İş fırsatları

Sermayesiz Ne İş Yapabilirim Sermayesiz Para Kazanma


Dünyadaki hemen hemen her iş sermaye ile kuruluyor ve her iş kuran birey işini kurmadan evvel sermayeyi nasıl toparlarım derdine düşüyor. Kimse sermayesiz para kazanmanın yollarını araştırmıyor. Halbuki sermayesiz iş fikirleri üzerinden bayilik veren firmalar, ortak arayanlar veya evde yapılabilecek işler ile iyi para kazanma imkanı vardır. Sermayesiz para kazanmak istiyorum diyenler için en önemli yol sermayesiz ticaret yapmaktır.

Bazen de milyarca lira para harcanarak binlerce umutlarla oluşturulan işler, projeler ve fikirler ne yazık ki hüsranla sonuçlanıyor oysaki bu kadar sermayesiz para kazanma yolları varken. Ciddi kazançlar elde etmeyi herkes ister fakat bunu çok az insan başarır nedeni ne para nede başka bir şey, tamamen bireyin zekâsını ve yaratıcılığını kullanmasıyla ilgili bir durum. Eğer bir iş kurarken finansal durumdan çok zekânızı ön plana çıkartırsanız başarı elde etmeniz çok yüksek olacaktır çünkü her iş zekâya bakar. Yani sermayesiz iş kurmak aslında mümkündür. Sizde sermayesiz ne iş yapabilirim diye soruyorsanız yazının devamını okuyun.

Sizler bu gün bir işe atıldıktan sonra personel temini yapsanız görüşme yaptığınız personelin sizden talep ettiği ücrete değil siz onun zekâsına bakıyor olursunuz. Burada sermayesiz bir iş yapılmak isteniyorsa, önce kişinin yapacağı işle ilgili bireysel birikimleri olması gerekiyor ki ortaya bir şeyler koyabilsin örneğin borsadan anlayan birisi ortaya hiçbir sermaye koymadan bu durumun yani borsa danışmanlığı yapabilir. Bu örneklerden bir tanesiydi, burada gördüğünüz gibi bu işin danışmanlığını yapmak her hangi bir sermaye gerektirmiyor, sadece bilgi sermayesi gerekiyor yani finansal sermaye değil.

Örneklere devam edecek olursak;  eğer bir dil biliyorsanız bir yerlerde ortaya hiçbir sermaye koymadan çevirmenlik yaparak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Evcil hayvanların gezdirilmesi; mesela bu iş hiçbir gereksinim gerektirmiyor eğer kedi ve köpekleri seviyorsanız internette konuyla ilgili birçok iş ilanını da örebilirsiniz, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerde bu ilanlara hemen hemen her siteden ulaşabilirsiniz. Çünkü insanlar artık evcil hayvanarını gezdirecek vakit bulamıyorlar örneğin şuanda arama yaptığınızda birçok ilan göreceksiniz. İnsanlar hayvanları alıyor ama yemek ve gezdirme işlerine bakımlarına hiç karışmıyorlar. Konun en önemli kısmında bu zaten eğer bir canlı alıyorsanız mutlaka onun tüm ihtiyaçlarını karşılamasınız.

Diğer örneklerimiz ise kişisel gelişim eğitmenliği, fal bakmak, merdiven temizliği, kapıcılık, depo temizleme, düğün deki anıları kameraya alma. Bu tarz işler hiçbir sermaye gerektirmeden pratik basit bir para kazanma yoludur. Hızlı sonuçlar elde edilebilir yukarıda yazılan işlerden hemen hemen hepsinde iş bitiminde paranızı hemen alabilirsiniz de iş tarzları o yöndedir yukarıdaki işlerin.

Sponsorlu Reklamlar

Sermayesiz para kazanmanın yolları saymakla da bitmez yazılanların dışından da kişi aklından bir işler üretip sermayesiz bir şekilde hayata geçirebilir. Sonuç olarak eğer bu yaptığınız işte batarsanız en azından sermayesiz batmış olacaksınız ya da ilerde çok iyi bir noktaya geldiğinizde ben bu firmayı sıfır sermaye ile kurdum diyebilirsiniz. Bu sözü belki de etrafınızda çok duymuşsunuzdur veya daha çok filmlerde veya dizilerde izlemişsinizdir, sürekli derler çünkü bu durum insana da gurur veriyor.  Kendinizi böyle bir insanın yerine koyun yüzde sıfır sermaye ile bir firma kurmuşsunuz ve yirmi yıl sonra kurduğunuz şirket çok iyi bir aşamaya gelebilir ve o zaman bu sözü söylemek sizin en doğal hakkınız olacaktır. Ve sizin içinde gurur verici bir şey olacaktır. En azından sizin kurduğunuz bir iş olacaktır. Sermayesiz olarak kurulan işleriniz ilerde bir şeyler kazandıkça sermayeli büyük firmalara da dönüştürebilirsiniz ki genelde de öyle olurlar, sermayesiz olarak işe girilir sermayeli olarak işten çıkılır. Buradaki çıkış parasal anlamda bir şeyler kazanıp çıkıştır. Önemli durumlardan bir tanesi de yine burada da her yerde olduğu gibi sermayesiz yapılacak işin dalının iyi seçilmesi.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir Yorum

  1. Merhabalar! Bağcılar meydanda oturuyoruz. 4 kişiyiz . Paketleme işlerini yapabiliriz. En kısa zamanda dönüş yaparsanız seviniriz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.