Yurtdışı İşçi Alımı

Norveç Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Maaşları Yaşam Şartları

Yaklaşık 5 milyon nüfusu bulunan ve ılıman iklime sahip olması sebebiyle göçmen işçi olarak gitmek isteyenlerin hayallerini süslüyor. Komşuları Finlandiya, Rusya ve İsveç gibi son yıllarda yoğun göçmen alımı yapan ülkeler arasında yer alıyor. Düşük suç oranı ve yüksek refah seviyesi bulunan Norveç işçi olarak gitmek isteyen birçok dünya vatandaşına kapılarını aralıyor. Bu yazıda Norveç işçi maaşları, işçi alımı başvuru formu, vize ve iş ilanlarını yazdık.

Norveç Yaşam Şartları

İşçi maaşlarının yani asgari ücretin yüksek olduğu ve alım gücünün yüksekliği sayesinde Norveç işsizlik oranı en düşük ülkeler arasında yer alıyor. Kişi başına düşen milli geliri ile Avrupa’da 2.sırada yer alıyor. Ücretsiz sağlık hizmetleri sunan Norveç liberal ekonomik düzen içerisinde ilerliyor. Türkiye’ye göre biraz daha soğuk hava şartları olsada yeşil oranı en yüksek ülkeler arasında olması doğa ile iç içe olmanızı sağlıyor. Başkenti Oslo olan ülkenin para birimi Kron‘dur.

Norveç İşçi Alımı

Norveç yılın bazı dönemlerinde yaptığı duyurularla yurtdışı göçmen işçi alımı yapıyor. İş fırsatları ve iş ilanları ile çeşitli alanlarda, mesleklerde ihtiyaç bulunuyor. İnşaat ustası, su tesisatçısı, elektirikçi, kamyon, tır şoförü gibi dallarda işçi alımıda yapan Norveç aynı zamanda nitelikli akademik iş ilanlarıda yayınlıyor. Çalışma ve oturma izni için daha önce Türkiye’den iş ilanlarını inceleyerek başvuru yapıp gelen başvuru sonucuna göre vize işlemleri için başvuru yapabilirsiniz.

Tavsiye İçerik:  Japonya Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Formu İşçi Maaşları 2019

Nitelikli İşçi Arayan Firmaların Şartları

 • Sahip olunan mesleği içeren lise veya yüksek okul mezunu olmak
 • Eğer usta, profesyonel, uzman gibi ünvanlar bulunuyorsa belge sahibi olmak
 • Akademik, öğretmen, dini personel ve mutfak aşçısı gibi alanlarda yetkin sertifika sahibi olmak veya güçlü referans gösterebilmek

Oturma ve çalışma izni için gerekli tüm detayları başvuru yaptığınız firma veya ülkemizde bulunan Norveç konsolosluklarından öğrenebilirsiniz.

Vasıfsız işçi alımı yapılan ilanlarda daha çok mesleki yetkinliğinize göre yapılan sınav ve eğitimler ile başvurunuz değerlendirilir.

Norveç Asgari Ücret İşçi Maaşları

Norveçte 15 yaş üstünde çalışan işçilerin minimum maaşları saatlik 90 Norveç Kronu’dur. Günde 8 saat ve hafta sonları çalışmazsanız yaklaşık 14.000 Kron ücret alırsınız. Eğer bu ücreti euro olarak hesaplarsak yaklaşık 1.400 Euro maaş alırsınız.

Norveç Göçmen İşçi Başvurusu Formu

Birçok sektörden eleman, personel ve uzman kişilere ihtiyaç duyan firmaların iş ilanlarına göz atarak iş başvuru formu doldurabilirsiniz. İş ilanları bulunan ve başvuru yapabileceğiniz yerleri aşağıda listeledik. Eğer İngilizce bilmiyorsanız aşağıdan yorum kısmına mesleğinizi ve yaşınızı yazarak işçi alımı yapan firmalara ulaşabilirsiniz.

OBM Almanya 10 Bin İşçi Alımı
Rusya Göçmen İşçi ve Personel Alımı
Kanada İşçi Alımı Başvurusu ve Adresleri
Finlandiya İşçi Alımı Başvurusu Maaşları 2019
Katar İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Maaşları Meslekler 2019
Japonya Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Formu İşçi Maaşları 2019

Etiketler

18 Yorum

 1. ALİ UYANIK ,İŞLETME YÖNETİMİ ÖN LİSANS MEZUNU – İKTİSAT LİSANS SON SINIF ÖĞRENCİSİYİM. Hastanede gece idare amiriyim fakat her idari pozisyon yada işçilik uygundur.

  1. Ben Mustafa 18 senedir ayakkabı imalatı ve satışını yapıyordum 2 senedir mandıra işiyle uğraşıyorum lise mezunuyum yurtdışına işçi olarak gitmek istiyorum vasıflı vasıfsız işler yapabilirim İngilizce bilgim biraz var hızlı dil öğrenirim Norveç’te çalışmak istiyorum Norveç işçi alımı ilanları başvurusu için kaydımı alırsanız sevinirim.

   1. Abi yurtdışı işçi alımından ulaştılar mı sana bulabildin mi? Benden Norveç işçi alımı ile çalışmaya gitmek istiyorum.

    1. Evet kardeşim buldum ama direk Norveç ten değil önce İsveç işçi alımı için ulaştılar büyük bir firma sözleşme yapıp götürmek istediler ben meslekte usta olduğum için ayakkabı imalatı yapan firma ulaştı 3.500 euro başlangıç 3 ayda bir ikramiye ve yurt dışı seyahatleri firmaya ait. Allah izin verirse ayın 1’inde İsveç’e gidiyorum sonra ailemide almak için işlemleri yapacağım.

