Bankalar

Ön Ödemeli Kartlar Hangileri

Türkiye’de genelde gençlerin kullandığını ön ödemeli kartların çalışma prensibi şehir içi otobüslerde kullanılan kartlarla aynı mantıktadır. İçerisine yüklenilen bakiye ile VISA veya MASTERCARD desteği veren alışveriş sitelerinden ürün almaya ve kredi kartı kullanır gibi pos cihazından ödeme yapmaya yarar.

Hangi Ön Ödemeli Kartlar Tercih Ediliyor?

Türkiye’de ING Bank’ın sunduğu İninal Kart, Klon Ödeme Kuruluşunun sahibi olduğu PaybyMe Kart, Garanti Bankası’nın sunduğu Paracard, Türkiye İş Bankasının sunduğu İşte üniversiteli ve QNB Finansbank’ın sunduğu EnPara kart en çok tercih edilen ön ödemeli kartlardandır.

İninal Kart Nedir? Nereden Alınır?

Genel olarak 18 yaş altı bireylerin tercih ettiği İninal Kart, oyun sever kullanıcıların yoğun olarak kullandığı bir kart halini almıştır. İninal Kartı PTT Şubeleri’nden, D&R kitap dükkanından, Bimeks, Teknoksa, Migros gibi büyük dükkanlardan alabilirsiniz. Kart satış ücretini 5TL olarak belirleyen ING Bank’ın aylık 2 TL’de kullanım ücreti kesintisi bulunmakta. Alacağınız herhangi bir ürünü almadan önce bu kuralları gözden geçirmeden bakiye yüklemesi yapmamalısınız. Kartı kullandıktan sonra içerisinde para kalmadığı an bakiye çekimi yapmayan İninal Kart, eksiye düşürmez ve geri dönük ödeme kesintisi yapmamaktadır.

İninal Kart’a Nasıl Bakiye Yüklenir?

Oldukça geniş bir bakiye yükleme yelpazesi sunan İninal Kart’a PTT şubelerinden ve veznelerinden, Migros ve Migros Jet kasalarından, ING Bank atmlerinde bulunan Kartsız İşlemler bölümünden, ING Bank’ın mobil uygulaması olan ParaMara uygulamasından bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

PayByMe Kart Nedir? Nereden Alınır?

Visa veya Mastercard logolu bir ön ödemeli kart olan PayByMe kart da İninal Kart gibi genel olarak oyun içi harcamalarda kullanılmakta ve 18 yaş altı bireylerin tercih ettiği bir karttır. Kesinlikle bir kredi kartı olmayan PayByMe kart, sadece içerisine yüklenen para kadar harcama yapmaya izin verir. İninal Kart’ın aksine kart ücreti, üyelik aidatı, yükleme ücreti gibi kesintiler uygulamayan PayByMe kart ön ödemeleri kartlar içerisinde en popülerlerinden birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)