Yurtdışı İşçi Alımı

Suudi Arabistan İşçi Alımı İş İlanları İşçi Maaşları 2019

Birçok yurtdışı göçmen işçi vatandaşımızın bulunduğu Suudi Arabistan, özellikle inşaat işçi alımı ile gündeme geliyor fakat birçok sektörde yurtdışı işçi alımı yapıyor. Suudi Arabistan işçi alımı için gerek Türk firmaları olsun gerekse Japon inşaat firmaları tarafından işçi açığı yüzünden sık sık personel ve işçi alımı yapılıyor. Arap yarımadasında bulunan Suudi Arabistan refahı yüksek petrol zengini bir ülke olduğu için yatırımcılarında ilgisini çekiyor ve yeni fabrika açan firmalar, sanayi ve inşaat firmaları orada yer alarak istihdam sağlıyor. Yüksek maaşla yurtdışına çalışmak için gitmek isteyen vasıflı vasıfsız birçok kişiye göre iş ilanı bulunan Suudi Arabistan’da çalışmak izni, işçi alımı başvurusu formu? Suudi Arabistan iş ilanları ve yaşam standartları hakkında bilgi vereceğiz.

Suudi Arabistan Yaşam Standartları

Yüksek refah seviyesi aynı zamanda Avrupa ortalamasının çok üzerinde işçi maaşları ile yurtdışına işçi olarak gitmek isteyenlere kapılarını aralıyor. Her ay 2,5 gün olmak üzere yılda 30 gün izin kullanılabiliyor. Diğer Avrupa ülkelerine benzer şekilde öncelikle kendi vatandaşına istihdam sağlama şartı koyan Suudi Arabistan’da birçok nitelikli ve vasıfsız işleri göçmen işçiler yapıyor.

Genel Giderler Ortalama Ne Kadar?

 • Ortalama bir restoranda tek kişilik yemek: 7$
 • McDonalds menü: 6$
 • Kahve: 2$
 • Hamburger: 2$
 • 1 LT Süt: 1.20$
 • Marlboro: 6.50$
 • Benzin: 0.30$
 • Taksi ile 10km yolculuk: 14$
 • 3+1 daire aylık kirası: 630$
 • Toplu taşıma 1 bilet: 0.75$
İlginizi Çekebilir:  Almanya İşçi Alımı Başvurusu Formu İş İlanları (OBM İŞKUR)

Suudi Arabistan İşçi Maaşı Ne Kadar?

Diğer arap ülkelerine ve Avrupa ortalamasına göre yüksek işçi maaşı ortalamasına sahip Suudi Arabistan’da ortalama 2200$ dolar civarı işçi maaşı bulunuyor. İşçi maaşı çalıştığınız sektörde vasıflı veya usta işçi olunma durumuna göre yükseliyor.

Suudi Arabistan İşçi Alımı Yapılan Meslekler

 • İnşaat İşçisi
 • İnşaat Makinası Operatörü (Vinç, İş Makinası)
 • Şoför
 • Tır Şoförü
 • Kamyon Şoförü
 • İnşaat Mühendisi
 • Makina Mühendisi
 • İnşaat Müteahhiti
 • Elektrik Teknikeri
 • Aşçı
 • Kaynakçı
 • Alçı Boya Sıva Mantolama Ustası
 • Tekstil İşçisi
 • Su tesisatçısı
 • Temizlik İşçisi
 • Hemşire
 • Marangoz
 • Mermer Ustası

Suudi Arabistan Türk İnşaat Firmaları

İnşaat alanında birçok ortadoğu ülkesinde inşaat yatırımları yapan Türk inşaat firmaları arap ülkelerindede aktif faaliyetlerini sürdürüyor. Suudi Arabistan’da işçi alımı yapan Türk inşaat firmalarının bazıları bunlardır;

 • Enka İnşaat
 • Gama İnşaat
 • Rönesans İnşaat
 • Tekfen İnşaat

Suudi Arabistan İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Suudi Arabistan yurtdışı göçmen işçi alımı 2019 yılı içerisinde birçok firma iş ilanlarını yayınladı. Türk inşaat firmalarıda dahil olmak üzere yabancı firmalar birçok farklı sektörde işçi alımı yapacağını duyurdu. İşçi alımı şuanda başladı ancak çoğu firma henüz işçi açığını kapatamadığı için sürekli işçi alımı yapılmaktadır. Yurtdışına işçi olarak gitmek istiyorsanız aşağıdan yorum kısmına meslek ve yaş bilginizi girerek işçi alımı yapan firmalara ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan İş İlanları

Suudi Arabistan iş ilanlarına ulabileceğiniz iş ilanları yayınlayan siteler bulunuyor. İş imkanı bulabilmek için aşağıdaki sitelere göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kanada Yeni Göçmen İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Adresleri

Suudi Arabistan İşçi Alımı Başvurusu Formu

İş ilanlarına başvurmak için İngilizce bilmeniz gerekmektedir herhangi bir işte çalışabilmek için Arapça bilmenizde yeterli olsada iş başvurularının çoğunluğu İngilizcedir.

Eğer İngilizce bilmiyorsanız aşağıdan yorum kısmına mesleğiniz tecrübeniz ve yaşınızı yazarak işçi alımı yapan firmalar iş başvurusu için ulaşabilirsiniz.

Etiketler

19 Yorum

 1. 34 yaşındayım kamyon şoförüyüm aynı zamanda tekstil işlerinde ustayım suudi arabistana işçi olarak gitmek istiyorum. Suudi arabistan işçi alımlarını sitenizden takip ediyorum başvuru yapmak istiyorum.

 2. Merhaba İş Makinası Sertifikalarım Vardır
  Bekoloder Excavatör Kule Vinc Forklift Bobcat
  Bilişim Teknoloji Alanında Sertifikam Vardır
  Televizyon Tablet Telefon Bilgisayar Onarımı Bakımı
  Güvenlik Kamerası Sistemleri Kurulum
  Ehliyet Sınıfım B
  Yabancı Dilim İngilizce
  Bu bölümlerden birinden iş arıyorum başvurumu bu şekilde kaydederseniz sevinirim.

 3. Merhabalar ismim Suat boya ve su tesisat işlerinde ustayım belgelerim mevcut Suudi arabistan işçi alımı başvurusu için gerekli şartları taşıyorum yurtdışında çalışmak istiyorum ne yapmam gerekiyor? Arap ülkelerinde daha çok inşaat sektörü yaygın olduğu için inşaat işçi alımı yapılıyor ancak tesisat ve boya badana işleri içinde Suudi Arabistan işçi alımı ilanlarına başvurmak istiyorum

 4. Merhaba ben Şaban, tır şoförüyüm iş arıyorum bütün belgelerim var eksiksiz yurtdışı tır şoförü arayan şirketler firmaları bir süredir araştırıyorum 10 yıllık tecrübem vardır uluslararası tır şoförlüğü yaptım Avrupa ülkeleri veya kanada tır şoförü arayan firmalara başvuru yapmak istiyorum. Tır şoförü arayan Suudi Arabistan gibi Arap ülkeleride olur ancak maaş olarak anlaşmamız lazım ben daha önce 7500$ tır şoförü maaşı alıyordum şu an ücretler biraz daha yüksek global firmalardan iş istiyorum.

  1. Daha önce yurtdışında çalıştım beko loder, ekskavatör, fore, kazık operatörüyüm pasaportum var Suudi Arabistan’da çalışmak istiyorum.

 5. Suudi Arabistan işçi maaşları iyi olduğu için ve yurtdışında çalışmak istediğim için işçi alımı başvurusu yapmak istiyorum. Arapça biliyorum inşaat işlerinde tecrübeliyim tüm iş makinalarını kullanabiliyorum ve Arabistan kendi memleketim kadar iyi biliyorum. Eğer yurtdışında iş imkanı sağlarsanız Suudi Arabistan inşaat işçisi olarak gitmek isterim teşekkürler. Tel 0542 450 ** ** Tel 2 0536 703 ** **

 6. İnşaat işçisiyim daha önce enka, rönesans, ant yapı firmalarında şantiye şefliği ve kalıp boya kaynak işlerini yaptım ustabaşı olarak görev aldım. Yurtdışı inşaat işçi alımlarını araştırırken burayı buldum umarım işçi alımı yaparken benide kabul edersiniz işsizim gelirim yok acil iş imkanı arıyorum. Yurtdışında çalışmak istiyorum Suudi Arabistan iş ilanlarına başvurmak istiyorum.

 7. Salam adım Amid Azerbaycanda yaşıyorum uzun yıllardır şehirler arası uluslar arası yurtdışı tır şoförüyüm günde 1000 km yol yapabiliyorum. Yurtdışında iş arıyorum. Suudi Arabistan işçi alımı iş ilanları için başvurmak istiyorum.

 8. Merhaba ben (aşçıyım ustalık yok ama çıraklık kalfalık belgem var) aynı zamanda garson , fayans, fırın, şoför deneyimim var E sınıfı ehliyetim var vasıfsız vasıflı işlerde çalışabilirim bende Suudi Arabistan’a işci olarak gitmek istiyorum yurtdışı iş imkanları araştırması yapıyorum Suudi Arabistan evlere iş veren firmalar dönüş yaparsanız sevinirim.

  1. Merhabalar ben Türkiye den duran usta 30 yıllık aşçıyım ustalık belgem var yurtdışı iş arıyorum daha önce yurtdışında aşçılık yaptım inşaat sektöründe çalıştım Suudi Arabistan iş ilanları işçi alımı başvurusu yapmak istiyorum.

 9. Yurtdışı iş imkanları ve iş ilanları arıyorum bir süredir, Suudi Arabistan işçi alımı gibi ülkelerde yurtdışında çalışmak ve yaşamak isterim. İnşaat sektöründe olur mutfak aşçısı yemek sektörü, şoförlük, garson veya kasiyer benim için vasıflı vasıfsız iş farketmez Suudi Arabistan iş ilanları başvurusu yapmak istiyorum. Suudi Arabistan’a gitmek istiyorum B sınıfı ehliyetimde var iş başvurusu yapıyorum.

 10. İnşaat mühendisliği son sınıf öğrencisiyim yurtdışı iş imkanları iş ilanları araştırıyorum 1 yıllık deneyim sahibiyim betonarme çelik prefabrik konularında bilgi birikimi sahibiyim. Alt yapı üst yapı konusunda yeterli donanıma sahibim yurtdışı iş arıyorum. İnşaat işçisi arayan firmalar genellikte Arap ülkelerinde oluyor benim için problem olmaz uygundur Suudi Arabistan iş ilanları başvurusu için yardımcı olursanız sevinirim.

 11. Merhaba Elektrik Tekniker iyim 15 yıllık tecrübem var iş yerim vardı kapattım. Saygilar
  0539774****

 12. Adım şenol MANDIRALI
  Yurt dışı işi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim
  0538871****

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)