     Benim uzun süredir tek isteğim yurtdışına işçi olarak gitmekti gönlümde yatan Norveçti ama sağlık olsun bir süre sonra oraya geçme şansımda var.

     Eğer işçi alımı başvurusu yapan arkadaşlar varsa kanada amerika ingiltere isviçre tüm işçi alımlarına başvuru yapın bazı meslekler için adam bulamıyor bazı firmalar benim şansıma isveç geldi.

     Allah herkesin gönlüne göre versin.

 2. 13 yılık mekanik bakım ve onarım teknisyeni yım hidrolik pnömatik mekanik elektrik bilgilerim var endüstri meslek lisesi mezunuyum

  1. 15 yıllık okul öncesi öğretmeniyim, son 5 yıldır üniversitede akademisyen olarak çalışıyorum. Disleksi, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite , bebek masajı, kişisel koçluk gibi alanlarda sertifikalarım var. Bebek/ çocuk bakımı, öğretmenlik, özel eğitim alanlarında çalışabilirim iyi derece ingilizce biliyorum norveç işçi alımına başvurmak istiyorum.

 3. Ben tekstil iscisiyim maalesef aldığım ücret yetmiyor ikiz çocuklarım var ve onların geleceği için birşeyler yapmak istiyorum vasıfsız olarak çalışmak istiyorum mümkünse şimdiden teşekkürler

 4. 25 yaşındayım yaklaşık 9 sendir cnc – cad cam operatörlügü yapıyorum
  teknik meslek lisesi mezunuyum ustalık belgem var
  profesyonel seviyede topsolid – cam kullanıcısıyım
  plastik enjeksiyon kalıp ustasıyım

 5. Pvc doğrama ustasıyım norveç iş imkanlarını araştırıyordum işçi alımı yazınızı okudum norveç iş ilanları için başvuru yapmak istiyorum 0553834****

 6. Merhaba iŞ Makinaları Sertifikaları Vardır
  Bekoloder Excavatör Kule Vinc Forklift Bobcat
  Bilişim Teknoloji Sertikası Vardır
  Televizyon Tablet Telefon Bilgisayar Bakım Onarım
  Güvenlik Kamera Sistemleri Kurulum
  Ehliyet B Sınıfı
  Yabancı Dil ingilizce
  Bu bölümlerden birinden japonyada ve diğer ülkelerden iş arıyorum başvuru yapıyorum.

 7. Merabalar ben mobilya imalat montaj ustasıyım yaklaşık 15 yıldır mobilya sektöründe çalışıyorum sertifikam var yaşım 26

 8. Merabalar ben mobilya imalat montaj ustasıyım yaklaşık 15 yıldır mobilya sektöründe çalışıyorum sertifikam var yaşım 26
  0541548****

 9. Merhaba 2 yıllık elektronik teknolojisi meslek yüksekokulu mezunuyum iyi derecede İngilizce konuşuyorum norveçte iş arıyorum elektrik, elektronik inşaat veya resmi norveç işçi alımı ilanlarına başvurumu yapıyorum.

 10. 27 yaşımdayım meslek lisesi mezunu diplomalıyım bir şirkette makina bakım elemanı olarak 3 yıl çalıştıktan sonra yetkililer tarafından başarımın ardından şu anda 2. senenin içinde usta vasıflı bakım ustası olarak çalışıyorum kaynak bilgisinde sıkıntım yok meslek gereği bilgim var evliyim ve Norveç gibi bi ülkede kariyer sahibi olmak çalışmak yerleşmek isterim Norveç işçi alımı ve iş ilanlarına başvuru yaptım inşallah olumlu sonuçlanır.

 11. Merhabalar,
  29 yaşındayım. Üniversite mezunuyum. Bölümüm Uluslararası İlişkiler. 3,5 senedir kabin memuruyum. Norveçte çalışmak istiyorum. Norveç işçi alımı ve iş ilanları için personel başvurusu yapmak istiyorum.

 12. mobilya dekarasyon ustasıyım 35 yıldır sektördeyim iş arıyorum norveç iş ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorum teşekkürler

 13. Merhaba ben Burak Cansız. Sağlık meslek lisesi Anestezi ve Reanimasyon bölümünden mezunum. şimdi de üniversitede Mütercim-Tercümanlık İngilizce bölümünde 1. sınıf öğrencisiyim lisans programında eğitimimi alıyorum. geçen sene hazırlık sınıfını dereceyle bitirdim. İngilizce seviyem en az b2. Lise diplomamı göstererek orada bir hastanede çalışmak istiyorum. ama başka bir sektörde herhangi bir işte de çalışabilirim. hiçbir şartım yok. daha önce turizm otelcilik sektöründe ve özel bir hastanede hemşirelik ve anestezi teknisyenliği üzerine birçok deneyimim oldu. Norveç’e yerleşmek, orada çalışmak ve hayatımın geri kalanını orada geçirmek için iş arıyorum. Norveç işçi alımı ilanları başvuru formumu kabul ederseniz çok sevinirim.

 14. Merhabalar
  24 yaşındayım önlisans mezunuyum 7 yıllık elektrik teknikerlik olarak yurtdışında çalışmak istiyorum Avrupa ülkelerine gitmek istiyorum.
  tecrübem var aktif olarak elektrikçilik yapıyorum tesisat ve makina işlerinden anlarım Norveç iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorum.
  Norveç işçi alımı başvurumu kabul eder ve Norveç iş imkanları hakkında bilgilendirirseniz yardımcı olursanız çok sevinirim…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)