İş fırsatları

Osmaniye de Evlere Ek İş Veren Firmalar Evde İş İlanları


Osmaniye ili çevresinde eve ek iş veren firmalar, evlerde yapılan pek çok işlemlerin ticarete dönüştürülmesine kaynaklık etmektedirler. Ek iş yaparak ticari gelir elde etmenin mümkün olduğu bilinen bazı işler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nikah şekeri hazırlama ve paketleme
 • Davetiye katlama
 • Kına paketleme
 • Özel günler için süsleme yapma
 • Örgü işi
 • Vazo ve tabak süsleme
 • Tütün sarma
 • Yöresel yemek yapımı
 • Evde reçel yapımı
 • Organik süt ve yumurta satışı
 • Organik yoğurt satışı

Eve iş veren firmalar, kendi bulundukları sektör içerisinde ihtiyaç duydukları ürünleri, evlerde yapılan ürünlerden tahsis edebilmektedirler. Bunun için belirli dönemlerde ek iş yapmak isteyenlere yönelik duyurular paylaşmaktadırlar.

Osmaniye ili ve çevre bölgelerde evde ek iş seçenekleri kişilerin kendi becerileri ve istekleri doğrultusunda şekillenmekte olan işler olarak bilinmektedir. Bu işlerin içerisinden yapılan seçimler, ek gelir elde etmek isteyenlerin el becerilerinin yanı sıra hızlı ve titizlikle çalışmalarını da gerektirmektedir.

Hayvancılık Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Osmaniye ilinde bahçeli evlerin yoğun olması sebebiyle küçük çaplı hayvancılık faaliyetlerin yürütülmesi için de uygun ortam bulunmaktadır. Bu ortam dahilinde kişilerin hayvan bakımı, hayvan ürünleri satışı gibi işlerle meşgul olma ihtimalleri oluşmaktadır.

Evde iş yaptıran firmalar hayvancılık ile uğraşanlar tarafından ürün temin edebilmektedirler. Örneğin organik süt ve organik yumurta gibi ürünler evlerden belirli bir ücret karşılığında alınarak ilgili marka tarafından satışa sunulabilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Hayvancılık ürünleri, kişilerin ev ortamlarına göre şekillenmektedir. Örneğin küçük bahçesi olan kişiler için büyük hayvan yetiştirmek mümkün olmadığı için tavuk yetiştiriciliği yapılarak yalnızca yumurta satışının yapılması da mümkün olmaktadır.

Osmaniye Çevresinde Eve Ek İş Veren Fabrikalar

Osmaniye ve çevre illeri içerisinde belirli sektörlerde hizmet vermekte olan fabrikalar tarafından da evlere ek iş verilir. Bu işler çoğunlukla ince işlerin olduğu; boncuk işleme, süsleme, paketleme gibi içerikler sunmaktadır.

İş veren fabrikalar Osmaniye sınırları içerisinde çalışmıyor olsa da yakın iller olan Adana, Gaziantep, Kilis gibi illerde hizmet vermelerine rağmen ek işler Osmaniye’de yapılabilmektedir. Bunun için öncelikler fabrikalar ile anlaşmaya varılması gerekmektedir.

Gıda sektöründe hizmet vermekte olan fabrikalar da evlerde yapılan doğal ürünlerin satışı için evlerden iş alabilmektedirler. Bunun için ürün lezzeti, hijyenik ortamda çalışma gibi konulara dikkat edilerek ek işler belirli ücretler karşılığında verilmektedir.

Osmaniye Süsleme İşleri Nelerdir?

Evde iş imkanı olarak yapılmak olan işlerin içerisinde sanat içerikli çalışmalar da bulunmaktadır. Örneğin vazo süslemeleri ya da tabakların tasarlanması gibi işler, evlerde yapılarak bireysel olarak satışa çıkarılabilmektedir.

Sanatsal içerikler sunan kişilerin kendi bakış açılarının katıldığı işler herhangi bir firma tarafından satışa sunulmadan bireysel olarak pazarlanabilmektedir. Evde yapılacak işler içerisinde el becerisi gerektiren, özgün içerikler ile sunulan bazı ürünler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Vazo
 • Tabak
 • Hediyelik eşya
 • Nikah şekeri
 • Kına tepsisi

Osmaniye İlinde Açılan Ek İş İlanları

Osmaniye ilinde verilmekte olan evde iş ilanları firmaların çalışmakta oldukları sektörlere göre değişkenlik göstermektedir. Hayvancılığa yönelik hizmet veren firmalar ilanlarını çoğunlukla dışarıya açmakta ve başvuru kabul edebilmektedirler.

Ek gelir elde ederek para kazanmak isteyenlerin iş ilanlarını beklemelerine de gerek olmamaktadır. Bu firmalar takip edilerek, ilgili birimlere iş talepleri bırakılabilmektedir. Bu sayede ilan oluşmadan önce iletişim bırakılan kişilere ulaşılarak ek iş için anlaşma sağlanabilmektedir.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir