Yurtdışı İşçi Alımı

Norveç Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Maaşları Yaşam Şartları

Yaklaşık 5 milyon nüfusu bulunan ve ılıman iklime sahip olması sebebiyle göçmen işçi olarak gitmek isteyenlerin hayallerini süslüyor. Komşuları Finlandiya, Rusya ve İsveç gibi son yıllarda yoğun göçmen alımı yapan ülkeler arasında yer alıyor. Düşük suç oranı ve yüksek refah seviyesi bulunan Norveç işçi olarak gitmek isteyen birçok dünya vatandaşına kapılarını aralıyor. Bu yazıda Norveç işçi maaşları, işçi alımı başvuru formu, vize ve iş ilanlarını yazdık.

Norveç Yaşam Şartları

İşçi maaşlarının yani asgari ücretin yüksek olduğu ve alım gücünün yüksekliği sayesinde Norveç işsizlik oranı en düşük ülkeler arasında yer alıyor. Kişi başına düşen milli geliri ile Avrupa’da 2.sırada yer alıyor. Ücretsiz sağlık hizmetleri sunan Norveç liberal ekonomik düzen içerisinde ilerliyor. Türkiye’ye göre biraz daha soğuk hava şartları olsada yeşil oranı en yüksek ülkeler arasında olması doğa ile iç içe olmanızı sağlıyor. Başkenti Oslo olan ülkenin para birimi Kron‘dur.

Norveç İşçi Alımı

Norveç yılın bazı dönemlerinde yaptığı duyurularla yurtdışı göçmen işçi alımı yapıyor. İş fırsatları ve iş ilanları ile çeşitli alanlarda, mesleklerde ihtiyaç bulunuyor. İnşaat ustası, su tesisatçısı, elektirikçi, kamyon, tır şoförü gibi dallarda işçi alımıda yapan Norveç aynı zamanda nitelikli akademik iş ilanlarıda yayınlıyor. Çalışma ve oturma izni için daha önce Türkiye’den iş ilanlarını inceleyerek başvuru yapıp gelen başvuru sonucuna göre vize işlemleri için başvuru yapabilirsiniz.

Nitelikli İşçi Arayan Firmaların Şartları

  • Sahip olunan mesleği içeren lise veya yüksek okul mezunu olmak
  • Eğer usta, profesyonel, uzman gibi ünvanlar bulunuyorsa belge sahibi olmak
  • Akademik, öğretmen, dini personel ve mutfak aşçısı gibi alanlarda yetkin sertifika sahibi olmak veya güçlü referans gösterebilmek

Oturma ve çalışma izni için gerekli tüm detayları başvuru yaptığınız firma veya ülkemizde bulunan Norveç konsolosluklarından öğrenebilirsiniz.

Vasıfsız işçi alımı yapılan ilanlarda daha çok mesleki yetkinliğinize göre yapılan sınav ve eğitimler ile başvurunuz değerlendirilir.

Norveç Asgari Ücret İşçi Maaşları

Norveçte 15 yaş üstünde çalışan işçilerin minimum maaşları saatlik 90 Norveç Kronu’dur. Günde 8 saat ve hafta sonları çalışmazsanız yaklaşık 14.000 Kron ücret alırsınız. Eğer bu ücreti euro olarak hesaplarsak yaklaşık 1.400 Euro maaş alırsınız.

Norveç Göçmen İşçi Başvurusu Formu

Birçok sektörden eleman, personel ve uzman kişilere ihtiyaç duyan firmaların iş ilanlarına göz atarak iş başvuru formu doldurabilirsiniz. İş ilanları bulunan ve başvuru yapabileceğiniz yerleri aşağıda listeledik. Eğer İngilizce bilmiyorsanız aşağıdan yorum kısmına mesleğinizi ve yaşınızı yazarak işçi alımı yapan firmalara ulaşabilirsiniz.

OBM Almanya 10 Bin İşçi Alımı
Rusya Göçmen İşçi ve Personel Alımı
Kanada İşçi Alımı Başvurusu ve Adresleri
Finlandiya İşçi Alımı Başvurusu Maaşları 2019
Katar İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Maaşları Meslekler 2019
Japonya Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Formu İşçi Maaşları 2019

Etiketler

5 Yorum

  1. ALİ UYANIK ,İŞLETME YÖNETİMİ ÖN LİSANS MEZUNU – İKTİSAT LİSANS SON SINIF ÖĞRENCİSİYİM. Hastanede gece idare amiriyim fakat her idari pozisyon yada işçilik uygundur.

  2. 13 yılık mekanik bakım ve onarım teknisyeni yım hidrolik pnömatik mekanik elektrik bilgilerim var endüstri meslek lisesi mezunuyum

  3. Bay bayan kuaförüm 19 yıldır çalışıyorum 32 yaşındayım evli değilim avrupanın herhangi bir ülkesinde rahatlıkla ikametgah edebilirim herhangi bir kuaför veya güzellik salonunda calışmak isterim..whatshap ‘tan ulaşabilirsiniz +90 0506377****

  4. 15 yıllık inşaat kalip ustasıyım.mesleki yeterlilik belgem ve e sınıfı ehliyetim mevcut.projelerden anlarım. Yurtdışı deneyimim var .daha önce almanya da inşaat işinde çalıştım.yurtdişinda çalışmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)