Bayilik franchise

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar 2020


Ücretsiz bayilik veren firmalar, ücretsiz bayilik verilecektir ilanları ile franchising almak isteyenlere yardımcı oluyor. Ücretsiz bayilik cafeler, hazır giyim, gıda, su firmaları ve birçok alanda hizmet vermektedir. İş kurmak isteyenler ya da işini değiştirmek isteyenler için en önemli alternatiflerden birisi de firmaların bayiliklerini alarak işletmektir. Bazı firmalar daha hızlı büyümek ve müşteri ağını genişletmek için bayilikler vermektedir. Bu firmalar, bayilik vermek için bazı şartlar öne sürmekte ve bu şartların sağlanması durumunda bayiliklerini vermektedir. Yazının devamında ücretsiz bayilik veren firmalar, cafeler, giyim firmaları, gıda, bebek, mobilya, kahve firmalarından bahsettik.

Bu şartlar firmadan firmaya farklılık gösterebilmekte ve bazı firmalar bu şartların üzerine bayilik için ücret talep etmektedir. Bayilik alabilmek için istenen ücretler de firmalara göre farklılık gösterebilmekte bazen çok yüksek rakamlara ulaşabilmektedir. Bazı ücretsiz bayilik veren firmalar da bulunuyor ve bu firmalar bayilik için ücret talep etmemesine rağmen bazı şartların yerine getirilmesini isteyebilmektedir.

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Ücretsiz bayilik veren firmalar genellikle girişimcilerin bayi için düşünülen yer ile ilgili belli şartların sağlanmasını istemektedir. Bu şartlar arasından en önemlisi bayi için düşünülen dükkanın işlek bir caddede olmasıdır. Firmalar böylece bayilerinin daha fazla insana ulaşabilmesini amaçlamaktadır. Ana cadde üzerindeki bir dükkan ile ara sokaktaki bir dükkan arasında ciddi farklar olmakta ve bundan dolayı firmalar bayilik için düşünülen yerin ana cadde olmasını eğer bu mümkün değilse de yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde olmasını istemektedir. Böyle bir yerde açılacak olan bayiye, insanlar daha rahat ulaşabilecek ve böylece hem firmanın tanınırlığı artacak hem de bayi açan girişimcinin karı artacaktır. Ücretsiz olarak bayilik veren firmaların önceliklerinden bir tanesi budur.

Ücretsiz franchise veren firmalar bayilik için ücret talep etmemekte fakat bayi olması düşünülen dükkân ya da mağazanın firmanın istediği şekilde olması için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep etmektedir. Bu şartı ücretli bayilik veren firmalar da istemektedir. Çünkü firmalar, bayilerindeki iç tasarım ve dizayn ile de tanınmaktadır. Ayrıca bayilik için düşünülen yerin belli bir metrekarenin üzerinde olması da firmalar için en önemli unsurlardan birisidir. Kısaca bayilik için ücret istemeyen firmalar, ücret dışında farklı isteklerde bulunabilmektedir ki bu durum gayet doğaldır. Çünkü bayilik verip de bu tür şartların yerine getirilmesini istemeyen firma yok gibidir.

Ücretsiz Bayilik Verilen Sektörler

Ücretsiz bayilik arıyorum diyenler için aşağıdaki sektörlerde franchise başvurusu yapılarak düşük maliyetle kendi işinizi kurabilirsiniz. Bu firmalar çok farklı alanlarda faaliyet gösterebilmekte ve girişimcilere farklı fırsatlar sunabilmektedir. Ücretsiz bayilik bulunabilecek alanlar ve bu alanlarla ilgili istenen şartlar genel olarak şu şekildedir:

Sponsorlu Reklamlar
  • Ücretsiz su bayiliği veren firmalar; bilindiği son yıllarda insanlar şebeke sularını içme suyu olarak kullanmamakta ve onun yerine hazır suları kullanmaktadır. Bu durum son yıllarda su firmaların hızla büyümesine ve sayısının artmasına neden olmuştur. Bu su firmalarının birçoğu daha hızlı büyüyebilmek için bayilik verirken bunlardan bir kısmı bayilik için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Fakat bayiliğin açılacağı yer ve başka durumlarla ilgili bazı şartların yerine getirilmesini şart koşmaktadır. Son derece popüler olan su bayiliği açmak firmaların girişimcilerden yerine getirmelerini istediği ilk şart bayilik için düşünülen yerin yeterli büyülükte olmasıdır. Bu da ortalama olarak 20 m2 büyüklüğündeki bir yer anlamına gelmektedir. Bunun dışında istenen diğer şartlar ise damacana sularının servis edilebileceği uygun bir araç ve bu araç için uygun bir personeldir.
  • Ücretsiz çiğköfte bayiliği veren firmalar; son yıllarda hemen her yerde görmeye alıştığımız çiğ köfte işini yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmalar da daha hızlı büyüme amacıyla bayilikler vermektedir. Bazı firmalar bayilikler için çok ciddi rakamlar isterken bazıları ise herhangi bir ücret talep etmemekte fakat bazı şartların yerine getirilmesini istemektedir. Çiğ köfte firmaları, girişimcilerden öncelikle uygun bir yer istemektedirler. Bu yerin işlek bir cadde üzerinde olması en önemli şartlar arasındadır. Ayrıca bu mekânın içinin çiğ köfte hizmeti için uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Firmalar bunun için gerekli olan malzemeleri, girişimcilere sağlamaktadır. Fakat bu malzemeler için ücret talebinde bulunmaktadır.
  • Ücretsiz döner bayiliği veren firmalar; insanlar için en kolay ulaşılabilen ve sevilerek yenilen yemeklerden bir tanesi dönerdir. Hemen her il ve ilçede birden fazla dönerciye rastlanabilmektedir. Bundan dolayı bu alanda da ciddi sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmaların bir kısmı bayilik vermekte ve bayilik verenler içerisinde herhangi bir ücret talep etmeyen firmalar bulunmaktadır. Döner firmaları, yüksek kar marjları ile girişimcilerin yoğun ilgisini çekmektedir. Bu firmalar girişimcilerden uygun bir yerin dışında bu yer ile ilgili düzenleme ve dönercilik konusunda tecrübe istemektedir.
  • Ücretsiz giyim bayiliği veren firmalar; insanların sürekli ihtiyaç duydukları şeylerden bir tanesi de giyimdir. Dolayısıyla bu talebi karşılamak için irili ufaklı birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların hemen hepsi belli şartların sağlanması durumunda bazı dönemlerde bayilik verebilmektedir. Bunlar arasındaki küçük ve orta büyüklükteki bazı firmalar bayilik için ücret talep etmemektedir. Ücretsiz giyim bayiliği veren firmalar mağazanın açılacağı yerin konumunu ve mağazanın iç tasarımını çok önemsemektedir. Bunun dışında istenilen büyük şart bulunmamaktadır.

Diğer Bayilikler ;

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.