Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar 2020

Ücretsiz bayilik veren firmalar, ücretsiz bayilik verilecektir ilanları ile franchising almak isteyenlere yardımcı oluyor. Ücretsiz bayilik cafeler, hazır giyim, gıda, su firmaları ve birçok alanda hizmet vermektedir. İş kurmak isteyenler ya da işini değiştirmek isteyenler için en önemli alternatiflerden birisi de firmaların bayiliklerini alarak işletmektir. Bazı firmalar daha hızlı büyümek ve müşteri ağını genişletmek için bayilikler vermektedir. Bu firmalar, bayilik vermek için bazı şartlar öne sürmekte ve bu şartların sağlanması durumunda bayiliklerini vermektedir. Yazının devamında ücretsiz bayilik veren firmalar, cafeler, giyim firmaları, gıda, bebek, mobilya, kahve firmalarından bahsettik.

Bu şartlar firmadan firmaya farklılık gösterebilmekte ve bazı firmalar bu şartların üzerine bayilik için ücret talep etmektedir. Bayilik alabilmek için istenen ücretler de firmalara göre farklılık gösterebilmekte bazen çok yüksek rakamlara ulaşabilmektedir. Bazı ücretsiz bayilik veren firmalar da bulunuyor ve bu firmalar bayilik için ücret talep etmemesine rağmen bazı şartların yerine getirilmesini isteyebilmektedir.

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Ücretsiz bayilik veren firmalar genellikle girişimcilerin bayi için düşünülen yer ile ilgili belli şartların sağlanmasını istemektedir. Bu şartlar arasından en önemlisi bayi için düşünülen dükkanın işlek bir caddede olmasıdır. Firmalar böylece bayilerinin daha fazla insana ulaşabilmesini amaçlamaktadır. Ana cadde üzerindeki bir dükkan ile ara sokaktaki bir dükkan arasında ciddi farklar olmakta ve bundan dolayı firmalar bayilik için düşünülen yerin ana cadde olmasını eğer bu mümkün değilse de yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde olmasını istemektedir. Böyle bir yerde açılacak olan bayiye, insanlar daha rahat ulaşabilecek ve böylece hem firmanın tanınırlığı artacak hem de bayi açan girişimcinin karı artacaktır. Ücretsiz olarak bayilik veren firmaların önceliklerinden bir tanesi budur.

Ücretsiz franchise veren firmalar bayilik için ücret talep etmemekte fakat bayi olması düşünülen dükkân ya da mağazanın firmanın istediği şekilde olması için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep etmektedir. Bu şartı ücretli bayilik veren firmalar da istemektedir. Çünkü firmalar, bayilerindeki iç tasarım ve dizayn ile de tanınmaktadır. Ayrıca bayilik için düşünülen yerin belli bir metrekarenin üzerinde olması da firmalar için en önemli unsurlardan birisidir. Kısaca bayilik için ücret istemeyen firmalar, ücret dışında farklı isteklerde bulunabilmektedir ki bu durum gayet doğaldır. Çünkü bayilik verip de bu tür şartların yerine getirilmesini istemeyen firma yok gibidir.

Ücretsiz Bayilik Verilen Sektörler

Ücretsiz bayilik arıyorum diyenler için aşağıdaki sektörlerde franchise başvurusu yapılarak düşük maliyetle kendi işinizi kurabilirsiniz. Bu firmalar çok farklı alanlarda faaliyet gösterebilmekte ve girişimcilere farklı fırsatlar sunabilmektedir. Ücretsiz bayilik bulunabilecek alanlar ve bu alanlarla ilgili istenen şartlar genel olarak şu şekildedir:

  • Ücretsiz su bayiliği veren firmalar; bilindiği son yıllarda insanlar şebeke sularını içme suyu olarak kullanmamakta ve onun yerine hazır suları kullanmaktadır. Bu durum son yıllarda su firmaların hızla büyümesine ve sayısının artmasına neden olmuştur. Bu su firmalarının birçoğu daha hızlı büyüyebilmek için bayilik verirken bunlardan bir kısmı bayilik için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Fakat bayiliğin açılacağı yer ve başka durumlarla ilgili bazı şartların yerine getirilmesini şart koşmaktadır. Son derece popüler olan su bayiliği açmak firmaların girişimcilerden yerine getirmelerini istediği ilk şart bayilik için düşünülen yerin yeterli büyülükte olmasıdır. Bu da ortalama olarak 20 m2 büyüklüğündeki bir yer anlamına gelmektedir. Bunun dışında istenen diğer şartlar ise damacana sularının servis edilebileceği uygun bir araç ve bu araç için uygun bir personeldir.
  • Ücretsiz çiğköfte bayiliği veren firmalar; son yıllarda hemen her yerde görmeye alıştığımız çiğ köfte işini yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmalar da daha hızlı büyüme amacıyla bayilikler vermektedir. Bazı firmalar bayilikler için çok ciddi rakamlar isterken bazıları ise herhangi bir ücret talep etmemekte fakat bazı şartların yerine getirilmesini istemektedir. Çiğ köfte firmaları, girişimcilerden öncelikle uygun bir yer istemektedirler. Bu yerin işlek bir cadde üzerinde olması en önemli şartlar arasındadır. Ayrıca bu mekânın içinin çiğ köfte hizmeti için uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Firmalar bunun için gerekli olan malzemeleri, girişimcilere sağlamaktadır. Fakat bu malzemeler için ücret talebinde bulunmaktadır.
  • Ücretsiz döner bayiliği veren firmalar; insanlar için en kolay ulaşılabilen ve sevilerek yenilen yemeklerden bir tanesi dönerdir. Hemen her il ve ilçede birden fazla dönerciye rastlanabilmektedir. Bundan dolayı bu alanda da ciddi sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmaların bir kısmı bayilik vermekte ve bayilik verenler içerisinde herhangi bir ücret talep etmeyen firmalar bulunmaktadır. Döner firmaları, yüksek kar marjları ile girişimcilerin yoğun ilgisini çekmektedir. Bu firmalar girişimcilerden uygun bir yerin dışında bu yer ile ilgili düzenleme ve dönercilik konusunda tecrübe istemektedir.
  • Ücretsiz giyim bayiliği veren firmalar; insanların sürekli ihtiyaç duydukları şeylerden bir tanesi de giyimdir. Dolayısıyla bu talebi karşılamak için irili ufaklı birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların hemen hepsi belli şartların sağlanması durumunda bazı dönemlerde bayilik verebilmektedir. Bunlar arasındaki küçük ve orta büyüklükteki bazı firmalar bayilik için ücret talep etmemektedir. Ücretsiz giyim bayiliği veren firmalar mağazanın açılacağı yerin konumunu ve mağazanın iç tasarımını çok önemsemektedir. Bunun dışında istenilen büyük şart bulunmamaktadır.

Diğer Bayilikler ;

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir