BankalarKredi

Refinansman Konut Kredisi Yeniden Yapılandırma Yapan Bankalar 2019

Bireysel müşterilerin yeni bir konut alımında elindeki imkanlarını üzerinde ihtiyaç duyduğu nakdi bankalar aracılığıyla konut kredisi olarak kullanımına konut kredisi denmektedir. Bankalarda farklı vade ve faiz oranları ile ihtiyaç duyulan finansman tutarının kişinin ödeme gücüne göre sağlandığı genel olarak konuya dayanak gayrimenkulün ipotek edildiği şekilde yapılan konut kredisi anlaşmaları günümüzde bankacılık kredi çeşitliliğinde yüksek orana sahiptir. Yazının devamında konut kredisi yeniden yapılandırma nasıl yapılır, refinansman faiz oranları hesaplama, konut kredisi transferi yapan bankalar 2019 ve başvuru için gerekenler hakkında bilgi verdik.

Refinansman Konut Kredisi Yeniden Yapılandırma Nedir?

Geçmiş bir tarihte kullanılmış olan kredi veya kredi kartından oluşan kredi borçlarının yeni bir faiz oranı ve vade ile gerek aynı banka gerekse başka bir bankadan yeni bir kredi kullanılarak kapatılmasıdır. Diğer adıyla refinansman yani yeniden finansman olan konut kredisi yeniden yapılandırma mevcut kredi ve kredi kartı ödemelerinde tüketicilerin zorluk yaşaması ya da yüksek faize maruz kalması nedeniyle mevcut kredisini yeniden yapılandırması işlemidir. Bu durumda tüketicinin geçmiş kredisini kapatarak yeni bir anlaşma ile yeni faiz oranı üzerinden genel olarak daha avantajlı ya da ödeme gücüne göre ayarlanmış olan sözleşmedir.

Refinansman İle Yeniden Yapılandırma Arasındaki Fark Nedir?

Bir bankada bulunan konut kredisinin başka bir bankadan kullanılan daha avantajlı faiz oranı ile konut kredisinin kapatılması veya daha uzun vade ile daha düşük taksit imkanına erişilen başka bankadan kullanılan kredi ile mevcut kredi kapatılıyorsa buna refinansman denmektedir. Ancak mevcut kredinin bulunduğu bankada yeni faiz oranı veya yeni vade ile mevcut kredinin kapatılması için yeni kredinin kullanılması halinde buna refinansman değil yeniden yapılandırma denmektedir.

Tavsiye İçerik:  Kobi Değer Kredisi Veren Bankalar? Kimler Alabilir? 2019

Konut Kredisi Yeniden Yapılandırma Yapan Bankalar

Eğer ödemekte güçlük çekiyorsanız veya farklı bankada daha düşük konut kredisi faiz oranlarını yakaladıysanız aşağıda listelediğimiz en uygun refinansman ve konut kredisini transfer ederek yapılandıran bankalara ulaşabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası Konut Kredisi Yeniden Yapılandırma
 • Vakıfbank Konut Kredisi Transfer Eden Banka
 • Yapı Kredi
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Qnb Finansbank

Konut Kredisini Transfer Etme Başvurusu İçin Gerekenler

Konut kredisine refinansman yapan bankalara kredi için başvuracaksanız bazı evraklar gerekmektedir.

 • Refinansman veya yeniden yapılandıralacak konuta ait tapu fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelirinizi belgeleyen belge (Maaş bordrosu veya vergi levhası)
 • Son 3 aya ait ikametgah belgesi ve adınıza kesilmiş resmi fatura

Başvuru yapacağınız banka ile görüştüğünüzde size faiz oranları ile konut kredisi transfer hesaplama işlemini gerçekleştirip eğer onay veriyorsanız yeniden yapılandırma için başvurunuzu alır.

Diğer yandan 2018 yılı Eylül ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından özellikle canlı kredi olarak tabir edilen takibe düşmemiş ihtiyaç kredileri ve kredi kartlarını kapsayan bir düzenleme ile yeniden yapılandırma imkanı getirilmiştir. Yapılan bu düzenleme konut ve taşıt kredilerini kapsamamaktadır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)