Bilgi

Sermayesiz İş Fikirleri Var mı? EVET VAR!


Birçok kişi sermayesiz iş fikirleri aramaktadır. Bunun sebebi ise nakit sıkıntısı çekmek ile kaynaklı demek en doğru sonuç olacaktır. Ekonominin kötüye gittiği, altının gramının 300 lirayı geçtiği bugünlerde sermaye bulmak kadar zor bir durum yok sanırım. Bu nedenle bugün sizlere sermayesiz işler hakkında bilgi verip, bir sermayeye ihtiyaç duymadan rahat bir şekilde yapabileceğiniz işleri anlatacağım. Ev hanımı, öğrenci, emekli, işsiz hiç farketmeksizin tüm olan işleri sizler için sıraladım. Aşağıda size uygun bir iş olduğuna eminim. Dikkatli okumanızı öneririm.

Korniş Montajı

Ek İş Korniş Montajı
Korniş Montajı Yaparak Para Kazanmak

Önereceğimiz işler arasında ilk sırada yer alan bu iş oldukça kolay olmakla birlikte kazancı da yüksektir. Genellikle inşaat halinde olan veya kornişinin değişmesi gereken odalara korniş takarak para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk iş korniş takacak bir ev bulmak. Ortalama 3+1 dairenin kornişler 250 lira gibi bir fiyata takıyorlar. Masrafı ise 50 lirayı geçmiyor. Yani 2-3 saat gibi bir süre de tek kişi iseniz 200 lira kazanç sağlayabilirsiniz. Eğer hiç sermayesiz iş diyorsanız bu iş tam aradığınız iş olduğunu söyleyebilirim. Eğer matkabınız yok ise de bir yerden bir günlüğüne ödünç almanız gerekiyor. Çündü duvar oldukça sert ve delik delmek zorundasınız.

Yazı Yazmak

Yazı Yazarak Para Kazanmak
Yazı Yazarak Para Kazanmak

Eğer evinizde İnternete bağlı bir bilgisayar var ise ve yazı yazabiliyorsanız bu iş de oldukça güzel işler arasındadır. Yazı yazarak para kazanmak maliyeti sıfır olan ve kazancınızı hemen aldığınız işlerdendir. Bu işi yapmak için bilgisayarı ve İnterneti hazırladıktan sonra yazı yazmanız karşılığında para kazanmanızı sağlayan firmalar bulunmaktadır. Bu firmaları araştırarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu iş de kazanacağınız para ise tam zamanlı çalışırsanız günde 200 TL kazanmak oldukça rahat olduğunu söyleyebilirim. Tabi bu kazancı ilk zamanlarda kazanamazsınız. Bir tecrübe kazanmalısınız. Eğer bu işi yapabilirim veya bu iş bana göre diyorsanız yorum kısmına mail adresinizi ve tecrübe bilginizi bırakın size dönüş yapalım.

Oda Kiraya Vermek

Kiralık Oda
Kiralık Oda

Özellikle üniversite öğrencileri okul sezonu başladığı andan itibaren kendilerine kalacak yer aramaya başlıyorlar. Bu nedenle öğrencilere kiralık oda vererek kazanç sağlayabilirsiniz. Aylık kiralamak isterseniz bunun fiyatı düşük olacaktır. Ortalama aylık kiralık oda fiyatları ortalama 500-1500 TL arasında okula yakınlığı ve içinde bulunan eşyalara göre değişiklik göstermektedir. Ama siz ben bir kişiye vermek istemiyorum veya odamı sürekli kiralık olmasını istemiyorum diyorsanız günlük kiralık oda şeklinde kiraya verebilirsiniz. Odanın içinde bulunan eşyalara ve konforuna göre de 50 ile 100 lira arasında günlük kiralık oda olarak odanızı kiraya verip gelir elde edebilirsiniz.

Özel Ders Vermek

Özel Ders Vererek Para Kazanmak
Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Günümüzde işsiz üniversite mezunu sayısı 991 bin kişi rakamlarını aşmış iken özel ders vermek en mantıklı işler arasındadır. Özellikle üniversite mezunu olup iş arayan birçok kişi bulunuyor. Özel ders saatine göre alınan ücret değişmekle birlikte ders saat ücreti en düşük 50 TL dolaylarında olduğunu hesap edersek iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için özel ders ilan sitelerini araştırarak ilan verip özel ders ilanlarına başvuran öğrencileri arayarak ders verebilirsiniz. Daha sonrası ise öneri şeklinde ilerleyecek ve kısa süre de işleriniz tabi sizin ders anlatma beceriniz ile orantılı bir şekilde ilerleyecektir. En iyi maliyetsiz işler arasında bir iş olduğunu söyleyebilirim.

Sponsorlu Reklamlar

Kadın Ürünleri Pazarlamak

Avon Üyelik
Avon Farmasi Oriflame Üyelik

“Kendine bakmayan kadın yoktur, bakımsız kadın vardır.” Sanırım bu sözü bilmeyen yoktur. Bu nedenle hiç sermayesiz işler araştırıyorsak bu işi es geçmek biraz yanlış olacaktır. Sadece avon, farmasi, oriflame ve buna benzer birçok firmanın ürünlerini çevresine pazarlayarak 5 bin liranın üstüne kazanan insanlar duymuştum ve olduğuna da eminim. Yapmanız gereken oldukça basit bu firmalara gidip veya satan bir kişiyi bulup üye olmak istediğinizi söyleyin. Hemen sizi üye yapacak ve bir katalog vereceklerdir. Bu katalog ile çevrenizdeki kişilere katalog üzerinde ki ürünleri satın, paranızı alın. Ürünleri sipariş edin teslim edin. Arada ki kazancı alarak işinize davam edin. Zor gibi anlaşılabilir fakat ağzınız laf yapıyor ise bu işi kaçırmayın derim.

Evde Ek İş Veren Firmalar

Evde Ek İş Veren Firmalar
Evde Ek İş Veren Firmalar

Görselde gördüğünüz gibi evde ek iş veren firmalar ile anlaşarak sıfır sermaye ile iş yapabilirsiniz. Bunun için firmalar ile görüşerek firmanın ihtiyacı olan işi alarak evde iş yapabilirsiniz. Sadece kadınların yapabileceği işler değil, öğrenciler, ev hanımları, emekliler ve isteyen herkes evde ek iş yapabilir. Ortalama 300 TL ile çalışmanıza göre 3 bin lira arası kazanç vaad ediyorlar. Ne gibi işler diye soracak olursanız eğer;

  • Evde kutu paketleme,
  • Sabun paketleme,
  • Boncuk dizme,
  • Dantel işleme,
  • Elbise iplik temizleme,
  • Davetiye katlama.

Gibi birçok iş bulunmaktadır. https://www.bukampanya.com/category/is-firsatlari/ kategorisini ziyaret ederek, hangi ile oturuyorsanız yapılabilecek iş fikirleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve iş ilanlarına nasıl başvuru yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir Yorum

  1. Merhabalar. Evde yazı yazarak gelir elde etme konusunda yardımlarınızı beklerim. Saygılarımla.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.