İşçi alımıYurtdışı işçi alımı iş ilanları

Senegal İş İlanları, Göçmen İşçi Alımı Başvurusu, Maaşları, Yaşam Şartları


Senegal, müzik kültürü ve yiyeceklerdeki çeşitliliği ile çok sayıda iş alanına sahip bir ülkedir. Senegal  işçi alımı gerçekleştirilirken, yapılacak iş için eğitim almanız değerlendirmeye dahil edilmez. Genellikle kuvvet gerektiren işler için Türk işçilere ihtiyaç duyulmaktadır. Ülkede faaliyet yürüten şirketler, genellikle vasıfsız eleman arayışı için Türkleri tercih etmektedir. Senegal’de iş yapan Türk firmaları ise mühendislik alanında Türkleri ülkeye davet etmektedir.

Senegal’deki İş Sahaları Nelerdir?

Senegal’de yapılabilecek işler şu şekilde sıralanabilir:

  • Bebek bakıcılığı
  • Türk inşaat firmaları
  • Türk yiyecek dükkanları
  • Hizmet ve sağlık sektörü
  • Teknoloji ve bilişim
  • Giyim atölyeleri

Senegal’de İşçi arayan firmalar, arayışlarını ağırlıklı olarak inşaat sektöründe sürdürmektedir. Bunun yanında ülkede yapacağınız işlerden en karlısı bilişim sektörüdür. Her ne kadar bu alanda iş bulma olasılığınız düşük olsa da, işi bulabilmeniz halinde alacağınız ücret oldukça yüksek olacaktır.

Senegal’de Hangi Yollarla İş Bulunur?

Senegal’de iş bulma yolları, internet üzerinden verilen ilanlardır. Özellikle inşaat firmaları ile sağlık sektörü, kişisel iş ilanları ile eleman bulmaya çalışmaktadır. İlanlarda çalışılacak bölge ve verilmesi planlanan maaş tutarı belirtilmektedir. Aynı zamanda Türkiye’den alınmış diplomanın Senegal’de geçerliliği bulunmaktadır. Özellikle hemşirelik alanında yapılacak iş başvurularında Türkiye ile diplomada denklik kabul edilmektedir.

Senegal’de fabrikalarda çalışmak da mümkündür. Genellikle yiyecek ürünlerinin üretildiği fabrikalarda çalışılabilir. İşçi maaşları, 300 Euro civarındadır. Fabrikalarda dil bilme şartı da aranmamaktadır. Bunun yanı sıra Senegal’deki fabrikalarda çalışmak isteyen kişilerin sağlık raporu alması ve gerekli aşıları olduğuna dair belge bulundurması gerekmektedir. ülkenin  girişinde aşı yapılsa da, fabrikada çalışılmak istenmesi durumunda aşı dozları tekrarlanır. Ayrıca yiyecek fabrikalarında ağırlıklı olarak mısır ve un üretilir. Ülkenin ana yiyecek maddesi pirinç olduğundan pirinç tarlalarında da işçi çalıştırılmaktadır. İnternet üzerinden fabrikalarda iş bulunabilir. Ancak tarla işleri için yerel halkla konuşulması gerekir.

Sponsorlu Reklamlar

Senegal’de Yaşam Şartları

Senegal, kültürel açısından köklü bir toplumsal yapıya sahiptir. Afropop bir müzik anlayışına sahip olan ülke, ticarette kendi kültürel etkisini göstermektedir. Ülke, ticaret alanında özellikle deniz ürünleri ticaretini benimsemiştir. Bunun haricinde ülkede her bayram 2 gün şeklinde kutlanır. Resmi ya da dini tatillerin tamamı 2 gün olarak belirlenmiştir. Yılda yaklaşık olarak 38 gün tatil yapılmaktadır. Ülkede palm yağı üretimi konusundaki çalışmalarda özellikle göçmen işçilerden yararlanılmaktadır. Palm yağı fabrikalarında kullanılan vasıfsız işçiler, 90 günde bir vize yenilemek zorundadır. Aynı zamanda ülkede turistik malzeme ve takı yapımı da yaygın bir meslektir. Takı yapımı, fabrikasyon sistemde yapılmadığından para kazandıran işler arasında yer alır. Ancak kişilerin oturma ve çalışma izni alabilmesi için yasal bir iş yapmaları, dolayısıyla bir firmaya bağlı olmaları gerekir. Bu nedenle takı yapımı, tek iş olarak yapılamaz.

Ne Kadar Para Kazanılır?

Senegal, sabit bir ücret belirlenmeyen ülkelerdendir. Senegal asgari ücretleri, ülkenin bölgelerine göre değişiklik göstermektedir. Bilişim sektöründe çalışmakta olan bir mühendis, ülkede 1.000 USD ve üzerinde maaş alır. özel sektörde alınacak maaşın miktarı, çalışılan şehre ve çalışma saatine göre değişiklik göstermektedir. Senegal iş imkanları konusunda sağlık sektöründe de geniş seçenekler sunmaktadır. Ancak ülkede sağlık sektöründe çalışmak isteyenlerin, ülkenin ağır koşullara sahip bölgelerine gönderilmesi söz konusu olmaktadır. İş fırsatları,  ağırlıklı olarak zor durumdaki bölgeleri işaret etmektedir. Ancak bu bölgelerde yapılacak işler için kazanılacak ücretler, diğer bölgelerden çok daha fazla olacaktır. Senegal iş başvurusu konusunda sağlık sektörüne öncelik vermektedir. En fazla göçmen alımı sağlık sektörü ve inşaat alanında vasıfsız elemanlarda yapılmaktadır.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

2 Yorum


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir