Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir 2020

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi son zamanlarda bankalardaki borçlarını ödeyemeyen müşterilerin başvuru yaptığı kredi olmuştur. Bu kredi iki türlü verilen bir kredidir. Vakıfbank borç kapatma kredisi hem devlet destekli birleştiren kredi olarak verilmekte hem de normal bankanın 100.000 TL’ye kadar transfer kredisi olarak vermektedir.

Vakıfbank borç kapatma kredisi için vadeler 60 ay olacaktır. Birleştiren kredi adında yapılan bu kampanyada tüm kredi kartı borçlarınızı tek bir yere toplayarak uygun faizlerle işlem yapabilirsiniz. Bu borç kapatma kredisini alabilmeniz içinde bazı şartlar vardır. Şimdi sizlere bu kredilerin nasıl alındığını ve başvuru yaptığınızda nasıl tüm borçlarınızı kapatacağınızı söyleyeceğiz.

Vakıfbank Borç Transfer Kredisi Nedir?

Ülkemizin kamu bankası olan Vakıfbank her türlü kredilerde en çok tercih edilen bankadır. Bunun sebebi uygun faizle işlem yapması ve müşterinin halinden anlamasıdır. Ziraat Bankası, Halkbank gibi kamu bankalarının yaptığı birleştiren krediyi bu bankadan da yapabiliyorsunuz. Vakıfbank borç kapatma kredisi ile birlikte tüm banka borçlarınızı tek bir bankada toplayarak rahat bir nefes alabilirsiniz.

Bu kredi ihtiyaç kredisi ve kredi kartları borçları için geçerlidir. Eğer teminatlı olarak konut veya ipotekli krediler kullandıysanız bu bankadan borç kapatma kredisi alamazsınız. Çünkü bankalar hemen kapatılacak ve anında işlem olacak borçları kapatmak ister.

Vakıfbank üzerinden verilen bu kredi daha önceleri 12 ay ve sadece bu bankanın kredi ürünleri için geçerliydi. Ama şimdi yeni yapılan kampanyada 60 ay vadeye kadar kredi kullanabiliyor ve tüm borçlarınızı kapatabiliyorsunuz. Vakıfbank üzerinden borç kapatma kredisi alacaksanız bankanın da şartlarına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Şimdi dilerseniz bu şartlar hangileri bunun hakkında bilgiler verelim.

Vakıfbank Borç Kapatan Krediyi Almak İçin Şartlar Nedir?

Borçları birleştirmek isteyenler banka şartlarına uygun olmak zorundadır. Nedir peki bu banka şartları? Öncelik olarak kredi notunuzun ve kredi sicilinizin düzgün olması gerekiyor. Kredi notu haricinde borç kapatma yapacağınız toplam tutarı ödeyebilecek bir gelir belgenizin olması gerekiyor. 18 yaşından büyük olanlar ve bu verdiğimiz şartlara uygun olan kişiler banka şubelerine giderek başvuru yapabilirler.

Bu kredinin bir güzel yanı da başvuru yaptınız ve onay aldıktan sonra 3 ay ertelemeli olarak kullanabilmenizdir. Hem bu şekilde ödemelerde de sıkıntı yaşamadan işlem yapmış olursunuz.

Bankalarda gecikmeli borcu olanlar veya icralık borcu olanlar bu borçların kapandığını da düşünmektedir. Bu maalesef böyle bir kapatma kredisi alamazsınız. Başvuru yaptığınız zaman bu borçları ödemiş olmanız ve sıkıntınızın olmaması gerekiyor.

Vakıfbank Borç Yapılandırma Kredisi

Vakıfbank borç yapılandırması sadece kendi bankasındaki kredi ve kredi kartları için geçerlidir. Bunun için bu bankadan maaş almanız gerekiyor ve bu bankadan kart veya kredi kullanmanız gerekiyor. Borçları ödeyemeyecek gibiyseniz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekli olanlar ve bu bankadan maaş alanlarda 90 bin liraya kadar yapılandırma yapabilirler. Eğer emekli maaşınız bu bankada değilse ve diğer bankalarda borçlarınız varsa tüm borçlarınızı ödeyerek emekli maaşınızı Vakıfbank şubelerine taşıyabilirsiniz. Kredi başvurusunu yaptığınızda eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli olarak ödemeler yapabildiğiniz gibi isterseniz balon ödemesi yaparak da kredi kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank borç yapılandırma kredisi faiz oranları bankanın o günkü güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ile birlikte verilecektir.

Vakıfbank Birleştiren Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Vakıfbank birleştiren kredi devlet destekli olarak verilen bir kredi çeşididir. Sadece kredi kartı borçlarınızı kapatmanız için Başkan Tayyip Erdoğan tarafından kamu bankalarına sunulmuş bir kampanyadır. Birleştiren kredi ile kredi kartı borçlarınızı uygun faiz oranları ile kapatıp bunun yerine kredi alabilir ve 60 ay vadeye kadar işlem yapabilirsiniz.

Birleştiren krediler için verilen faiz oranı 24 ay vadeye kadar verilen krediler için %1.10 olurken, 24 ay üzeri yani 60 ay vadeye kadar kredi kullanacaksanız da %1.20 üzerinden işlem yapacaksınız. Banka kredi başvurusunu sadece şubelerden yaptırmaktadır.

Tüm kredi kartlarınızın borç kapatma bakiyelerini öğrenip kartları yanınızda götürdüğünüzde işlem yapılacaktır. Banka şartlarına uygun olursanız anında kredinizi kullanabilir ve kartlarınızı iptal ettirebilirsiniz. Bu kredi kampanyasında tüm kartlarınızı kapatmanız gerekiyor. Kartlarınızdan bir tanesini bırakmak isterseniz bile banka olumsuz yanıt verecektir.

Kredi başvurusunda bulunacak şahıs ise çalışma süresi 6 ay olması gerekiyor. Ticari olan esnaf arkadaşlarımız ise 1 senelik vergi levhası kaydı bulunması durumunda bu kredilerde başvuru yapabilir. Ev hanımları, çalışmayanlar bu krediyi alamazlar.

Müşterilere Özel Borç Transfer Kredisi 2020

Vakıfbank Borç yapılandırma kredilerinde müşterilerine özel imkanlar sağlamaktadır. Kendi banka emekli ve çalışma maaşı alan müşterilere %0.98 faiz oranı ile kredi ve kredi kartlarını kapatmak için imkan vermektedir. Sizde bu krediyi aldığınızda 3 ay erteleme yapabiliyorsunuz. Bankalardan dolayı icralık ve takipli olduğunuzda bu krediye başvuru yapamazsınız. Yine banka kredi alma şartlarına uygun olmanız ve kapatacağınız borçları ödeyebilecek güçte olmanız gerekiyor. Maaş aldığınız banka şubesine giderek kimlikle kredi başvurunuzu yapabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma İşlemi

Borç yapılandırma dışında konut kredisi kullanan vatandaşlarımız da kredi yapılandırması yapmak istemektedirler. Bunun içinde bazı şartlara uygun olursanız Vakıfbank üzerinden aldığınız konut kredisinde yapılandırma yapabilirsiniz. Daha önceki yıllarda bildiğiniz gibi konut kredileri faiz oranları epey bir yüksekti. Bu durumda kredi alan vatandaşlar faizler hızla düştükçe yapılandırma işlemi nasıl olacağını araştırmaktadırlar.

Vakıfbank kendi bankasından yüksek faizle konut kredisi kullanan herkesin kredisini %0.99 faiz oranı ile yapılandırma yapmaktadır. Bu bankanın yapılandırma için tek şartı sadece Vakıfbank üzerinden kullanılan kredilerdir. Başka bankada eğer konut kredisi aldıysanız ve bu bankada yapılandırma yapacaksanız kredi onayı alamazsınız.

Vakıfbank Kredi Borcu Dondurma Nasıl Oluyor?

Kredi borcu dondurma işlemlerine bankalar pek sıcak bakmamaktadırlar. Eğer gerçek bir sıkıntınız varsa ve kredi borcunuzu ödeyemeyecek sebepleri belgeleyebiliyorsanız banka sizin kredinizi 6 ay durdurabilir. Bu genel olarak asker görevi alanlara, devlet görevi alanlara ve hastalık yüzünden çalışamaz durumda olanlara yapılmaktadır. Ayrıca çiftçilere, ticari işletmelere de yüksek krediler alındığında durdurma ve erteleme yapılmaktadır. Ama eğer bir iş yerinden çıktıysanız ve işsiz kaldığınız için kredi dondurma yapmak istiyorsanız buna banka izin vermeyecektir. Bunun için sizlere sadece kredi yapılandırması yapabilirler.

Borç Kapatma Kredisini Ödemezsem Ne Olur?

Borçlarınızı yapılandırdığınız veya borç transferi yaptığınızda banka size yeni bir ödeme tablosu hazırlayacaktır. Bu ödeme tablosunun günü geldiğinde kredinizi ödemeniz gerekiyor. Kredi ödemesi gününde yapılmadığı zaman kredi notunuza etki edecek ve bankalar tarafından defalarca aranacaksınız. Borç transferi yaptınız veya yapılandırma yaptıktan sonra daha dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü bu bankanın size bir şans verdiğini ve sizin bu şansı değerlendirip değerlendiremediğinize bakacaklardır. Eğer 3 dönem borç ödemezseniz de kredi borcunuzu icraya vereceklerdir. Bu durumda artık kredi siciliniz bozulacak ve kredi yapılandırma hakkınız da hiçbir bankada olmayacaktır. Bu yüzden eğer banka kredi sicilinize önem veriyorsanız kredinizi ödemeyi ihmal etmeyiniz.

Bu yazımızda sizlere Vakıfbank Borç Kapatma kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan işlem yapmak için yukarıda belirttiğimiz şartlara uygun olmanız gerekiyor.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir