Bankalar

Ön Ödemeli Kartlar Hangileri Listesi 2020


Ön ödemeli kartlar nedir, nelerdir? Ön ödemeli kartlar hangileri, listesi oldukça merak edilen bir konudur. Son zamanlarda gençlerin sık kullandığı ininal kart ile adını sıkça duyduğumuz bu kartlar ile tıpkı kredi kartı gibi alışveriş yapabiliyoruz ancak önceden bakiye yüklemiş olmamız gerekiyor. Ön ödemeli kartı çoğu kişi fazla harcamalardan tasarruf etmek veya kredi kartı kullanmak istemediği yerlerde güvenlik amaçlı kullanıyor.

Türkiye’de genelde gençlerin kullandığını ön ödemeli kartların çalışma prensibi şehir içi otobüslerde kullanılan kartlarla aynı mantıktadır. İçerisine yüklenilen bakiye ile VISA veya MASTERCARD desteği veren alışveriş sitelerinden ürün almaya ve kredi kartı kullanır gibi pos cihazından ödeme yapmaya yarar.

Hangi Ön Ödemeli Kartlar Tercih Ediliyor?

Türkiye’de ING Bank’ın sunduğu İninal Kart, Klon Ödeme Kuruluşunun sahibi olduğu PaybyMe Kart, Garanti Bankası’nın sunduğu Paracard,Papara ödeme kuruluşu Papara Kart, Türkiye İş Bankasının sunduğu İşte üniversiteli ve QNB Finansbank’ın sunduğu EnPara kart en çok tercih edilen ön ödemeli kartlardandır.

İninal Kart Nedir? Nereden Alınır?

Genel olarak 18 yaş altı bireylerin tercih ettiği İninal Kart, oyun sever kullanıcıların yoğun olarak kullandığı bir kart halini almıştır. İninal Kartı PTT Şubeleri’nden, D&R kitap dükkanından, Bimeks, Teknoksa, Migros gibi büyük dükkanlardan alabilirsiniz. Kart satış ücretini 5TL olarak belirleyen ING Bank’ın aylık 2 TL’de kullanım ücreti kesintisi bulunmakta. Alacağınız herhangi bir ürünü almadan önce bu kuralları gözden geçirmeden bakiye yüklemesi yapmamalısınız. Kartı kullandıktan sonra içerisinde para kalmadığı an bakiye çekimi yapmayan İninal Kart, eksiye düşürmez ve geri dönük ödeme kesintisi yapmamaktadır.

İninal Kart’a Nasıl Bakiye Yüklenir?

Oldukça geniş bir bakiye yükleme yelpazesi sunan İninal Kart’a PTT şubelerinden ve veznelerinden, Migros ve Migros Jet kasalarından, ING Bank atmlerinde bulunan Kartsız İşlemler bölümünden, ING Bank’ın mobil uygulaması olan ParaMara uygulamasından bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Papara Kart Nedir Nasıl Alınır?

Yerli bir girişim olan papara online ödeme alma ve gönderme işlemlerini yapabileceğiniz hesap sağlayan kuruluştur. Papara hesabınızdan para gönderme, para çekme ve son olarak ön ödemeli kartı olan papara kart ile atm’lerden kolayca nakit para çekebilirsiniz. 7/24 para gönderebilir ve papara hesap numaranızı göndererek para isteyebilirsiniz. Papara kart başvurusu oldukça kolay bir şekilde papara.com web adresi üzerinden yapılıyor.

PayByMe Kart Nedir? Nereden Alınır?

Visa veya Mastercard logolu bir ön ödemeli kart olan PayByMe kart da İninal Kart gibi genel olarak oyun içi harcamalarda kullanılmakta ve 18 yaş altı bireylerin tercih ettiği bir karttır. Kesinlikle bir kredi kartı olmayan PayByMe kart, sadece içerisine yüklenen para kadar harcama yapmaya izin verir. İninal Kart’ın aksine kart ücreti, üyelik aidatı, yükleme ücreti gibi kesintiler uygulamayan PayByMe kart ön ödemeleri kartlar içerisinde en popülerlerinden birisidir.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir