Bankalar

Senetle Elden Taksitle Motosiklet Satanlar [PEŞİNATSIZ]


Her türlü aracı satın alabilmek için belirli bir nakit kaynağı gerekiyor. Araç satın alırken nakit kaynağı konusunda sıkıntı çekilmesi durumunda ilk başvurulan yer bankalardır. Bankalar farklı seçeneklerle taşıt kredisi kullandırarak bu alandaki ihtiyacı gideriyor. Ancak her vatandaşın bankadan kredi çekebilmesi mümkün olmuyor. Bundan dolayı peşinatsız senetle motor almak isteyen birçok kişi bulunuyor. Bir kısmı senetle elden taksitle motosiklet satan yerler, galerilere başvuruyor. Bankalar kişilerden belirli bir gelir düzeyinde olmasını istediği için ve kredi siciline çok önem verdiği için herkes rahatlıkla kredi kullanamıyor. Bu gibi durumlarda da araç satın alabilmek adına çeşitli alternatif yöntemler geliştiriliyor. Bu konuda geliştirilen en büyük alternatif ise, senetli olarak araç satışı yapmaktır.

Senetli araç satışı konusunda son zamanlarda peşinatsız senetle motor satışları oldukça yaygındır. Motosikletlerin fiyat olarak diğer araçlara göre daha uygun seviyelerde olması, senetli satışları daha mümkün hale getiriyor. Yani bir galeri üzerinden senetle araba satın almanız mümkün olmayabilir. Çünkü araç fiyatları oldukça yüksek olduğu için sizlerden belirli teminatlar ve belirli miktar ödeme istenir. Ancak motosiklet satın alırken bu tarz kriterler aranmaz. İlgili nokta üzerinden senet yaptırarak hiç peşinat ödemeden direkt olarak elden motosiklet sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız Senetle Motosiklet Nasıl Alınır?

Motor tutkunları nakit kaynağı çektikleri zaman ya da kredi kartı limitlerinin yetersiz kaldığı zaman senetle motosiklet satın alma yoluna gidebiliyor. Bu şekilde motosiklet satın alırken dikkat edilmesi gereken belirli noktalar vardır. Öncelikle birçok galeri ve araç merkezinin senetle motosiklet sattığını söyleyebiliriz. Ancak gözünüze ilk çarpan galeri ile çalışmak yerine bu konuda öncelikle bir piyasa araştırması yapmanız önerilir. Çünkü aynı model ve markanın firmalarda çok farklı fiyatlarda satılabildiğini görüyoruz. Bu konuda sağlam bir piyasa araştırması yaparak en doğru firma ile çalışmanız gerekir. İnternet ortamında bu tarz hizmetler veren tüm firmaları kolayca bulabiliyoruz. Senetle motosiklet almak için sadece kendi bulunduğunuz şehirde inceleme yapmayın. Araştırmaları tüm Türkiye genelinde yapmanız sizlere daha uygun fiyatlarda motosikletlere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Senetle Elden Motosiklet Nereden Alınır?

Senetle motosiklet satın alabilmek için Türkiye’nin farklı bölgelerini kullanabilirsiniz. Bu anlamda birçok ilde senetle elden motosiklet satışı yapılıyor. Burada rekabetin fazla olduğu bölgelerden motosiklet satın almak sizler için daha uygun olacaktır. İstanbul, Bursa ve İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerde senetle motosiklet satan birçok galeri bulunuyor. Bu da doğal olarak rekabetin üst düzey olduğu anlamına geliyor. Bu firmalar arasında belirli bir inceleme yaparak en uygun fiyatlarda motosiklet sahibi olabilirsiniz. Özellikle daha küçük şehirlerden senetle motosiklet aldığınız zaman 1-2 bin TL fazla fiyat ödeyebilirsiniz. Bu tarz kentlerde hizmet veren firma sayısı az olduğu için, motosiklet fiyatları da yüksek olacaktır.

Senetle Motosiklet Almak Avantajlı mı?

Finansal durumunuz ile doğru orantılı bir şekilde hareket ediyorsanız, senetle kredi almak sizler için daha avantajlı olabilir. Ancak yapacağınız senetlerin tıpkı kredi gibi belirli vadelerde ödenmesi gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Bu açıdan geri ödeme konusunda doğru şekilde hareket edilmesi de lazımdır. Senetli kredilerin en büyük avantajlarından birisi, firmaların peşinat talep etmemeleridir. Genel anlamda tüm galerilerden peşinat ödemeden elden motosiklet sahibi olabilmeniz mümkün oluyor. Ancak satın alma sırasında belirli bir peşinat verilmesi elbette senetlerin vadesini biraz daha hafifletir.

Sponsorlu Reklamlar

Motosiklet satın alan kişinin elbette bu konuda belirli bir bilgisinin olması da gerekiyor. Aksi takdirde özellikle ikinci el motosiklet satışlarında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu bakımdan mutlaka motosiklet satın alırken yanınızda teknik bilgisi olan birisinide bulundurun.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.