2020 Penti Bayilik Fiyatları ve Şartları

1950 yılında kurulan ve bugün yaklaşık 300’e yakın şube ile hizmet veren Penti, müşterilerine sağladığı ürünlerin kalitesi ile bilinmektedir. Penti çorap, iç çamaşırı, ev giyim gibi çok farklı ve kaliteli ürünleri müşterileri ile buluşturmaktadır. Kendi sınıfındaki lider markalardan birisi olarak dikkat çeken Penti kısa süre önce bir karar alarak şube sayısını 300’den 500’e çıkarmayı kararlaştırdı. Bunun için de bayilik başvurularını uzun bir süre sonra yeniden aktif hale getirildi. Penti bayilik fiyatları ve şartları konusu girişimciler tarafından araştırılmaya başlanmıştır. Gerekli şartlar sağlandığında girişimciler tarafından uygun bir yatırım olarak görülmektedir.

Penti Bayilik Fiyatları ve Şartları

2019 Penti bayilik şartları arasında mağaza olarak kullanılacak olan yerin özellikleri çok önemlidir. Mağaza olarak düşünülen yerin kesinlikle Penti’nin kurumsal kimliğine uygun olması gerekmektedir. Bundan dolayı öncelikle mağazanın bulunacağı bölgenin doğru belirlenmesi gerekmektedir. Mağazanın bulunduğu bölgedeki insanları gerekli olan müşteri potansiyeli şartlarını sağlaması önemlidir. Bu da genellikle şehir merkezleri ya da buralara yakın bölgelerde mümkün olmaktadır. Mağaza olarak düşünülen yerin kesinlikle işlek bir konumda bulunması gerekmektedir. Bunun içinde mağaza yerinin seçimi ana cadde üzerinden ya da ana cadde kadar yaya trafiğine sahip, ana caddeye yakın bir bölgeden yapılabilmektedir. Bunlar dışında Penti için düşünülen yer, alışveriş merkezlerinin içerisinde de olabilmektedir.

Penti bayilik alma şartlarında mağazanın yeri için gerekli şartların sağlanmasından sonra mağazanın içi ile ilgili şartların sağlanması gerekmektedir. Öncelikle mağazanın yeterli büyüklüğe sahip olması gerekmektedir. Bu büyüklük mağazanın olduğu bölge ve yere göre farklılık gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse şehir merkezinde açılması planlanan bayi için istenen mağazanın büyüklüğü ile alışveriş merkezlerinde açılması planlanan mağaza için istenen büyüklük farklı olabilmektedir. Bundan dolayı bu konuyla ilgili detaylı bilgi almak için firmanın aranması gerekmektedir. Mağazanın büyüklüğü ile şartların sağlanmasından sonra dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise mağazanın iç dizaynı ile ilgilidir. Mağazanın içinin düzenlenebilir olması gerekmektedir. Bu düzenlemeler firmanın direktifleri dikkate alınarak yapılmalıdır. Mağazada düzenleme yapılacağı ve diğer nedenlerden dolayı en az iki yıllık bir kira kontratı yapılması gerekmektedir.

Penti bayilik nasıl alınır diye soranlar için bir diğer şart ise girişimcinin özellikleri ile ilgilidir. Penti, marka değerine çok fazla değer vermekte ve bundan dolayı bayilik verdiğinde her unsurun bu marka değerine uygun olmasını istemektedir. Buna işletmenin sahibi de dâhidir. Penti’den bayilik alacak kişinin liderlik özelliklerine sahip ve bu alanda daha önceki zamanlardan tecrübeli olması gerekmektedir. Çünkü daha önceki dönemlerden işletme tecrübesi olan kişilerin müşterilerle iletişimi çok daha iyidir. Ayrıca tecrübeli kişiler tarafından yönetilen işletmeler başarıya daha kolay ulaşabilmektedir. Müşteriler mağazalara içerisindeki ürünler için tercih ettiği kadar verilen hizmetin kalitesinden dolayı da tercih etmektedir.

Penti bayilik fiyatları yeni penti mağazası açacaklar için sermaye gücü araştırması gerekiyor. Penti’den bayilik alarak mağaza açmanın maliyeti bütün hususlar dikkate alındığında yaklaşık 250 bin lirayı bulabilmektedir. Bu ortalama bir rakamdır. Bazı bölgelerde bu fiyat biraz daha aşağılarda olabilirken bazı bölgelerde ise yükselebilmektedir. Bu fiyat hesaplanırken bütün detayların dikkate alınması gerekmektedir. Mağaza için yapılacak olan düzenleme, mağazanın içine konulacak ürünler gibi detaylar hesaplandığında ortalama bu rakamlar çıkmaktadır. Bundan dolayı Penti, bayilik almak isteyen kişilerden sermaye yeterliliğini gösteren banka hesaplarına ait raporları isteyebilmektedir. Böylelikle yeterli sermayeye sahip olunduğu resmi olarak gösterilmiş olunmaktadır.

Penti Bayilik Nasıl Alınır?

Ülkemizin en önemli markalarından olan Penti’den bayilik almak için gerekli şartlar genel itibari ile bu şekildedir. Fakat bunların dışında da şartlar istenebilmektedir. Penti sınıfının lider markalarından birisi konumunda olup bayilik şartlarını biraz sıkı tutmaktadır. Bununla birlikte girişimcilerine de birçok avantaj sağlamaktadır. Bundan dolayı bayilik için birçok kişi kendi şartlarını zorlayarak başvuru yapmaktadır. Penti franchise bedeli ve bayilik şartları her ne kadar zor olsa da bayilik yapan kişiler firmanın bunun hakkını verdiğini belirtmektedirler. Penti ürünlerindeki kar oranı ortalama olarak %60’dır. Bu oran dönemsel olarak değişebilmekte ve bazı dönemlerde artarken bazı dönemlerde ise yapılan indirimlere bağlı olarak azalmaktadır.

Penti, Türkiye’de olduğu kadar dünyada da şubeleri bulunmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde Penti mağazasına rastlanabilmektedir. Firma bu sayıyı daha artırmak için yurtdışına da bayilikler vermektedir. Bunun ilgili duyuruyu internet sitesinden yapan firma daha fazla detay paylaşmadı. Yurtdışında Penti mağazası açmak isteyenler, firma ile iletişime geçerek gerekli şartların detaylı bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Ayrıca internet sitesinden yapılan duyuruda hangi ülkelere ne kadar bayilik vereceği konusunda net bilgiler bulunmamaktadır. Penti bayilik iletişim için firma ile bağlantıya geçilerek öğrenilmesi özellikte yurtdışında bayi açacaklar için daha doğru olacaktır. Nihayetinde yurtdışında Penti şubesi açmak Türkiye’ye göre çok daha pahalı olacaktır.

Penti franchise bedeli ve bayilik şartları Türkiye ve Avrupa için farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı bayilik için başvuru yapacak kişilerin bu durumu dikkate alması gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce Penti ile iletişime geçerek bu konu hakkında bilgi almak faydalı olacaktır.

Diğer Bayilikler ;

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir