2020 – Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar

Aracı olan herkesin ihtiyaç duyduğu oto yıkama işi artık eskiden olduğu gibi birkaç makine ve süpürge ile yapılmayarak daha profesyonel olarak yapılmaya başlamıştır. Araç sahipleri özellikle profesyonel ekipmanlara sahip ve işini severek yapan firmaları tercih etmektedirler. Oto yıkama sektörüne girmek isteyen girişiciler ise isim yapmış firmaların çatısı altında faaliyetlerini yürütmek istemektedirler. Bu sektöre girmek isteyenler için oto yıkama bayilik veren firmalar 2019 arasında tercihlerini yaparak kendi işlerini kurabilirler. Her geçen gün sayısı artan oto yıkama işinde firma tercihi, kullanılan ekipmanlar ve tabi ki personelde önemli etkenlerdendir. Alışkanlıklarından vazgeçemeyen araç sahipleri araçlarını yıkatmak istediklerinde genellikle tabelada duyulduk bir markayı tercih etmektedirler.

2018 – Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar Nelerdir?

Oto yıkama bayilik veren firmalar incelendiğinde;

 • 2014 yılında kurulan Carwinmax firması yaklaşık 20.000 TL ile 30.000 TL arasında yatırım bedeli ile en az 250 metre kare alana sahip olan işletmelere, personel ve eğitim desteği sağlayarak yeni girişimcilere bayilik vermektedir. Oto yıkmanın yanı sıra, seramik kaplama, boya koruma, cam filmi ve çizik giderme hizmetlerinin yanında sunduğu Win Card sayesinde müşterilerine ayrıcalıklar sağlamaktadır.
 • Oto yıkama sektörü içinde pazar payını sürekli olarak artıran sektörün öncülerinden olan GOLDENWAX firması da müşterilerine 7/24 hizmet vererek, 15.000 TL ile 25.000 TL arasında yatırım yapan yatırımcılarına bayilik vermektedir. Oto yıkmanın yanı sıra otomobil kullanıcılarına sunduğu ürünlerle firma iş ortakları aramaktadır.
 • 1998 yılından beridir faaliyet gösteren Dmax Oto yıkama firması, 10.000 Dolar isim hakkı ile 50.000 TL sermayesi olan girişimcilere anahtar teslim oto yıkama istasyonu kurmaktadır. Tüm işleri kendisi yapan firma personel, eğitim, pazarlama, yer seçimi konularında da destek vererek sizin adınıza işletmenizi kurmaktadır.
 • 2013 yılında kurulan AUTOROY firması Franchise sistemi ile bayilik vererek, anahtar teslim yaparak kurduğu işletmelere eğitim, pazarlama, finans sağlama ve Proje hazırlama gibi faaliyetlerle yaklaşık 40.000 TL’ye işyerini 1 ay içerisinde kurmaktadır.
 • Franchise sistemi ile bayilik veren 2006 yılında kurulan DRY CAR CARE firması bayilikler vererek yatırımcılarının yüzünü güldürmektedir. Susuz araç yıkama özelliği ve kullandığı nano teknolojisi ile 25 veya 30 metre kare ofis şartının arandığı ortalama 40.000 TL yatırım ücreti ve 100 TL reklam ücreti ile bayilik sözleşmesini 3 yıl üzerinden yapmaktadır. Ayrıca bayilerine proje, eğitim ve pazarlama desteği sağlamaktadır.
 • 2005 yılında kurulan AUTOWASH son teknolojiyi kullanarak geniş ürün yelpazesi ile girişimcilerine Franchise imkânları ile bayilik vermektedir. Girişimcilerin ortalama 50.000 TL maliyetle bayilik alabilmektedirler. Gelirlerden ve reklamlardan herhangi bir ücret talep etmeyen oto yıkama bayiliği veren firmalar arasındadır.
 • 1950 yılında kurulan SONAX Oto yıkama firması 97 bayisi ile araç sahiplerine hizmet vermektedir. Kaliteyi ön planda tutan firma Franchise sistemi ile bayi sayısını artırarak daha fazla müşteriye hitap etmeyi amaçlamaktadır. Girişimcilerden isim hakkı talep etmeyen firma 350 ile 500 metre kare yere sahip olan kişilere yaklaşık olarak 46.000 Euro yatırım bedeli ödediklerinde firmanın bayisi olabilir.
 • 2000 yılında kurulan PROCAR firması küçük ve büyük araçlara yıkamakla beraber araç temizlik ürünleri ile bayilikler vermektedirler. Yaklaşık olarak 40.000 TL maliyetle kuruluşu sağlanan bayilerde herhangi ek ücret alınmamaktadır.

Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar Şartları

Oto yıkama bayilik veren firmalar içinde;

 • 1993 yılında faaliyete geçen 24 şubesi ile Franchise bayiliği veren WEMAX firması, oto yıkma ve otomobil ürünleri ile yaklaşık olarak 50.000 sermaye ile yeni girişçiler aramaktadır.
 • 2002 yılında faaliyete geçen AUTOWAX firması, araçlarda içi ve dış temizliğin yanı sıra boya koruma, cam film, motor temizliği ve komple temizlikle 18 şubesi ile faaliyet gösteren firma yeni girişçilere bayilik vermektedir. Ortalama 40.000 TL ile 50.00 TL arasında yatırım bedeli haricinde herhangi bedel talep edilmemektedir.
 • 2003 yılından beridir faaliyette bulunan Arexons, 2013 yılında oto yıkama işine girerek yeni ortaklar aramaktadır. Ortalama olarak 30.000 EURO sermaye ile kurulan işyerinde firma tarafından herhangi bir isim hakkı istenmediği gibi, kurulum ve eğitim aşamasında da gerekli desteği sağlamaktadır.
 • 2016 yılında hizmete giren VEGAPRO Oto yıkama firması Almanya’dan gelen ürünleri ile kaliteli hizmet anlayışına sahip yatırımcılara 2 aracın rahatlıkla girebileceği iş yerlerine isim hakkı olarak 1.000 TL karşılığında yaklaşık 50.000 TL sermaye ile bayilikler vererek hizmet ağını genişletmeyi hedeflemektedir.
 • 2007 yılında kurulan 11 şubesi ile faaliyet gösteren OTO SAUNA firması, 100 metre kare alana sahip olan serbest girişimcilere ve bu işi severek yapmak isteyenlere isim hakkı 1.000 TL karşılığında, 50.000 TL sermaye ile kuruluş aşamasında destek sağlayarak yeni bayiler kurmayı hedeflemektedir.
 • 2003 yılında kurulan özellikle AVM’lerin otopark kısmında faaliyet gösteren Beni Yıka firması Tesco Kipa anlaşarak Tesco Kipaların bulunduğu her yerde faaliyet göstermektedir. Bayiliklerini kipa AVM’lerin bulunduğu yerlere kiralama usulüyle yatırımcılara sunmaktadır.

Firmalar Franchise sistemi ile bayilikler aramaktadır. Bayiliklerde genellikle isim hakkı talep edilmemekte, firma isimlerini en iyi şekilde temsil edilmesi istenilmektedir. Firmalar reklam gelirlerinden ve aylık cirolardan herhangi talepte bulunmamaktadırlar. Oto yıkama işi yapmak isteyen girişimciler tercih ettikleri firmaların internet adreslerinden veya telefon numaralarından irtibata geçerek işletmelerini kurabilirler.

Ayrıca oto yıkama açma maliyeti, oto yıkama ruhsatı nasıl alınır, 2.el makina fiyatları ve tüm detayları ele aldığımız 2019 Oto Yıkama Açmak Maliyeti Makinası Şartları Ruhsatı adlı yazımıza göz atın!

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir