Bankalar

Ücretsiz Yazar Kasa Pos Cihazı Veren Bankalar 2020


Artık işyerlerinde yeni nesil olarak tanımlanan pos cihazları bulundurmak zorunlu bir hal aldı. Yeni nesil pos cihazının haricinde diğer pos cihazlarını bulundurmak da müşteriyi mağdur etmemeyi sağlayabilir. Bazı bankalar anlaşma sağladığı işyerlerine ücretsiz olarak pos cihazı vermektedirler. Yeni nesil yazar kasa pos cihazı nasıl alınır? Pos cihazı demek, müşterilerin yapmış olduğu alışverişler sonucunda ödemeyi taksite böldürmek için düşünülmüş bir cihazdır. Yazının devamında ücretsiz yazar kasa pos cihazı veren bankalar ve nasıl başvuru yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Pos Cihazı Almak Zorunlu Mu?

Eski zamanlardaki işyerlerinde eski tiplerde kullanıma açık yazar kasalar kullanımdaydı. Yani yapılmış olan alışveriş sonucunda sadece fiş kesimleri yapılmaktaydı. Herhangi bir bankaya ait olan pos cihazları ise ayrı bir yerde kullanıma sunuluyordu. Ülkemizdeki birçok işyerinde de eski tipli yazar kasalar halen kullanılmaktadır. Artık yeni nesil pos cihazları piyasaya sunuldu. 2019 yılı itibari ile satışa çıkarılan pos cihazlarını birçok işyeri satın aldı ve müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmaya başladılar. Bu pos cihazları sayesinde müşterinin yapmış olduğu alışveriş için satış kaydı oluşturulabiliyor. Ayrıca, kredi kartı ile vadesiz kartlardan da alışveriş ödemeleri yapma imkanı sunuluyor. Yeni nesil pos cihazlarının avantajları olduğu gibi esnaflar açısından zararı da olmuş oluyor. Zararı derken; pos cihazları yeni bir masraf çıkarıyor ve giderlerde artmaya neden olduğu için bazen esnaflar halen eski yazar kasa cihazları kullanmaya devam ediyorlar.

Ücretsiz Yazar Kasa Pos Veren Bankalar

Vakıfbank Yazar Kasa Pos

Vakıfbank pos cihazını anlaşmalı olan işyerleri ücretsiz olarak almaktadırlar. Farklı farklı marka ve model seçimleri ise alıcıya sunulmaktadır. Vakıfbank’ın vermiş olduğu pos cihazları şunlardır;

  • Masaüstü kullanımlardaki sabit pos cihazı
  • Adsl yani kablosuz kullanımdaki pos cihazı,
  • Mobil kullanımlardaki pos cihazı,
  • Sade olarak yazar kasa pos cihazı,
  • Tarım için kullanılan pos cihazı.

Garanti Bankası Yazar Kasa Pos Cihazı

Sponsorlu Reklamlar

Garanti Bankası, yazar kasa pos cihazları, masaüstü kullanımlardaki pos ürünleri, sanal pos cihazları ve temassız ödeme sistemleri ile müşterilere daha iyi olanaklar sağlıyor. Garanti Bankası’na ait olan pos hattını arayarak kampanyalar ile veya cihazın kullanım özellikleriyle ilgili bilgiler alınabilmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Türkiye Ekonomi Bankası, sabit ücreti olan pos cihazı, ortak olarak kullanımı olan pos cihazı, yazar kasa pos cihazı ve Bonus’a ait olan pos cihazları vermektedir. Aylık olarak 1.500 tl ciro yapan işyerlerine 24 ayda her ay boyunca 6 bin tl kullanım sözü verilmesi durumunda yazar kasa pos cihazını ücretsiz olarak vermektedir.

Yeni Nesil Yazar Kasa Pos Cihazı Nasıl Alınır?

  • İşyerlerine pos cihazı almak isteyenler maliyedne izin almalılar.
  • Firma ya da bankaya başvurmaları gerekmektedir.
  • Pos cihazı alındıktan sonra 90 gün içerisinde cihazların kayıtlarının yapılması gerekmektedir.
  • Son olarak bankaların şubelerine giderek, bankalara ait olan uygulamalar pos cihazına yükletilir.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.