Kredi

Yeni Tefeci Arıyorum Nerede Bulurum

Genellikle acil nakit paraya ihtiyaç duyan kişilerin tercih ettiği tefeciler, kişiden herhangi bir ön ödeme talep etmeksizin yüksek faiz oranıyla borç para veren kişilerdir. Tefeci arıyorum İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya gibi büyük illerimizde daha çok bulunuyor. Diğer illerde tefeci arıyorum diyorsanız onun içinde yazının devamında tefeci nerede bulurum sorunuzu yanıtladık.

Tefeciden para talep eden kişi, genellikle acil bir sağlık sorununa çözüm aramakta ya da mevcuttaki diğer borçları nedeniyle ev veya iş yerine haciz tehlikesi gelme durumu olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kişi, tefeciye başvurduğunda çok ciddi bir rakam olmadığı sürece belirlenen meblağ tutarındaki senede imza atmaktadır. Bazı durumlarda ise kişi, boş kağıda veya senede imza atabilmektedir.

Bunun anlamı, tefeciye olan borcunu ödememesi durumunda tefecinin borç sahibine dilediği tutarda borçlu olduğunu ifade etme imkanı doğurmaktadır. Tefeciler, verdikleri borç karşılığı yüksek faiz işleterek borçludan yüksek meblağda geri ödeme almaktadır. Aynı zamanda bir borçludan aldığı parayı diğer borçluya vererek çifte faiz alma imkanına da sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra borcu olmayan kişiler de tefeciye para vererek yüksek faiz elde etme imkanı sunmaktadır.

Tavsiye İçerik:  Şekerbank Borç Transferi Kredisi Borç Kapatma Kredisi Başvuru

Bu işlem, para veren kişini parasını bankaya yatırması durumunda elde edeceği faiz miktarından çok daha yüksek bir meblağdır. Bu sayede tefeci, yatırımcıdan aldığı parayı borçluya vererek kar marjını katlamaktadır. Ancak, yatırımcı ile tefeci arasında herhangi bir yasal sözleşme olmadığı için yatırımcı, parasını tamamıyla kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Tefeci, parasını aldığı kişiye bir süre sonra böyle bir tutarın kendisine verilmediğini ifade edebilmektedir.

Nitelikli dolandırıcılık kategorisine giren bu durumda yatırımcı, yüksek kar elde etmeyi beklerken var olan birikiminden de olmaktadır. Aynı şekilde borcu olmayan bir kişi imza attığı herhangi bir kağıt üzerinden borçlu olarak itham edilebilmektedir. Bu nedenle, kendisini tefeci olarak tanıtan kişi veya kişilerden uzak durmanız gerekmektedir. Tefecilik bir meslek grubu değildir ve hiçbir yasal dayanağı yoktur.

Arama motorların da istanbul tefeci arıyorum, anadolu yakası ve avrupa yakası tefeciler arıyorum, izmir tefeci arıyorum, sarıyer tefeci arıyorum, ankara tefeci arıyorum, borç para verecek tefeci arıyorum,  antalya yasal tefeci arıyorum, adana yasal tefeci arıyorum, acil tefeci arıyorum gibi kelimeler yazarak size borç para veriyoruz diyen telefon numaralarına ve sitelere kesinlikle itibar etmeyiniz.

Tavsiye İçerik:  Taksitle Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar 2019

Kendisini tefeci olarak tanıtan ve sizden para talep eden veya borç vermeyi taahhüt eden kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmalı ve yasal yollara başvurmalısınız.

Tefeciler hakkında diğer makalemize de göz atabilirsiniz.

Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2018

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir