşında iktisat mezunuyum. Gümrük müşavirliğinde staj yaptım beyannmae yazma ve ithalat -ihracat ile ilgili bilgim var. Üniversitedeki ekonomi topluluğunun yönetim kurulu üyeliğini yaptım. Yönetim ve kordinadyonda becerim var. Yemek sektöründe de çalışmışlığım var. Norveç’te çalışmayı ve yaşamayı çok istiyorum. Bana uygun bir pozisyonda veya herhangi bir işte işçi olarakda bile olsa orda çalışmak istiyorum. Bunun için yardımcı olursanız çok sevinirim.

 38. 38 yaşındayım Bende 16 senedir ULUSLARARASI tır şöförüyüm norvecte calışmak istiyorum

 39. Ben 32 yasındayım norveçte çalışmak istiyorum fotoğrafçıyım hayran kaldım doğasına

 40. Merhaba bizde ben ve eşim yurt dışında çalışmak istiyoruz ben üniversite eşim ise ilkokul mezunu eşim hem tekstilde hemde inşaatta çalıştı tecrübeli bende öğretmenim edebiyat öğretmeni bizimde iş başvurusu için kaydımızı alırsanız seviniriz. Yurtdışı iş imkanları ve iş fırsatları için bize bilgi vermenizi rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)