Uçak Bileti

Uçak Firmalarının Sefer Saatleri

Eskiden bir yerden bir yere gitmek çok meşakkatliydi. Eski tip otobüslerle dahi seyahat etmek bir lüks olarak bilinmekteydi. Tabi ki o zamanın sosyolojik yapısı da bu duruma mecbur ediyordu. Hava yolu taşıtları kullanılıyordu ama bürokratlar, siyasiler ve askeri erkanlar faydalanabiliyordu. Zaman içerisinde ekonomik rahatlıkların gelmesiyle beraber kodamanların dışında alt düzeyde iş adamları, işçileri derken insanlar arasında yaygınlaşmaya başladı.

Sefer sayılarının artmasıyla bağlantılı olarak yolcu sayısı da arttı. Fiyatlarda bu doğrultuda düşmeye başladı. Uçak firmalarında otobüsler gibi ekmek kapısı olması amaçlı ticarete başladılar. Taşımacılık sektöründe uçak firmalarının kalitesi, aktarmasız uçuşu ve konforu göz önünde bulundurulmaktadır. Uçak firmalarının sefer saatleri de tabi ki önemli bir unsurdur yolcular için.

Çünkü bir uçağın ne kadar sefer saati esnekse tercih edilebilirliğide o derecede artar. Gece 23:00 saatinde bir uçak seferi olması varış saatinde yolcu için hedef noktasına ulaşması konusunda sıkıntı teşkil edebilmektedir. Yani aslında yolcular uçuş saatlerinden çok varış saatleri ve varış saatine bağlı olarak şehir içi ulaşımı düşünmektedir.

Uçak firmalarının sefer saatleri bundan dolayı önemli bir kritere sahiptir konfordan önce. Yolculuk yurt içinde 2-3 saat sürmesi çok problem edilmemektedir. Çünkü ne kadar çok sefer saati olursa ve saatsel olarak daha gidile bilirliği olursa yolcuların biletleri tüketmeside artar. Sefer saatlerinin uygunluğunun ardından kalite ve konfor düşünülmektedir. Uçak firmaları kendi sitelerinde mevsimsel ve tatilsel olarak sefer saatlerini paylaşırlar ve değiştirebilirler. Sizde resmi sitelerden uçak uçuş saatlerini kontrol edin. Aksi takdirde aracı sitelerden alacağınız yanlış bilgiler sizi farklı yanlış yönlendirebilir. Gerekirse çağrı merkezini de arayarak tam bilgiyi teyit ettirin.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)