Araç kampanyaları

Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler Sahibinden [HESAPLI]


Araba satın almak isteyen ve elinde belli bir birikimi olmayan, kişilerin çoğu artık nerdeyse banka taşıt kredilerini tercih ederek araç sahibi olma araştırması içindeler. Ancak banka kredisi ile araba satın almak, herkes için mümkün olmuyor. Bundan dolayı kredi çekmeden taksitle araba almak isteyenler senetle araba satan galeriler var mı merak ediyor. Şartsız, kefilsiz peşinatsız senetle araba veren yerler, firmalar bulunuyor. Gerek gelirini bankaya belge gösteremediği için, gerekse banka ile daha önceki çalışmalarında ödeme problemleri nedeni ile kredi puanı düşük olduğu için kredi puanı düşük olduğundan banka kredisi kullanma durumu olmuyor. Bu gibi durumlarda, bu pozisyonda ki kişilerin araba arayışları, senetle araba satan galeriler oluyor.

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Artık birçok araba galeri firması gerek sıfır araba gerek 2. el araba satışlarında banka kredisi olmaksızın, senet ile satış yapıyor. Elinizde birikim olup olmadığı burada önemlidir. Çünkü galeriler alacağınız arabanın değerinden birikiminizi düştükten sonra kalan bedel üzerinden aylık vade uygulaması yaparlar. Bu vade uygulamaları her galeride farklı olmasına rağmen en yüksek vade farkı %5 civarında olduğunu söyleyebiliriz. Bazı büyük potansiyel ile çalışan galeriler bu oranı %2 gibi rakamlar da tutabildikleri görülebiliyor. Ayrıca vade süresi olarak bazı firmalar vade süresini 12, 24, 36 ay kadar zamana yayarken, bazı galeriler bu süreyi 12 ay gibi bir süre sınırlandırıyor. Ancak bu durumda vade oranı düşüyor, fakat ödemeler alıcı için biraz yüksek ödeme oluyor denebilir. Senetle araba satan galeriler beğendiğiniz arabanın ödeme şartlarını size bildirmesinde sonra kabul ettiğiniz taktirde işlemlere hemen başlar.

Senetle Araba Almak İçin Ne Gerekiyor? (Şartlar)

Öncelikle bilinmesi gereken önemli nokta, senetle araba satan galeriler alacaklarını garanti altına alabilmek için sattıkları aracın üzerine ipotek şerh yazısı koydurtur. Galeri siz son senedinizi ödedikten hemen sonra, bu ipoteği kaldırtır. Ya da siz borcunuzun tamamını galeriye bir kerede ödediğiniz taktirde bu ipotek işlemi ortadan kalkar. Satış işlemleri için notere gitmeden önce galeri firması size uygun olan ödeme tarihlerine göre hazırlanan senetleri imzalatır. Daha sonra noterde satış sözleşmesi yapılır ve bu sözleşmede ipotek bedeli belirtilir. Hatta bu işlemi sadece noter nezdinde değil, satış işleminden sonra noterden alınan satış sözleşmesi ile Bölge Trafik Müdürlüğüne giderek orada da hem ruhsata hem trafik kayıtlarına işletir. Senet ödemeleri konusunda art niyetli olmayanlar için bu bir prosedürdür.

Peşinatsız Senetle Araba Satan Galeriler Var mı?

Araba almak isteyip, hiç birikimi olmayanlar içinde uygulaması olan senetle araba satan galeriler olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle satış rakamlarını yükseltmek isteyen galerilerde bu uygulamalar olabiliyor. Ancak peşinatsız araba satışı yapan galeri bulmak oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz. Daha çok İstanbul ve Bursa ve Ankara’da bu tip galerilere rastlanabiliyor. Bunu konu tamamen galerici ile sizin aranızda konuşup anlaşmanız gereken bir konudur. Çok nadirde olsa bu tip uygulama olabiliyor.

Peşinatsız Araba Veren Galeriler (Tüm İller)

Peşinatsız araba alabileceğiniz galeriler yazının başındada söylediğimiz gibi eğer nakit olmadan araba almak istiyorsanız tercih edeceğiniz bir seçenektir. Genellikle peşinatsız senetle araba İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük illerde başlamış olsada diğer illerde de birçok firma bulunuyor. Çoğu kişinin senet denildiğinde aklında kötü bir izlenim gelsede aslında borç para almaktan veya banka taşıt kredisi vermiyorsa en iyi çözüm yoludur. Sonuçta senetle almadan önce nereden araba alacağınızı seçme şansınız ve ne kadar ödeyeceğinizi aracı almadan önce belirlendiği için hem alıcı hem satıcı arasında eksik bir nokta bırakmıyor. Günümüzde birçok insan galeriden senetle araba alıyor ve daha yeni model araba ile takas edebiliyor. Bulunduğunuz ilde senetle araba veren galeriler, firmalar, yerler için İstanbul İstoç, Automall, Wowwo, Ankara Otoshops, Otovadeli gibi firmalardan ve sahibinden senetle veren galerilerden Bursa, İzmir, Adana, Gaziantep, Antalya, Konya, Kocaeli gibi illerde ise aynı şekilde senetle araba satan galerilere sahibinden üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Senetle Araba Satın Almak Güvenli Midir?

Öncelikle senetle araba alındığında aracınızın üzerinde rehin olacağını bilmeniz ve kabul ve kabul etmeniz gerekir. Araç alırken 2. el olduğu için mutlaka işin uzmanı bir kişi tarafından arabanın kontrol edilip, sağlamlığına ve değişen parçaları ya da hasar durumu olup olmadığına baktırmak gerekir. Ayrıca senet imzalarken her senedi tek tek bakarak kontrollü bir şekilde imza atmak sizin için daha uygun olur. Tek senet yerine ayrı, ayrı senet yapmak ileride doğacak problemi aza indirger. Bir ay dahi borcunuzu gününde ödemediğinizde işlem tek senet olduğu için, tüm borç üzerinden gerçekleştirilir. Senetle araba satan galeriler sattıkları araca banka faizinin üstünde faiz koyduklarını da bilmenizde yarar vardır.

Senetle araba İzmir, İstanbul, Ankara gibi illerde peşinatsız galerileri dolaraşarak iyi bir pazarlıkla araba alabilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir Yorum

  1. Nakit param yok peşinatsız senetle araba almak istiyorum. Peşinatsız senetle araba satanlar bana ulaşabilir mi? İstanbul senetle araba veren galeriler için yazıyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.