Kredi

Tefeci Adresleri Listesi Tüm İller

Tefeciler, belirli bir miktarda birikimi olan kişilerden aldıkları meblağı taahhüt ettikleri süre sonunda yüksek faiz işleterek yatırımcıya geri veren kişilerdir. Aynı zamanda acil nakit ihtiyacı olanlara da yine yüksek faiz işletiminde bulunarak borç para veren tefeciler, özellikle metropoller de sıklıkla tercih edilmektedir.

Borç alacak kişi, boş bir kağıda veya senede imza atarak acil nakit ihtiyacını çözmek, yatırımcı ise kısa vadede yüksek kar elde etmek için tefecileri tercih etmektedir. Ancak tefeciler, sözlük tanımlarında olduğu gibi aslında var olan kişiler değildir. Kendisini tefeci olarak tanıtan bir kişi, yatırım yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek isteyen bir kişiden adlığı parayı kendisinden borç isteyen bir kişiye verebilmektedir. Bu sistemin ömrü uzun değildir ve sistem bir süre sonra tıkanmaktadır.

Bu nedenle kendisini tefeci olarak tanıtan bir kişi birkaç kez faize yatırmak istediğiniz paranızın karşılığını verebilmektedir. Ancak söz konusu kişiye güven duyacağınız ve daha fazla kazanmak isteyeceğiniz için her defasında daha yüksek meblağda yatırdığınız tutarın tarafınıza dönüşü bir süre sonra olmayabilmektedir. Kısacası tefeci, güven kazandıktan sonra taahhüt ettiği miktarı vermeyi reddedebilmektedir. Genellikle sizden aldığı parayı borçluya verdiğini ve borçlunun da borcunu ödemediğini söyleyen tefeci faiz almak umudu ile yatırdığınız parayı bir daha tarafınıza vermemektedir. Bir nevi dolandırıcılık çeşidi olan bu yöntemden yüz binlerce insan mağdur olmuştur.

Aynı şekilde acil nakde ihtiyacı olan kişiler boş senetlere imza attığında başlarda sözlü olarak taahhüt edilen miktarın tahsilatını yapan tefeci, bir süre sonra taahhüt edilen miktardan çok daha fazla borca sahip olduğunuzu iddia edebilmektedir. Ortada yazılı veya yasal herhangi bir kanıt olmadığından söz konusu ücreti ödemek durumunda bırakılabilirsiniz. Gerek tehdit gerekse zorbalık yoluyla sizden tahsil edilen meblağ ile birlikte daha fazla borca girerek kaçınılmaz olan iflasa doğru sürüklenebilirsiniz. Bu nedenle kendisini tefeci olarak tanıtan veya tavsiye yolu ile tanıştığınız kişi veya kişilerden uzak durmalı, size borç para vermeyi veya paranızı yüksek faiz işleterek iade etmeyi taahhüt eden kişiler hakkında yasal işlem başlatılması adına ilgili birimlere başvurmanız vatandaşlık görevinizdir.

Tefeci Adresleri :  

İstanbul, ankara, adana, antalya, manisa, izmir, diyarbakır, edirne, eskişehir, muğla, aydın, balıkesir, bursa, kocaeli gibi iller de tefeci adresleri bulmanız mümkün değildir. Lütfen bilinçli olalım artık tefeci adresleri aramak bulmak iyi birşey değildir. Borçlu olabilirsiniz  sıkışık olabilirsiniz gereksiz yere başınızı ağrıtmayınız. Borcunuzu ödemek için başka legal yollar arayınız .

Herkese Borçsuz günler dileriz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)